Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bujinkan Turkey

Ninja

Öne çıkan mesajlar

Ninjutsu egitimi hakkinda cok mail aliyorum bu sebeble Turkiye de bu isi gercek anlamda guzelce yapan bir dojo yu paylasmak istiyorum.

Sarbat Ercan San gercekten cok kaliteli cok vizyonu genis bir Shidoshi (Egitmen) dir. Ayrica her sene Japonya yi ziyaret ediyor kendisi. Masaaki Hatsumi nin ogrencisi olmasida ve o bunyenin ayni sekilde Turkiyede Bujinkan Dojo yu gelistirmesi ve acmasida bunun bir isareti. Ilgili kisiler icin buyrun burada da link i veriyorum. Umarim actigim forum amacina ulasir. Tekrar okudugunuz icin tesekkur ederim.

http://www.bujinkanturkey.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Antrenmanlar çok hafif. En fazla teknik öğrenirseniz. İşini iyi bilen bir boksör, kickboksçu veya muay thai bilen bir adam çok fena döver. Hakikaten. Ayrıca aşırı pahalı. İlk ay için 500 tl'yi çıkarmanız lazım. Diğer aylar 200 tl. Öğrenciler bulaşmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sayin Shean ninjutsu ogrenen kisi dovmek icin bu sanati ogreniyorsa zaten hic ogrenmesin. Ninjutsu bir dovus sporu degil bir felsefedir. O sebeble bu felsefeyi anlayabilecek bireylerin doyum aldigi bir yonde ilerleyisini surdurur. Yoksa ninjutsu yapan bir kisinin Thai sporlari yada diger gelistirilen mix sporlari doverim ben edasi guttugunu sanmiyorum. Ayrica bu durumlari guden arkadaslar varsa Ninjutsuya baslamamalari daha uygunudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

Abi ninjutsuya zaten iç huzuru bulmak için gidiyorsan hata sen de. Dövüş sporu adı üstünde. Savaş sanatı olarak geçiyor hatta ninjutsu. N'apacak adamı dövmeyip? Hani aikido'dan bahsediyorsak olsa neyse ama ninjutsu bu lütfen yani.

Sizi kirmak yada rencide etmek icin soylemiyorum.
Lakin ninjutsu felsefesi derin bir felsefi ve agirligi olan sanattir. Size Turkiyede daha onceleri shidoshi olmayanlarin neler anlattigini yada neler ogrettigi hakkinda en ufak bilgim yok lakin Bujinkan dojo lari bu felsefeyi vermekle mukelleftirler. Zaten vermiyorlarsa Togakure Ryu ya aykiri hareket ettiklerinden dolayi farkedilip kapatilirlar.
Ayrica Ninjutsu yu iyi bildiginizi dusunerek soyluyorum.
bircok farkli felsefelerini Mikkyou dou ile bagdastiran bir grupta siz felsefe yok diyebiliyorsaniz sizin dusuncenize saygi duymaktan baska bir hicap durumum bulunmamaktadir.
Tekrar bu yaziya kadar ilgi ve alakali okudugunuz icin tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hortlatayım konuyu. Şimdi dostlar, öğretiler zaten hani kickbokscu veya muay thaici ile birebir mücadeleye girmekten öte hani biraz farkında olup işlerin hayatta kalmak üzerine bildiğim kadarıyla. O yüzden o şekilde değerlendirilmesi azıcık daha yerinde olur sanki. Denildiği gibi biraz meraklısına hitap ediyor o yüzden dövüş sporu çalışmak isteyen kişilerin çok da hoşuna gitmeyebilecek, istedikleri randımanı sağlamayacak bir şey bujinkan budo taijutsu. Bir de bilinen bir ön yargı, bujinkanın içinde 9 okuldan sadece 3ü yanlıs bilmiyorsam ninjutsu ile alakadar. Ninjutsu değil bu veleley diye bağıranlar oluyor. Tamamen değil aslında evet ama değil demek de yanlış olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Shean said:

Antrenmanlar çok hafif. En fazla teknik öğrenirseniz. İşini iyi bilen bir boksör, kickboksçu veya muay thai bilen bir adam çok fena döver. Hakikaten. Ayrıca aşırı pahalı. İlk ay için 500 tl'yi çıkarmanız lazım. Diğer aylar 200 tl. Öğrenciler bulaşmasın.

cehalet lvl?
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar yineledigim gibi yine belirteyim.
Raincloud san in da belirttigi gibi Ninjutsu yada Ninpou dunya disi bir sanat degildir yani 100 de 100 herkesi etkisiz hale getirirsiniz gibi bir kavrami yada kavgasi yoktur. O tarihlerde bu sanat okullarini kullanip mudafaa amacli ve daha sonralari ise espiyonaj amacli kullanilan bir butunluktur. Ninpou taijutsu da denebilir lakin Ninjutsu nun icine girdikce Kintonjutsu yada Genjutsu ibareleride gormek mumkundur. Bunlarin hepsini tarih bolumunde tane tane irdeleyerek anlatiyorum ve anlatmaya devam edecegim. Ilgilenen kisilerin birde oraya bakmasi beni mutlu eder.

Ayrica her okulun olmasada calistigim Dojo dahil bazi dojolarin egitim alaninda bulunan bu calismayida paylasayim.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=SnohUdXSzsM&NR=1
Sosyal ağlarda paylaş

Killer san (Koroshiya sama gibi oldu :) )

Her dou sanati felsefesi derin ve essizdir. Sizi sarabilecek elbet bir dou vardir egerki Asya butunlugune saygi duyarliliginiz var ise tekrar bir gozden gecirin derim.

Total War Shogun 2 oyununu bende oynadim. Yapilabilecek en iyi sekilde yansitabilmisler ellerinden geldigince gercekten gereken takdiri hak eden bir yapim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...