Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vikings (2013) - History

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

knox said:

dunyanin en kotu lideri ya da poor writing

kral ve yegeninin ordulari niye bir birinden uzak iki ayri adalarda yahu. bunlar ciddi ciddi ragnar'in ordusunu ikiye bolecegini falan mi dusunuyordu. yegeni mal gibi olmesini izledi ahahaha ya bu kadar salaklik gormedim ben.

'ingilizlerin atalari cok aptaldir' temasi islenmis burada heralde.

Ben de ayni seyi dusundum aptallik diz boyu sdf. Ben 'vay cakallar bi tarafa az ordu koyup tuzak kurdular kesin simdi atesli mini mancinik ballista falan salliycaklar bi yerden' derken comez ama "niye bana saldirmiyolar :(" yapinca facepalm. Bari esit bolun olm.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

gereksiz abartı, problem yok hatunlarda

Yoo var abi. Historical accuracy kovalayıp female Jarl yapıcan, evde oturan bütün kadınlar tü kaka olucak, savaşanlar empowered olucak.

İlk sezon, "BEND OVER, SLAVE". Tapınak yagmala.

Beklemedikleri publication çıkınca "we have to pander to everyone nau"

Nah buraya yazıyorum yakında gay vikingler falan izlicez, baya eglence var.
Sosyal ağlarda paylaş

History channel'in isledigi hikaye hem tarih hem mitoloji. Zaten Ragnar'ın ne zaman yasadıgı bile bilinmedigi bir tarihten bahsediyoruz. Sagalarda (tarih ve mitoloji karısımı yazılar) viking kadınlarının(free woman olanların) baya saygı gordugu, korundugu onem verildigi, ozgur oldugu, ve haklara sahip oldugu yazıyor. Bunun yanında kanıtlanmasa da bazı tarihciler "shieldmaiden" konseptinin varlıgından bahsediyor. Cunku kadınların mezarlarında silahların bulunması, ya da bazı iskandinavya vs digerulke savaslarından sonra yazılan "yazılarda" savasta olenler arasında savasan kadınlar oldugu belirtilmiş.

Bu ikisinin karısımını zaten ilk bolumden beri lagertha ile anlatıyorlar. Benzer bir kadını da björn e hoş gördüler. 1di 2 olunca mı problem oldu?

Gercekten kitabı daha iyiydi ye dogru gidiyoruz. Torstein'in kolu konusu da 6-7. yuzyılda tıbbı kim bulmus da onlar kaybetsin. Hele bi de savasta olmeyi onur sayan bir ırk icin. Kol konusundaki ilk sey "May Freya lie with you tonight" cumlesiydi mitolojiye ve inanclarına olan göndermeydi bu. digeri de ırkın genel gaddarlıgı idi. Adam kolumu kes diyor 3 kişi ben keserim diye cıkıyor.

Tarihte var olan/olmayan karakterler yaratıp uzerinden size tarih/mitoloji anlatıyorlar sonucta belli gondermeler yapmaya calısıyolar. OOO TORSTEIN KITAPTA BU BOLUMDE OLMUYORDU AMA ya cekiyorsunuz.

Hakkaten size fazla lan bazı seyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet benim yazdıgım bu zaten.

Diyorum ki savaşmak istemeyen, savaşamayan kadınların hepsi içten pazarlıklı, kötü, tırto.

Freewomanların varlıgı =/= Female Jarl.

Daha amerikanın kadın president'ı çıkabilmiş değil rape & pillage için yaşayan bir kültüre kadın lider verdiler.

Evet haklısın, baya accuratemış tarih olarak.

Tarih sana fazla bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...