Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Thunder

Exodous

Öne çıkan mesajlar

t28 buglı abi söyleyim size

anti-tank'lar ayrıca genel olarak buglı

oyunda light tank anti-tank'den daha çok damage vuruyor

heryeri, herşeyi denedim. light tank daha iyi. en zayıf targetlara 6-7 kere vurmak zorunda kalıyorum t2 anti tank ile. hedefler t1. diğer yanda t50 içine giriyorum, aynı noktalara atış yapıyorum pıtır pıtır patlıyor targetlar. anti-tank "hit" "hit" "hit" .... böyle gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kullandığın mermi aphebc değil de apbc filansa evet içindekiler pek ölmüyor hedefin. onu söylüyor zaten oyun.

of kv-1 ile nasıl op bir maç oynadım belli değil, herhalde 50 mermi filan yedim hepsi zing. ben ne attıysam yardı gitti. ben tek başıma maçın tek capture noktasını temizledim resmen. birbirlerinin arkasına saklana saklana öldü rakipler lol.

helal olsun valla nasıl dövmüşler op rusları pz3'lerle, bir kere daha saygı duydum.
Sosyal ağlarda paylaş

hareket edemedikleri icin durdurmalarınada pek gerek kalmamıs zaten. asıl etkiyi t-34ler yaratıyo sonucta, sonunda kvlere howitzer takıp piyade destek aracı olarak kullanıyolar, asıl etkissini orda gösteriyo kvler.

sırf kvde dedil baska tankalralada aynı sey geldi basıma, genelde cap noktasında bikac ai cesedinin dibine girip bazı noktalarımı farkıda olamdan korudğum adamlarında inayla aynı yerlere ates etmesiyle 5 dakka falan dikildim aynı yerde.

soncuta dayanasan bile ıvırın zıvırın kırılıyo, 5 dakka repair time veriyo oyun, öle bekliyosun cap tutatım bari diye
Sosyal ağlarda paylaş

t2'de her tarafı min 75-70mm zırhla kaplı başka araç olmadığı için en yüksek pen değerine sahip tanklardan veya td yoksa etrafta tankı açılandırınca uzaktan kimse birşey yapamıyor. ancak artillery veya benim başıma geldiği gibi cap noktasına tam kafanıza bomba bırakan bir uçak filan. yavaş olduğu için en büyük tehdit o. rakip kv-1'leri turret ile hull birleştiği noktaya sıkıp uçurabildim ancak yakın menzilde. onun dışında arkama geçip point blank sıkan t1 tanklar bile birşey yapamadı.

yalnız şu artillery spam'i kısmaları lazım, tam artillery yok diye sevinirken burada daha beter aoe denial var resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

artillery daracık, köprülerle gidilen cap noktasına 3-4 kişi birden sıkınca fazla güçlü. adamların "dur şu an başka yere ediyorum" filan deyip bekletmesi lazım. bütün noktayı temizliyorsun iki tuşa basıp mermi sıkmadan.

yalnız tier 6'da hala 1 heavy tank'e karşı 2 medium tank spawn ettiriyorsa oyun çok net heavy tank oynanmaz bu oyunda. adamı dövüşüp öldürüyorsun geri geliyor. adam sana arty sıkıyor sen geri gelemiyorsun. saçma olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

al işte gene bir realistic, gene bir arty ile oyun kazanma. adamları ezdik öldürdük, ikinci tanklarıyla cap noktasına arty spamlediler öldük kaybettik.

oyun başına 1-2 kere filan olması lazım, her light tank kumandanının emrinde topçu taburu olmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ENEMYS PREPPING A BARRAGE

AN ARTILLERY BARRAGE IS ON OTS WAY

OUR SECTOR IS GETTING BARRAGED LETS GO

bunlar böyle arka arkaya spamleniyor resmen, ciddi ciddi closed betada bunun normal olduğuna mı karar vermişler merak ettim.

open beta bittiğinde bu tanklarımız silinecek mi acaba? arcane silinmeyecek demişti gerçi ama açıklamayı bulamadım da kendim:
Sosyal ağlarda paylaş

pz3 ausf l oyunda gördüğüm en iğrenç tank ya. ilk mermi yediğinde ya:

- namlu kırılıyor
- taret kırılıyor

cidden fenalık geldi, facia kötü. ondan önceki tank bu kadar rezil değil hayret.

6dk namlu değiştirirlerken şu mesajı yazayım dedim.

3dk kalmıştı, şimdi arty bombaladı gene 6dk oldu.

şimdi yeni maç, birebir aynı şey. sıradakinde yine aynı olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

KV 1,2 neresine ateş edeceğini bilmeyenlere karşı aşırı troll bir tank tier 2 için. bizim takımdan 5 kişinin 1 tane KV ye 2 dakka sıktığını gördüm bugün resmen. burayada koyayım dedim KV nin zayıf yerlerini bilmeyen varsa.

tankın tam ortasındak yeşil view port a armor penetration ile sıktığında motoruna kadar gidiyor. transmission engine falan. high explosive ile sıkıncada driver ve gunner mefta oluyor.
turret ın hemen sağındaki küçük yere sıkıncada içerdeki tüm aşiret commanderından gunnerına kadar ölüyor.

birde war thunderda cbt de tank oynamamış şu anda oynamaya başlamış olanlar için 1-2 ipucu vereyim.

genel olarak oynanan tierdeki tüm tankların view portlarının yerini bilmek lazım.

view porta rahat ateş edebiliyorsanız içerisinde high explosive olan mermileri kullanın. armor penetration özelliği ile birlikte gelenleri varsa daha avantajlı.

hareket halinde giden bir hedefin paletlerine ateş edin. yolun ortasında açıkta kalacaktır. durduğunda daha rahat işini bitirirsiniz, ya da takımınız bitirir.

tankların eğimli yüzeylerine ateş etmeyin. merminin düz yüzeye çarpması, sekmesini engeller.

kullandığınız tankın topunun 500m deki verdiği penetration miktarını göz önünde bulundurarak tankın optimal savaş mesafesini öğrenip ona uygun oynayın. 500m de 30mm delen kısa menzilli tankla 700m den sıkıp kendinizi harab etmeyin

karşı tankın tamamı ile hasar almış siyah olmuş bir yerine ikinci kez ateş etmeyin. diyelimki turretı vurdunuz loader öldü, view port a ateş edin, bir daha turret e ateş etmeyin, view port u mu vurdunuz? driver mi öldü, lower front glacis e ateş edin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...