Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #6

Saeros

Öne çıkan mesajlar

kemiksileşmiş mutsuzluk anları işte.

loser olmanın en berbat yanı, her şeyi bi şekilde kaybedeceğini bildiğinden dolayı, olay iyi giderken elinden gelenin en iyisini yapıp, en kralından çabalayıp, kaybettikten sonra umudunu sıfırlasan bile ertesi gün yine en iyisini yapmaya çalışmaktır.

bu zor bişi ya. her gün %100 değil %120 ile zorlayıp, her gün yenilip, devrilmeden, ezilmeden, knock out olmadan, yine yine, ısrarla ve yine %120 ile zorlamaktır.

ancak bu şekilde, dışarıdan günü kazanmış ve başarılı görünsen dahi içerisi nasıl bir yıkımdadır kimse bilmez. sen de kazanmış olduğunu düşündükleri, dekoratif -adeta film stüdyosundaki şehirler gibi yalan- zafer ile mutlu gibi yaparsın. yahut mutluyu da geçtim, hiç önemsemiyor gibi yaparsın. keza çok bi umrunda da değildir. cool guys don't look at explosions olayı değil yani.

her neyse, sahte günlük haller, zaferleri kenara alırsak; bilirsin ki kaybediceksin, bilirsin ki, her şey sıçacak. "bu sefer doğru olucak ya" dersin. "bu sefer daha çok çalışacağım, daha dikkat edeceğim, doğru yapacağım..."güzel çaba, güzel bir azim, hırs....

ve yine olmayacak. yine zorlayacaksın %120.1 %120.2 bugün olucak %120.3 bu sefer işte! %120.4

nasıl bir burnout içerisinde olduğunu umursamazsın bile. zaten kendin umrunda değil ki olm.

her gün yeni bir çaba, yeni dekoratif-şık-gereksiz-önemsiz başarılar ve yeni muhteşem yenilgiler, derin yaralar ve iyileşme-dinlenme olanağı dahi olmadan yapılan aşırı yüklemeler, yeni denemeler...

sonra yine yenilgiler.

loser olmanın en kötü yanı boş verecek kadar "kazanıyor" olamamakta.
"bu sefer yapmalıyım! bu şansımı boşa harcamamalıyım" diyecek kadar çaresiz olmakta. her şeyi değiştirip denemene rağmen yenilgi aldıkça bıkacak/bırakacak fırsatın olmadığı için, yine yenilenip, yine değişip, yine yenilmeye rağmen daimi yinelemekte ısrar etmekte.

sıradanlaşmış, artık kemikleşmiş mutsuzluk anları işte.

bir günlük değil, bir anlık mutluluk/ huzur için tüm ömür böyle gelip geçiyor. "neden böyle oldu? neden hep böyle oluyor?" sorusuna cevap dahi bulamıyorsun

pff bi nebze mutluluk olaydı keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

duygusal anlamda pek bi ayrım yapamıyorum ben. geçen gün kendimi duygusal bir konuda konuşan kişiye AÇIKLAAA diye sorarken buldum. AÇIKLAA. anlayamadım anlattığı duyguyu falan asdfşlk. EXPLAAAAAINNNNNNN gibi. böylesi daha iyi ama herhangi negatif bi duyguya sahip olmaktan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sith'e sürülecek aklı olmasa da sırf arkasına güvendiği için yalan yanlış şeyleri savunan ve sürekli ortamı geren adamlar var ya, bıktırdılar lan, illallah geldi.

Proje yanlış planlandığı için uzamışken adam gruptaki insanların data sağlayamamasına kızıp "ben mesaiye kalmam, haftasonu mesaiye gelmem" diye trip atıyo sırf abisi aynı şirkette bi üst pozisyonda diye. Herif geldiğinden beri böyle, ben sorumluluk alıp mesaiye kalmak istediğimde de ben suçlu oluyorum bu nası iş anlamadım ki. Hayır %100 haklı olsan bile hiç mi sorumluluk duymuyosun arkadaş, bu iş senin adınla da anılacak ilerde?

Beni bi yönetici yapsalar tertemiz ederim ortamı, cillop gibi projeler çıkar valla. Faşistlik olarak değil de, gerçekten gereksiz olduğunu düşündüğüm bütün adamları atarım lan, süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Yolda giderken telefonda oyun oyniim dedim. Kızın biri kontorunuz varsa bi mesaj atabilir miyim arkadaşıma dedi, elbette sorun degil dedim verdim. 'SİLA BEN SEYMA CIKTIM BEN YOLA'

Demiş , 'seyma baban seni almaya gelicekmiş oraya , eve don bak işler karışıyor aramış baban beni' diye cevap geldi şimdi.

Kendimi sorumlu hıssedıyorum lan bişi yapmam gerekir mi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Yolda giderken telefonda oyun oyniim dedim. Kızın biri kontorunuz varsa bi mesaj atabilir miyim arkadaşıma dedi, elbette sorun degil dedim verdim. 'SİLA BEN SEYMA CIKTIM BEN YOLA'

Demiş , 'seyma baban seni almaya gelicekmiş oraya , eve don bak işler karışıyor aramış baban beni' diye cevap geldi şimdi.

Kendimi sorumlu hıssedıyorum lan bişi yapmam gerekir mi :D

bonedan hallice.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...