Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Somon said:

36 sayfanın bi özetini çıkartıcak var mı ?

kavga var mı, müslü var mı savunan olayı ona göre bi göz atayım

gerçekislambudeğil-> gerçekislambu-> hayırdeğil-> evetbu-> hayırdeğil-> evetbu-> gerçekislamhedehödö-> gelişimhödöhede-> shitstorm-> moralfaggotry-> kapanış-> durum değerlendirmesi ve serbest muhabbet
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

aktiftablet said:

ikisi de aynı cahillik.
sen ve havalanında adam dövenler falan

Valla hadis kitaplarına kadar hepsini okudum ben. Anca gelip burda alıntı yapıp cahilsin falan diye mesaj atar senin kafadakiler. 40 kere koyduk buraya kuranda ayet-sure. o yüzden, çok konuşma sus artık.

susmazsam susturur musun? döver misin? klavye delikanlısı abi, özür dilerim, hiç cahil değilmişsin gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede ötekileştirilenin halihazırda iktidar sahibi olan siyasal islamcılar "cuma vaktime dokunma" "noel babayı pıçaklama" eylemleri yapanlar olmadığı, ötekileştirme denen fiili bizzat onların gerçekleştirdiği ve kitlelerde körüklemeye çalıştığı ortadadır. Bu eylem sadece bir örnek.

Üniversitelere, liselere, ilköğretim okullara türbanı soktular, şimdiden başı açık öğrencilere baskı uygulamaya çalışıyorlar(yer yer başarılı da oluyorlar) her üniversiteye bir camiydi, şeriat üniversitesiydi, bi dünya imam-hatipti derken türbanlı kadının çarşaf giymiyor diye saldırıya uğradığı günlere de ulaşırız böyle böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

[O, şunu da bilir ki,] hakkı inkar edenler, [her zaman olduğu gibi,] inananlara: "(Gelin) bizim [hayat] tarzımıza uyun, günahlarınız bizim boynumuza!" derler. (8) Halbuki onlar, [bu şekilde yanılttıkları kimselerin] hiçbir günahını yüklenmezler: (9) Dikkat edin, onlar yalancıdırlar!
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye yavaş yavaş buraya doğru gidiyor, aslında pek mesafe de kalmadı:

said:
İran’da ‘toplu tecavüz’ endişesi
İran’da son günlerde toplu tecavüzler yaşandığına ilişkin haberler ülkede endişe yaratıyor ve değerlerin sorgulanmasına yol açıyor.
İsfahan yakınlarında, muhafazakar bir kasabada, özel bir partiye katılan kadınlar geçen hafta kaçırılmış ve kendilerini bıçaklamakla tehdit eden bir grup erkeğin tecavüzüne uğramıştı.

Bir hafta sonra ise, bir üniversite öğrencisi, yüksek güvenlik önlemleriyle korunan bir kampüste kimliği belirlenemeyen kişilerin saldırısına uğramıştı.
İki olayda da, yetkililer mağdurları gerektiği gibi örtünmemek ve İslama uygun olmayan şekilde hareket etmekle suçlamıştı.
Basına yansıyan bu iki olay ve İranlı yetkililerin yorumları, ülkede gittikçe artan cinsel taciz vakalarından şikayet eden kadın hakları savunucularını öfkelendirdi.
Bahçe partisi basıldı
24 Mayıs akşamı, Humeynişehir’de iki ailenin düzenlediği özel partinin 14 konuğu, duvarlarla çevrili bahçede toplandı.
Basında yer alan haberlere göre, gecenin ilerleyen saatlerde bir düzineyi aşkın silahlı kişi bahçeye girdi ve kadın misafirlere tecavüz etti.
Orta boy kasabalarda, tecavüz haberleri orman yangını kadar hızlı yayılır.
Ancak ilk aşamada, sıkı kontrol edilen basın yaşananlardan bahsetmedi ve bir haftayı aşkın bir süre boyunca resmi bir açıklama yapılmadı.
Sessizliğe öfkelenen ve kasabada yaşayan kadınların güvenliğinden endişe eden bir grup, cep telefonu mesajları aracılığıyla mahkeme önünde protesto gösterisi düzenledi.
Ancak yetkililerin daha sonra yaptığı açıklama daha da büyük bir öfkeye neden oldu.
Mağdurlara suçlama
Kasabanın imamı Musa Salemi, “Tecavüze uğrayanlar övgüye layık kişiler değil” dedi.
Salemi, “14 kişiden yalnızca ikisi arasında akrabalık bağı vardı. Kasabamıza parti yapmak için gelmişlerdi, şarap içerek ve dans ederek diğer insanları tahrik ettiler.” dedi.
Kasabanın emniyet müdürü Devrim Muhafızları mensubu Hüseyin Yardost da benzer açıklamalar yaptı.
Yardost, “Tecavüze uğrayan kadınların ailelerinin suçu olduğunu düşünüyorum. Eğer düzgün örtünmüş olsalardı ve müziklerinin sesi o kadar yüksek olmasaydı, tecavüzcü de bunun ahlaksız bir buluşma olduğunu düşünmezdi.” dedi.
Yetkililerin üniversite kampüsünde gerçekleşen saldırıya yaklaşımları da öğrenciler tarafından eleştiriliyor.
‘Vahim sonuçlar’
Kadın hakları grupları da durumla ilgili endişelerini dile getiriyor.
BBC’ye konuşan İranlı savunucu ve avukat Şadi Sadr, yetkililerin yargılayıcı açıklamalarının, kadınların kıyafeti yeterince muhafazakar değilse, tecavüzün meşru olduğunu ima ettiğini ve toplum için “vahim sonuçları” olabileceğini söyledi.
Bazı yorumcular, son günlerde artmakta olan cinsel saldırı suçlarının, artan genç nüfusun kadın ve erkek mensuplarının birbirleriyle çok az vakit geçirmesinden doğan gerilimden kaynaklandığını düşünüyor.
Ülkedeki tartışmalar devam ederken, başka tecavüz suçlarından hüküm giyen üç erkek 9 Haziran tarihinde idam edildi.
Hükümet, bu cezalandırmaların caydırıcı olacağını umuyor ancak basına yansıyan iki olayın faillerine ilişkin bir bilgi henüz yok.

Muhammed Manzarpur
BBC Farsça

İslam, din, iman diyerekten saldır hak talebinde bulunanları, hak mücadelesi verenleri geçtim, kendi halinde insanları döv, tecavüz et, öldür sonra onları suçlu ilan et "abi o da mini etekle gezmeseymiş" , "sen de niye ateist olduğunu söylüyosun" sdf
Sosyal ağlarda paylaş

umre hac vs vakti havalimanı resmen geriye çağ atlıyor. ne otopark sırası bilirler, gördükleri boşluğa, yola falan parkederler, bütün trolleyler zemzem bidonları tarafından işgal edilmiş olur. her kapıda her köşede ayrı bir başıbozuk kalabalık. oradan oraya koşan ayağınıza takılan şam şeytanı çocuklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dilerim su islami yeryuzunden silebilecek guve kuvvete ulasilir.
Gormedim ben hicbir hristiyandan suna inaniyormusun sunu yapiyor musun diyerek linc durumu. Dilerim su Islamcilarin hepsi bir cirpida yitip gider. Dunyaya en buyuk zarari bu islamcilar veriyor cunku. Pislik tecavuz ne ararsan tum pislikler bu dine inananlarda cunku. Dilerim yok olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...