Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray Üniversitesi'nde yangın

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

Su son fotografi gormek uzucu oldu. Bu arada belirteyim okulun esas kutuphanesi bu binada degil. Yolun oteki tarafindaki kisimda. En son twitterda gordugum kadariyla bu binadaki kitaplarda da buyuk hasar yokmus. 3. Kat yandi fekat bahsedilen kitaplik 2. Kattaydi. Ben daha ziyade giden islemelere dev haritalara ve binanin kendisine uzuluyorum. Babam da ben de ayni binada okuduk ayni siralardan gectik ve ayni yanan katta mezun olup fotograf cektirdik. Her gsu lu ogrencinin kalbinde onemli bir yeri vardir burasinin. Tezini savunmustur, kutuphanede calismistir, bolum sekreterliginde kayit isleri icin kullanmistir vesaire.
Sosyal ağlarda paylaş

Bina mulkiyeti GEV'in yani Galatasaray Eğitim Vakfı'nın. Zamanında Atatürk bağışlamış binayı. Fakat binayı sözde koruyan kıyı sahil şeritleri yasası ve kültür bakanlığı yönetmeliği var. Zamaninda ogrenci meclisi baskan yardimcisiyken sahildeki kantine milleti yagmurdan güneşten korusun diye şemsiye koymaya çalıştığımızda Anıtlar Kurulu izin vermemişti. Şimdi göreceğiz bakalım devamını.
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla o binanın mülkiyeti kamuda. Kullanım hakkı da Galatasaray Üniversitesi'nde. Yani vakıf bunun hiç bir yerinde değil.
Evet eskiden Galatasaray Lisesi'ndeydi binanın mülkiyeti muhtemelen, ancak bakım masrafları sebebiyle Kültür Bakanlığı'na devredilmişti üniversite kurulduğunda. Şu anda mülkiyeti kimde kontrol etmek lazım fakat Vakıf'da olduğunu hiç sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu sahilde en son otel yapılabilecek yerlerden biri Galatasaray Üniversitesi'dir. Bir önceki sayfada da söyledim yangından 1 gün sonra şu an tadilat için 25 Milyon TL bağış yapıldı. Arkasında çok büyük bir camia var. Kısacası orayı kimseye yar etmezler. Nitekim az önce CNN'de yapılan GSU lü hocaların katıldığı bir program oldu orada da gayet net bir şekilde otel yapılmayacağı açıklandı.
Sosyal ağlarda paylaş

xieon said:

Şu sahilde en son otel yapılabilecek yerlerden biri Galatasaray Üniversitesi'dir. Bir önceki sayfada da söyledim yangından 1 gün sonra şu an tadilat için 25 Milyon TL bağış yapıldı. Arkasında çok büyük bir camia var. Kısacası orayı kimseye yar etmezler. Nitekim az önce CNN'de yapılan GSU lü hocaların katıldığı bir program oldu orada da gayet net bir şekilde otel yapılmayacağı açıklandı.

Valla birilerinin oraya otel yapmak istediği açık, otel, site vs yapılmak istenen yerlerde de genelde yangınlar olur Türkiye'de. Ama bu yangının sonucu otel olmayacak gibi görünüyor, ne mutlu bize.
Sosyal ağlarda paylaş

karpuz şeklinde 2 tane koca bişi ister orayı otel yapmaya adamların çevresi geniş. bu arada yangın çıkmadan öncede arkadaşın facebookdan üniversite içinden bir kare çekip elveda demesi ve sonrasında yangın çıkması beni baya düşündürüyor bir süre daha düşünüp çocuğa sorucam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...