Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

yavrunun kaburgasını,kolunu kırmış onun bunun çocuğu...her şekilde tecavüze uğramış yazıyor bir de ya...lan bunlar nasıl aynı havayı solur bizimle?

küçücük yavrulara çarşaf giydirilmesini öneren aşağılık oğlu aşağılık da aynı kafa işte. ulan yaratan vermiş diye önüne bir et parçası, her gördüğün dişiye saldır diye vermemiş ki.

bu işin islamla,hristiyanlıkla,şununla bununla ilgisi yok. sapık her yerde sapık. islam'ın hedefe oturtulmasının sebebi islam dininin kendisi. örtünmeyi emretmesi. kadına ikinci sınıf insan muamelesi yapması. kadını sadece ekilecek tarla olarak görmesi. sadece üzerine çıkılacak veya arkasına geçilecek <> olarak görmesi.

yoksa ben uygar görünen batıda da bu tür sapıklıkların daha az olduğuna inanmıyorum ama bu kadar dikkat çekmiyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Burda esas problem tecavüz eden sahis ve onun ahlaksizligi degil. Verilen cezaya toplumun tepkisi ve toplumun bakis acisi. Neredeyse katili desteklemenin esigindeler. Iste bu en korkunc olani. Yoksa tecavüz ve cinayet dünyanin her yerinde affedilemez ve malesef cok sik rastlanan bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Sizin islama yüklendiğiniz konu, adamın 5 yaşında kızına bunu yapması mı? yoksa aldığı cezanın indirilmesi mi?

erkeklerin itaat etmeyen kadınları dövmesi kuranın emri zaten. Bir mümini kazayla öldürmenin cezası da köle azat etmek-kan parası ödemek. Hertürlü teşvik var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Öfff KÖTÜ ya insanlar kötü. Dönem dönem daha a kötüleşiyor sanki bi saykıl var. İkinci dünya savaşı öncesi de böyle bi dönem yaşamış insanlık.

katılıyorum,var bi uğursuzluk ama,sanırım bir sonra ki konuşmaları laptopla değil de,dumanla yapacağız gibiye geliyor.en kötü silaha para harcayan götü bo.lu afrika ülkesi bile yıllık 1-2 milyar dolar para harcıyor silaha:S
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Dworgian said:

Sizin islama yüklendiğiniz konu, adamın 5 yaşında kızına bunu yapması mı? yoksa aldığı cezanın indirilmesi mi?

erkeklerin itaat etmeyen kadınları dövmesi kuranın emri zaten. Bir mümini kazayla öldürmenin cezası da köle azat etmek-kan parası ödemek. Hertürlü teşvik var yani.

Valla, evet "dövmek" geçiyor. ama bunu şunu gibi algılamak gerek; "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

o günlerdeki toplumda kadının yerinin nasıl olduğu su götürmez bir gerçek. kadın "mal" olarak görülmez mi? aciz, kocasına muhtaç vs. benim bildiği orada diyor ki, serkeşlik yapan kadını önce iyi dille uyarın, buna devam ederse yataklarınızı ayırın. eğer tekrarlarsa dövün.

ha tmm, günümüzde böyle bakınca mantıksız. boşa git kardeşim. ama işte o zamanlarda öyle boşanma, medeni bir toplum, kadının bir birey olarak hakkı vs bugünkü gibi değil ki. yani o güne uyarlayarak düşünmek ve orada yazılanları bugüne farklı uygulamak gerekir bence. ve orada gidin dövün oh ne ala demiyor ki?

kaza ile insan öldürme.. günümüzde sen kaza eseri, istemeden birini öldürdüğünde aldığın ceza var. orada kaybedilen bir hayata karışılık, özgür bırakılan bir hayat, ve ölenin ailesine bir yardım var. gidin adam öldürün sonra da "istemeden öldürdüm" deyin demiyor ki?

ne deseydi o kitap geldiğinde. şu an için köle azat edin ve para yardımı yapın. bundan yüzyıllar sonra toplum geliştiğinde ise böyle kölelik kalmayacak, zaten sizi de hapse atacaklar gg" mi yazacaktı?

=)

Ayrıca, birşeyin sapkınını, değişmişini, bozulmuşunu alıp tüm kavrama yüklersen olmaz.

Niye mi? eh öyle yaparsan futbolda holiganlar var adam dövüyorlar, Türkiye sınırları içinde bile taraftar şiddeti çok kötü. o zaman futbol oynanmasın valla kötü şeylere sebep oluyor dersin.

seks? bunun s&m'i var, hayvanlısını yapan var, çocuklara düşkünü var. var oğlu var. o zaman seks de kötü, böyle sapkın şeyler yaptırıyor insanlara?

hani bu kafayla o kadar çok şeye kulp bulursun ki. ki işine gelen zaten buluyor.

benim ailem akrabalarım %95 fln müslüman. e biz hiç senin dediğin gibi yaşamıyoruz? daha ben eşine el kaldıran akrabamı görmedim?

savaşlar? din savaşları oldu mu. tabii oldu. ama dinler olmasa insanlar cici cici yaşayacak mıydı? hiç sanmam.

dinler olmasa kimse küçük kızlara tecavüz etmeyecek miydi? zannetmiyorum.

dinler olmasa her suçun cezası karşılık bulacak mıydı? emin olamam ama zannetmiyorum. yine kiminin yanına kalacaktı yaptığı o veya bu şekilde.

yani işin özü, sevmemen ok, komim, mantıksız, saçma bulman da ok. kimse de sana inan demiyor zaten. inanmak "zorundasın" diyenlerin din in kendisinden haberi yok zaten.

ama bu nefret için başka sebepler olmalı diye düşünüyorum.

bu arada dua edin de din var tüm nefretinizi ona kusuyorsunuz. dinler olmasa insanların yaptığı kötülükler için kime, neye kızacaktınız, o zaman ne kulp bulunacaktı acaba?

isteyen insan, islam dinini çok da barışçıl şekilde yaşayabilir.

ben arapça bilmeyi ve kur-an'ı yazıldığı halinde okumayı isterdim. tefsirler, çeviriler, tam olarak 1e1 söylenmek isteneni anlatıyor mudur acaba diye düşünüyorum.

ha ayrıca. bir gazeteci röportajın istediği yerini alıp o röportajı skandal bir şeyler söylenmiş gibi yayınlayabilir mi? evet.

cümleden bütünden kopuk bir kısım da "kötü" gibi görülebilir mi. tabii ki. hani bu yüzden parça parça verdiğiniz (sadece sen değil genel olarak işte okuduğum vs) ayet hadis gibi şeyler cümle içinden çekilince gerçek anlamını yitiriyor olabilir diye düşünüyorum. hani benim islam bilgim çok yok o yüzden yazdıklarım ahkam kesmek olarak alınmasın. sizin bu yazdıklarınız, böyle nefret duyulması fln garip geliyor da bana. kendi kendime diyorum ki, bu insanların nefret ettiği din ise islam ve anlattıkları gibi ise, benim çevremde benimsenen din ne o zaman? bu kadar insani, barışçıl? eğer çevremde yaşanan, gördüğüm din islam ise, sizin nefret ettiğiniz ne?

insan öz olarak kötüdür. insanın kötülüğüdür tezahür eden diye düşünüyorum. ne kisvesi altında olursa olsun. kötü insan kötü davranır.

/discuss

:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...