Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY uçağına yıldırım çarptı

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

Herhangi bir hata olmasa, doğa olayı da olsa genelde THY'ye laf sokanlar olurdu. Gelişme var.

doğru düzgün rostasında gitseydi uçağı vaktinde kaldırsalardı
böyle bir kaza yaşanmayacaktı
thy suçlu haksız ve reröre
adamların hissesini sattım 2 katına çıktı 6 ayda
Sosyal ağlarda paylaş

uçuş fobim var.
motor yanmasada 2 saaten uzun uçamıyorum zaten ben.
benim demek istediğim bu olayda çok büyük bir kahrman pilot hikayesi olduğunu düşünmüyorum. Uçağın kendisinin yapamayıp pilotun yapabileceği kahramanlık saysısı zaten çok az. Yani uçakta mekanik bir sorun varsa pilotun kurtarması zaten çok zor. Onun dışındaki anlık sorunları uçak hallediyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü durumlarda sapık gibi eğleniyorum ben ya niye acaba

böyle uçak sallansın düşsün hiç sıkıntı yok

bi keresinde bindğimiz gemi marmara denizinin ortasında batıyordu fırtınada.millet kaçarken ben sanki gondola binmiş gibi eğleniyordum.

bilimsel bi açıklaması var mı ?.acaba derinlerde acaip tırsıyorum falan da böyle mi kendimi kandırıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

şu yazdıklarınızı okuyan da hergün boing 1500 indiriyorsunuz sanacak.

Uçak indirmekle bunun ne alakası var bilmiyorum ama; motorların nasıl çalıştığını gayet iyi biliyorum, hangi durumda tehlikenin ne boyutta olacağını az çok kestirebiliyorum, motorların ne gibi tehlikeler düşünülerek yapıldığını ve nelere karşı çalışmaya devam edebileceğini biliyorum.

Onun dışında muhtemelen hiç birinizin görmediği kadar uçak motoru problemiyle karşılaşmışımdır, limitlerin üstünde yapılan testlerde bulunmuşumdur.

Standart bir uçuş sırasında böyle bir şey yaşamadım ama bunları bilmek için kaza yaşamış olmak gerekmiyor.

Ayrıca Boing 1500 diye bir uçak yok. Boeing var ama onların da 1500 modeli yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm motorlar dursa bile belli bir süzülüş açısıyla yedek bir meydana iniş yaparsın.. Sıkıntı yok. Hatta gitmek istedigin meydana bile inebilirsin kaldı ki bizim memleketteki ucuşlarda bu cok daha mümkün cruise ucuş hepi topu 20 dk sürüyo.. gerisi tırmanma alçalma.
Sosyal ağlarda paylaş

lan yıldırım dedıgın ucagı ortadan ıkıye boler atar bı tarafa nerde yıldırım bu olsaolsa sparktır. surucu kursunun en basırılı ve parmakla gosterılen ogrencısıydım. Motordanda 100 (yüz) aldım nasıl calıstıgını ıyı bılırım. Yıldırım mıldırım tatava
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...