Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 4

Theridone

Öne çıkan mesajlar

Basit bir şey var.

O çekilen fotoğraf haber değeri taşıyor mu taşımıyor mu? Tamaaaamen alakasız bir örnek vereyim. Meselaaa evet herkes burnunu karıştırıyor ancak Aziz Yıldırım'ı burnunda sondaj çalışması yaparken görüntülenmesinden sonra yanına Bilica'nın kazı çalışmasını getirerek gaaayette 3. sınıf spor gazetesi başlığı atılabilir.

Bill Clinton'ın geldiği zaman kucağına aldığı ve Bill'in burnunu sıkan çocuğu hatırlıyor musunuz? Hah ne kadar basit saçma salak bir şeydi dimi? Eğer insanlar bu saçma salak şeye ilgi gösteriyorlarsa bu saçma salak şey haber değeri taşır. Bitmiştir. Sen ilgilenmiyor aptalca buluyor olabilirsin ama o haberin okunuyor olması gazeteciye artı getirir.

Oradaki gazeteciler adamın oturmasını kalkmasını keyifleri öyle istiyor diye kovalamıyorlar. Aziz Yıldırım'ın oturduğu sandalye kırılsa, A gazetesinin muhabiri o anda o fotoğrafı çekemese, A gazetesi o fotoğrafı ajanslardan satın almak zorunda kalacak. Bilin bakıyim o para nerden çıkacak? Eveet doğru tahmin. Gazeteciden.

Eğer bu saçma düzeni değiştirmek istiyorsanız 70 milyonu değiştirmeniz gerekir. 3-5 kişinin mantıklı düşünebiliyor olması malesef yeterli değil.(Gerçi bir insana sadece mesleği icabı maymun demek ne kadar mantıklı orası da meçhul.)

Not: Barnacle kusura bakma. Bir an ironiyi yakalayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

İyi mi söylemiş?

O gazeteciler "Başgan'ın" fotoğrafını alabilip, baskıya yetiştirebilmek için kıçlarını yırtarken (karşılığında 3 30 para kazandıklarını kenara koyuyorum) başganın hakaretine uğramaları nasıl iyi demek oluyor?

Barnacle mesleğini söyleyebilir misin? Ona göre bir hakaret düşüneceğim de.

Valla kimse kusra bakmasın, böyle çocuk kandırır gibi acitasyonlara karnım tok benim.

İsteyen istediği yerini yırtsın, kaç para aldığı da beni ilgilendirmez. Paparazilik pistir, komple konsept olarak leşliktir, tamamen iğrenç bir şey. Burada olan da spor gazeteciliği değil paparaziliğin spor dünyasındaki kısmı. Aziz Yıldırım bir açıklama yapıyor olsa, bir törende olsa, ne bileyim takımının maçını izlemeye gelmiş olsa gidip fotoğrafını çek, bu spor haberciliğidir. Adam uçağa yetişmeye çalışırken, yolda yürürken ya da hapşırırken fotoğrafını çekmeye çalışmak paparaziliktir. Bir insan istemediği, izin vermediği sürece fotoğrafını çekemezsin. O kadar. Sonra kalkıp "ya zaten o kadar uğraştım" "karşılığında zaten 3 kuruş para veriyorlar" tarzı sızlanmalar hiçbir şekilde bunu haklı çıkarmıyor. Bu grup baştan sona leş, iş sektörü olarak. En leş kısmı ama Allahtan fizyolojik olarak futbola pek uğrama şansı olmayan kısmı. Hani şu ünlülerin baldır bacak çekip "don giymemiş bakın yakaladık" diyen frikik avcıları.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Basit bir şey var.

O çekilen fotoğraf haber değeri taşıyor mu taşımıyor mu? Tamaaaamen alakasız bir örnek vereyim. Meselaaa evet herkes burnunu karıştırıyor ancak Aziz Yıldırım'ı burnunda sondaj çalışması yaparken görüntülenmesinden sonra yanına Bilica'nın kazı çalışmasını getirerek gaaayette 3. sınıf spor gazetesi başlığı atılabilir.

Bill Clinton'ın geldiği zaman kucağına aldığı ve Bill'in burnunu sıkan çocuğu hatırlıyor musunuz? Hah ne kadar basit saçma salak bir şeydi dimi? Eğer insanlar bu saçma salak şeye ilgi gösteriyorlarsa bu saçma salak şey haber değeri taşır. Bitmiştir. Sen ilgilenmiyor aptalca buluyor olabilirsin ama o haberin okunuyor olması gazeteciye artı getirir.

Oradaki gazeteciler adamın oturmasını kalkmasını keyifleri öyle istiyor diye kovalamıyorlar. Aziz Yıldırım'ın oturduğu sandalye kırılsa, A gazetesinin muhabiri o anda o fotoğrafı çekemese, A gazetesi o fotoğrafı ajanslardan satın almak zorunda kalacak. Bilin bakıyim o para nerden çıkacak? Eveet doğru tahmin. Gazeteciden.

Eğer bu saçma düzeni değiştirmek istiyorsanız 70 milyonu değiştirmeniz gerekir. 3-5 kişinin mantıklı düşünebiliyor olması malesef yeterli değil.(Gerçi bir insana sadece mesleği icabı maymun demek ne kadar mantıklı orası da meçhul.)

Not: Barnacle kusura bakma. Bir an ironiyi yakalayamadım.

İnsanlar merak ediyor diye bir insanın özel hayatını baltalamaya, izinsiz fotoğrafını çekmek için adamı darlamaya, kişisel haklarına tecavüz etmeye hakkın yok, bunu bu dayanakla asla savunamazsın... İnsanların merak etmesi sana bu hakkı vermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Toplum tarafından tanınan ünlü kişilerin konu olduğu önemsiz olaylar bile haber değeri taşır. Bitti. Tekrarlıyorum. Sen doğru görmüyor olabilirsin. Saçma, ahlaksızlık, yanlış vsvsvs görüyor olabilirsin ama haber değeri taşıyor. Onun fotoğrafı çekilmek zorunda. Bunu herhangi bir dayanakla savunmama da gerek yok çünkü o kişinin mesleği o. Halkın merak ettiği şey ne ise onu halkın önüne getirmek. Çok ekstrem bir şey olmadığı müddetçe de (Bkz. Habertürk gazeteciliği) bir sorun teşkil etmiyor. Farklı taraflardan bakıyoruz. Sen haklısın çünkü özel hayatı savunuyorsun(ki doğru da yapıyorsun), ben haklıyım çünkü toplumun haber alma özgürlüğünü savunuyorum. Burada yanlış olan toplumun ünlü kişilerin burnunu karıştırmasını görmek istemesi.

Yav bunun yeri Fenerbahçe başlığı değil. Kirletmeye başladık.
Sosyal ağlarda paylaş

Haber değeri taşıyıp taşımaması (ki bu da ayrı tartışma konusu) bu konuyla zerre alakalı değil.

İstediği kadar haber değeri taşısın, sen o fotoğrafı çekemezsin. "Bitti."

O kişinin haklarını suistimal edemezsin. İster haber değeri taşısın, ister toplum merak etsin, farketmiyor.

Yoksa toplum merak ediyor diye senin evine gireyip gecenin köründe? Toplum bu adam ölse nolacağını merak ediyo diye adam öldüreyim?

Yok öyle bir dünya. Haber alma özgürlüğünün sınırı vardır, kişisel özgürlüğe ve haklara saygı göstermekle her koşulda yükümlüsün, hem ahlak olarak hem de yasal olarak. Haber değeri taşıyor diye adamın haklarını çiğneyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Sipariş taze çıkmış

fanatik

En başarılı başkan ilan etmişler, 15 sene koltukta kalacak hırsta başka biri geldimi ki kıyaslayalım, ya da hiç başkasına fırsat verdimi ki? tam tersi her muhalefeti susturdu kulüpten banlattırdı attırdı.

Ayrıca GSnin de tarihindeki en başarılı dönemi Azizin başkanlığındaki dönemdir, bunu da yazsalar ya. Adamlar bi şekilde stad sahibi de oldu, merchandiseları da düzeldi takımları da iyi durumda, demek Aziz gibi 15 seneye lüzum yokmuş şurda 2-3 senede de aynı duruma geliniyormuş, plus uefakupasi.jpg ak!
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

kithnos_1 said:

Sipariş taze çıkmış

fanatik

http://www.fanatik.com.tr/sneijder-fener-istedi-ama-gitmedim_3_Detail_32_296004.htm

buyur sana kanıtlı sipariş

https://twitter.com/sneijder101010/status/302029778544885760

https://twitter.com/sneijder101010/status/302030193034407936

Yani ?

Benden quote aldığına göre bir cevap vermek istedin ama neye niye cevap veriyorsun belli değil
Sosyal ağlarda paylaş

hehe sneijder sipariş etmiş demek istemiş galiba

edit: şimdi düştü, galatasaray sipariş etti demek istemiş röportajı, sanki sneijdere git şunlarla bir röportaj yap diyemiyorlarmış gibi.

bir de o kadar aptallarmış ki sneijderin ben böyle bir röportaj yapmadım diyeceğini akıl edememişler.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

mokoko said:

kithnos_1 said:

Sipariş taze çıkmış

fanatik

http://www.fanatik.com.tr/sneijder-fener-istedi-ama-gitmedim_3_Detail_32_296004.htm

buyur sana kanıtlı sipariş

https://twitter.com/sneijder101010/status/302029778544885760

https://twitter.com/sneijder101010/status/302030193034407936

Yani ?

Benden quote aldığına göre bir cevap vermek istedin ama neye niye cevap veriyorsun belli değil

sen sipariş haber demişsin

bende kendi gördüğüm siparişli haberi yolladım.
hemen "bi bokluk var bu işte, laf mı ediyo lan bu bana" diye düşünmeye gerek yok sırf alıntıladım diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...