Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dolandırıldık, napmak lazım?

Suark

Öne çıkan mesajlar

bunun adi hirsizlik abi zaten dolandiriciligi sequo aciklamis
hatta hirsizlikta degil yani birseyi kanitlayamassiniz ki adamlar kendi istegi ile verdi bile diyebilir sonuc olarak kart calinmamis

kartin sahibi kendi istegi ile vermis
ha tamam telefon konusmalari filan kagida dokulurse olur ama oda dava falan gider

yani yapilicak pek birsey yok sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

chargeback birimi ile görüşeceksiniz.

chargeback anlamı şu; "ben hizmeti/ürünü alamadım para iadesi istiyorum" demek. bu durumda karşı taraf sizden aldıgı fiş belge vs göstermezse para iade etmek zorunda kalıo.

mesajları sekreterine mi yazdırıyorsun abi ? nasıl delikanlısın sen?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

dalgınlığıma geldi elektrik tassarruf cihazı diye dolandırdılar 200 tl. Geçenlerde arıyorlar yine sigorta falan muabbeti kartın ilk 4 ve son 4 hanesi var bunlarda daha önceden yaptırdığım bir sigorta işleminden ortadaki 8 haneyi verin iptali için diye aksam aradılar yine 0850 3330304 numaradan çokda azimliler,kartı iptal ettiricem en sonunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Oguzhan06 said:

gleoddyn said:

Hahaha, abiii bu konun üstüne evden çıkarken, peder bi kutu teslim almış. Off "baba bu ne" dedim, cevabı "Yok işte fenerbahçe derneği ıvır zıvır". aynısını pedere kitlemişler... gözucu ile baktım, en ucuz çin malı eşyaları doldurmuşlar.şimdi bunları beğenmedik diyip bir hafta içinde iade edebiliyoruz di mi?

Sen kandırılmış olmayayasın , utancından babanın üstüne felan yıkmalar , açıkca söyleyebilirdin (:P)

i.imgur.com/t7tn6.gif
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Dworgian said:

chargeback birimi ile görüşeceksiniz.

chargeback anlamı şu; "ben hizmeti/ürünü alamadım para iadesi istiyorum" demek. bu durumda karşı taraf sizden aldıgı fiş belge vs göstermezse para iade etmek zorunda kalıo.

mesajları sekreterine mi yazdırıyorsun abi ? nasıl delikanlısın sen?!?!?

Sen kendine aglama duvari örecektin o ne oldu. Bi sus ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya abi anlamıyorum ki nasıl bi şaşkınlıktır bu.

kredi kartının son hanelerini faln vermiş hepsini deil,
sonra işte bankadan işlem onayı gelmiş telefon şifresi falan çekmişler 900tl 12 taksit.
telefon tablet gonderıceklermıs guya.

2129120008

numarada bu.
yani nasıl yer bunu anlam veremiorm of.

neyse denmiş zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

paspatur said:

screwy said:

kredi kartı numarasını bulmak icin son 6 hane yeterli diye biliyorum

yanlıssam duzeltin..

cok kesin konusmusum sanki ben de sagda solda dolandırıyor musum gibi oyle bi anlam cıkmasın asdasd

yeterli değil

6 digit oncesi banka kodu falan değil miydi? ben de böyle biliyorum.

kart numarası 16 hanelidir. İlk altı hanesi banka kodudur. Yani son altı hane veya ilk altı hane bir işe yaramaz. İlk oniki hane de işe yaramaz, son 9 hane de işe yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

İşin kötü tarafı var, adalet bu tip dolandırıcılıklar da çok yavaş çalışıyor. Şahıslar biliniyor, dolandıran kişiler belli, isimleri çok açık, yaptıkları iş, yaşadıkları ortam, arkadaş çevreleri dahi biliniyor ama bürokratik yavaşlıktan dolayı işlem yapılamıyor.

Avukat olan arkadaşım çok yüksek meblağ olmadıkça dava açmanın saçma olduğunu söylemişti, 5 bin - 10 bin civarı dolandırılınca anca savcılık vs. uğraşıyor. Enteresan kısımlar var mesela atıyorum facebook hesabınız çalındı, bu çalınan hesaptan bir şekilde arkadaşlarınız dolandırıldı, hesabı çalan - kullanan ve insanları dolandıran kişi belli, poliste biliyor dava açıyorsunuz savcı facebook merkezine resmi yazı göndermek için ingilizce çeviri yaptırıyor, bunu amerika'ya postalıyor, Amerika'dan cevap gelmesi için bekliyor, cevap geliyor sonra internet servis sağlayıcısına bir yazı daha yazılıyor derken müthiş kombine işlemler silsilesine hoş geldiniz. Yaşınız el verirse dava sonuçlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Kargodan gelen hiç birşeyi almayın kabul etmiyorum falan da demeyin almayın abi. Bu biz değiliz diyin geçin.

Eğer kargoya imza atarsanız Chargeback işleminiz redle sonuclanır

Ramocan said:

O zaman kargo geri teslim alınana kadar chargeback işlemi askıda kalır(nerden baksan 45 gün sürer) sen ilk taksidi ödemek zorunda kalabilirsin haberin olsun. Başıma geldi hem de yurtdışı işlemiydi ilk taksidi ödedim(1500 Euro) parayı da geri ödemek yerine limiti arttırdı sevgili Garanti Bankası...

ramo vs sequo ya.. ne zengin forum olduk arkadaş.

http://m4mystery.files.wordpress.com/2012/10/iron-man-vs-batman.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...