Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci el kitapla korsan arasindaki farklar

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

seri değilse alırım orjinal. seri ise ve sonradan başladıysam eskileri korsan e-book ile okur güncellerini orjinal alırım. a song of ice and fire ilk 4 ü korsan okuyup 5. yi aldım mesela.

dresden files ilk kitabı aldım orjinal olarak 10 dolara. sonra bi baktım 14 kitap çıkmış ve 300-400 sayfa ortalaması var. hayatta orjinalden devam etmem. insan eskileri biraz indirimden satar sonuçta basılı değil. 3-5 dolara verseler 10 yıllık kitabı daha çok para kazanırlar büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

benim için bir farkı yok. kitabı genelde verilmemek üzere ödünç alıyorum.

hani şu "bi kitap vardı kime verdim bilmiyorum" diyosanız büyük ihtimalle bendedir. evet küfürleri duyar gibiyim halen.

abi kusura bakma ama işte bu yüzden kimseye kitap vermiyorum.her aldığım kitabın bende değeri var.saçma salak ders kitapları hariç
Sosyal ağlarda paylaş

said:

amazon'a us adresi kayıt ediyorsun. çatır çatır alıyorsun. dert değil pek.

aynı şekilde sony readerstore'da da oluyor, kredi kartı adresi ile normal adresi karşılaştırmıyor, bir tane free ebook al o esnada istenen adresi US gir, sonrasında normal kitap alırken kredi kartı adresini de o adres gir, alıyorsun direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

abi kusura bakma ama işte bu yüzden kimseye kitap vermiyorum.her aldığım kitabın bende değeri var.saçma salak ders kitapları hariç

ben de kitap alıyorum da onlara öyle değerler yüklemiyorum hiç ya. çok pahalı da olsa umrumda olmaz veriyorum. Birisi daha ilim irfan sahibi olacak başkalarına anlatacak diye düşünüyorum.

bi tek suskunlar'ı vermem sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Birde bu e-kitap olayını nasıl alıosunuz arkadaş, idefixten aldım fakat fiyatlar çook pahalı normal almak daha mantıklı. Yabancı olanlar içinde amazon galiba kapalı Türkiye için. Google Play Store kitap müzik bölümü kapalı zaten.

15.ci dünya ülkesi muamalesine bu alandada maruz kalıyoruz herhalde.

torrent + stanza
Sosyal ağlarda paylaş

sahaflar genel olarak çok berbat açıkçası, yıpranmış kitapları fahiş fiyatla satmaya çalışıyorlar, mesela bir kitap sahafta 50 lira, yayınevine mesaj attım tekrar basın şu kitabı yaw diye adamlar bana istediğim 5 kitabı 40 tlye gönderdiler.

Haliyle ikinci el kitap almak mantıklı olmuyor adam kiloyla alıyor kitapları ama satışını fahiş fiyatla yapıyor sonra sahaflar sinek avlar tabii. 50 sayfalık kitaba bile 10 lira istedi, o kitabı ben almasam zaten kimse almaz 10 lira nedir ?

Korsan kitap ise genel itibari ile ilgi alanlarım yüzünden bulamıyorum, fotokopiciye gidip bastırsam hemen hemen aynı fiyata denk geliyor mantıksız oluyor. Genelde piyasa kitapların korsanı oluyor haliyle. Bazen pazarlarda tezgah açar gibi ikinci el kitap açanlar var, onlar bir tek ucuza satıyor. Oradan bulabilirsem bir kaç kitap buluyorum. Onun dışında mecburen sıfırı tercihim.

Sahaflar ile tartışıyorum zaten hep, diyorum bu kitabın sıfırının değeri 10 tl nasıl 30 tl olur. Adam olur mu öyle şey her tarafta fiyatı böyle diyor sonra arattırıyorum internette bakıyor hakikaten 10 tl, bozarıyor, kızarıyor. Kolay gelsin deyip çıkıyorum mekandan.

Sahaflar konusunda çok dertliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

niye korsan alırsın anlamam kitabı.
2. eline de gerek. şu anda ortalama kitapların fiyatı 20 TL gibi bir şey. ayda 1 kitap okuyorsanız 20 tl çok büyük bir para değil bence. 2 kitapsa 40 olsun yahu. kitap sonuçta bu. he hafta sonu gittiğin mekanda 1 bira az iç kitabın parası çıkar zaten.
ama tabi 2. el olunca önceden yazara bi hayrımız dokunmuş. korsan ise allah belasını versin.

türkiyede kitaplar çoooooooook pahalı. 20 tl gayet büyük para. her kitap 24532555 sayfa değil. 100 sayfa kitaba 15 lira çekiyorlar 1 hafta sürmüyor bitmesi

ki fahiş fiyat vermene rağmen aldığın kitaplar %80 kötü çeviri, dandik basım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...