Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD Büyükelçiliğinde patlama

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

yazık ya
gene olan 800 tl maaşla güvenlik görevliliği yapan adamlara oldu

hakkaten üzüldüm lan.

vize alınan yer değil gerçi sanırım da, amerika vizesi almaya gittiğimde bir-iki koruma görevlisini görmüştüm, çok kibar davranıyorlardı, yağmur altında şemşiye felan veriyorlardı.
mesela o adamların öldüğünü düşününce üzüyor.

ha bi de şey var, amerika'ya vize alıp gitmek isteyenlere daha sıkı kontroller gelir şimdi...
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

orduevine lav silahlı saldırı düzenleyen adam 5 yılda serbest kalıyor, bir yığın insan daha suçlama olmadan yıllardır içerde. süper memleket ya valla.

ABD Büyükelçiliği saldırısını gerçekleştirdiği açıklanan Ecevit Şanlı 1997'de de Harbiye Orduevi'ne lav silahlı saldırı düzenlemişti.

ileri demokrasi?
Sosyal ağlarda paylaş

DHKP-C 'nin rolünü tam olarak şu ülkede kestiremedim, çok tuhaf mevzular dönüyor, bazı parça parça şeyler mevcut ancak tam olarak konumlandırmayı başaramadım.

Mesela Özdemir Sabancı suikastı tam bir muamma, Mesela Fehriye Erdal 3 Kasım 1996'da meydana gelen Susurluk Kazasında ölen polis müdürü Hüseyin Kocadağ vasıtası ile işe alınıyor, sonra Mustafa Duyar, Karagümrük çetesi tarafından öldürülüyor. Nuriş kardeşlerden biri devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü diye bağırıyor. Bu Büyükelçilik patlaması da bu açıdan enteresan.
Sonrasında ne olaylar gelişecek onu bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

-Kürecik Radarı'nın çalışmaya başlaması.
-Patriotların Türkiye'ye yerleştirilmesi.
-İsrail'in Suriye'nin başkentini vurması.
-1 gün sonrasında Ankara'daki ABD Büyükelçiliği binasının önünde patlama.

Bu işi yapan öyle şimdi bizim bazı kendisini akıllı sanan gazeteci-tvcu-programcıların ve BBC,CNN ve bir çok Amerikan-İngiliz-Batılı tv-gazete-internet sitesinin yönlendirdiği gibi İran veya Suriye değil bence. Bana göre 2 ihtimal var:
-Rusya...Bölgede daha ileri gitme diyor Amerika'ya ve İsrail'e ve tabi ki onların dümen suyundaki Türkiye'ye.
-ABD veya İsrail veya her ikisi birden...11 Eylül hakkındaki şaibeleri biliyorsunuz. Ardından tüm dünyaya "ya bizimlesiniz, ya teröristlerle" diyerek önce Afganistan'a daldılar, sonra Irak'a ve bugünlere geldik. Şimdi de Suriye ve İran'a karşı bir türlü istedikleri uluslararası kamuoyunu yaratamadıkları için taşeron örgüt ya da örgütlere bu işi yaptırıp daha sonra dantel gibi işleyerek Suriye'ye ve belki de sonra İran'a müdahalenin yolunu açacak bu patlama.
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Yazılanları okumadım. Muhtemelen suriyeye girmek için kullanılacak olan bir olay.

Ölen güvenlikciye iyi olmuş

Haşa Allahmosın sen insanların ölümünü sorguluyorsun terbiyesiz herif? Yazık günah değilmi?ekmek parası için oradaydı o adam,hangimiz emperyal güçlerin aracısı olmuyoruz? Sigara aldığında bile yardım ediyorsun,benzin,yiyecek,içecek
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Yazılanları okumadım. Muhtemelen suriyeye girmek için kullanılacak olan bir olay.

Ölen güvenlikciye iyi olmuş

Her bulduğu siyahi insani Amerikalı zannedip çuval geçirmeye kalkan birinden beklenebilecek yorum. Kafanız çuval icinde kalmış artık çürümeye kokmaya başlamış. Ölen güvenlikçi turk vatandaşı. Orada ekmek parası için çalışıyor. Amerika'nın askeri degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

orduevine lav silahlı saldırı düzenleyen adam 5 yılda serbest kalıyor, bir yığın insan daha suçlama olmadan yıllardır içerde. süper memleket ya valla.

ABD Büyükelçiliği saldırısını gerçekleştirdiği açıklanan Ecevit Şanlı 1997'de de Harbiye Orduevi'ne lav silahlı saldırı düzenlemişti.

cezası hastalığı sebebi ile 6 ay ertelenmiş, sonrasında da bir daha yakalayamamışız.....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...