Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

anket

tomkat

Öne çıkan mesajlar

Why do consumers resort to piracy baslikli bi konu hakkinda arastirma/anket yapmam gerekiyo

ben de az biraz ilgili oldugum icin oyun sektorunu sectim

siklari turkce yazicam herkes tam olarak anlayabilsin diye

eger sizin icin uygun bi sik yoksa buraya yazin lutfen

ayrica polis degilim ve kimseyi fislemiycem sdf

anketin dlc sikki kafayi yemis

orda yazan sey "Sadece DLCleri legal yollardan temin etmiyorum cunku o icerigin zaten orijinal oyunun icinde olmasi gerektigine inaniyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

AscAnsio said:

"Test etmek icin korsana yoneliyorum, eger begenirsem satin aliyorum"

Skidrow'daki ağır abilerin de mottosu bu, "If you like this game, buy it and support the developers" heheh

basta bakinca mantikli gibi geliyo ama cogu tuketicinin gozunden bakildiginda lan zaten yarisini bitirdim daha ne para vercem beya diye dusundukleri icin inandiriciligini yitiriyo

argumani savunamam makalede o yuzden
Sosyal ağlarda paylaş

yeni oyunlar çıkıyor. 50-60 dolar oluyorlar. hayatta almam. alamam ama biliyorum alabilecek olsam da almam.
mmo değilse, vermem o kadar para çeker oynarım. hakediyorlar haketmiyorlar tarzı bi argümana giremem çünkü bilmiyorum. benim için çok para. o kadar.

ama bir gün indirime girer de 15 dolar olursa alıyorum.

he bir de indie oyunları alıyorum 5-10 dolar olunca. oyunları steam'imde arşivlemeyi de seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun eğer parasını hak ediyorsa alırım ama yok o kadar da iyi değil ama yinede oynamak istiyorsam fln indiriyorum işte.

Steam sayesinde normalde alıcağımdan çok daha fazla orjinal oyun alıyorum ama.

Denemek içinde kullanıyorum tabii. Hitman: Absolution iyikide indirmişim mesela. O oyuna para versem üzülürdüm harbiden asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok yıllar önce bioshock oyununu ve sonrasındaki bioshock 2 yi kopya alıp bitirmistim..taptıgım harika oyunlardan bitanesi oldugu ve frp/rpg kökenlerime hitap ettigi icin gecenlerde gittim franchise ını aldım..yani yıllar sonra parasını geri aldı oyun..

kaliteli yapılan hersey sonunda layıgına ulasır..

ama gidipte ea oyunlarına 1 lira vermem..
Sosyal ağlarda paylaş

Indie oyunları desteklemek gibi bir huyum var. "ufak kuruluş", "amatör ruh", "almazsam bu insanlar gelişemez, geçinemez) gibi yanlarını seviyorum. Büyük bir firmaya para ödemeyince "ne de olsa onlar için fark etmez" şeklinde bir düşüncem var.

Sokaktaki bir adamı soyunca ya da aynı miktar parayı devletten vergi olarak kaçırınca yaratacağı vicdan azabı arasındaki fark gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...