Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara vs İstanbul

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Ankara, bir karakterdir ruhuma şekil veren... Istanbul ise her nefeste daraltir, bunaltir ve cebimi bosaltir. Trafik, %99 nem, sicak, kapkaç, sokak çeteleri, tinercileri ve torbacilari simsiyah bir perde ile örtmüstür Istanbul'un üstünü hatta o kadar siyahtir ki Ankara'daki takim elbiselerden bile koyudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Istanbula paso gidip gezen , ama istanbulda yasamayan kisiler icin sikinti yok.Gezilecek gidilecek bir suru yer var.Sadece tarihi yerleri gezmek bir kac hafta surer.

Ankara dan 50 yil sonra bile bir bok olmaz.Gittikce yobazlasan koylulesen,eskiden gidilen mekanlarin,caddelerin ,denyo,keko doldugu bir yer oldu.Tunali , bahcelinin bir 10-12 sene onceki hali ile simdiki hali arasinda , inanilmaz bir fark var ortamdaki insanlar bakimindan,resmen rejim degisti.Isin kotusu buralara alternatif olacak yerlerde yok.Cayyolu tarafinda bir kac yildir hareket var o da bildigin dagin etegi.Ankara insaninin eglencesi , avm de vakit gecirmek.Ayriyetten,orta anadolu insaninin yobazlikta eline kimse su dokemez.

Istanbulda nerelere gidiyorsunda cete , kapkacci vs goruyorsun paso?Celiktepe de falan mi kaldin naptin?
Ankarada bir ulusa , kaleye(dsdafada) , cincine git bakiyim ne oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Istanbula paso gidip gezen , ama istanbulda yasamayan kisiler icin sikinti yok.Gezilecek gidilecek bir suru yer var.Sadece tarihi yerleri gezmek bir kac hafta surer.

Ankara dan 50 yil sonra bile bir bok olmaz.Gittikce yobazlasan koylulesen,eskiden gidilen mekanlarin,caddelerin ,denyo,keko doldugu bir yer oldu.Tunali , bahcelinin bir 10-12 sene onceki hali ile simdiki hali arasinda , inanilmaz bir fark var ortamdaki insanlar bakimindan,resmen rejim degisti.Isin kotusu buralara alternatif olacak yerlerde yok.Cayyolu tarafinda bir kac yildir hareket var o da bildigin dagin etegi.Ankara insaninin eglencesi , avm de vakit gecirmek.Ayriyetten,orta anadolu insaninin yobazlikta eline kimse su dokemez.

Istanbulda nerelere gidiyorsunda cete , kapkacci vs goruyorsun paso?Celiktepe de falan mi kaldin naptin?
Ankarada bir ulusa , kaleye(dsdafada) , cincine git bakiyim ne oluyor.

Istanbul güzel olabilir ancak hoşuma gitmiyor , Ankara Bilkent civarında oturuyorum ve Şehir düzenli bana göre huzur verici tabi ortama bağlı , Üni. Öğrencisi olarak Ankara bana hitap ediyor , belki benim çevremin düzgün olması ve arkadaş ortamından kaynaklanıyor , Herkes sevecek diye bir durum yok ancak Istanbul beni boğuyor
Sosyal ağlarda paylaş

https://static.prtst.net/asset-proxy/a6d3e8be27a1acd6fc6ae30d12c9294a2acaa914/687474703a2f2f7777772e74726f6c6c2e6d652f696d616765732f6a61636b69652d6368616e2d776875742f746869732d7468726561642d7774662e6a7067/http://www.troll.me/images/jackie-chan-whut/this-thread-wtf.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Göçmesini zorunlu kılacak şartları bir noktadan sonra kaldıramazsın. Tabi ki ülkenin her yerinde iş olanakları ve diğer imkanlar olmalı, olabildiğince eşit dağıtılmalı. Ama büyük firmalara sen şuraya kurulcaksın diyemezsin. Büyük firmalar bir yerde toplanınca doğal olarak etraflarında ufak firmalar da kuruluyor onlar için iş yapmaya.

Ulaşımı, yolları ve yerleşimi düzenli yaparsan İstanbul'un bir problemi yok. Sadece insanların iş yerlerine yakın oturması bile çok ciddi fark yaratır İstanbul'da. Toplu taşıma Türkiye'de çok yetersiz ama İstanbul'da bu ciddi sorun oluyor. Belirli noktalarda gayet güzel aslında. Özellikle Avrupa tarafında. Ama yeterli değil.

İstanbul'da güzel para kazanıyorsan ve her gün sabah-akşam 2şer saatini yollarda geçirmiyorsan güzel bir şehir. Kalabalığın getirdiği problemler var tabi ama o kalabalığın avantajları da var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...