Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aile Vergisi AHAHAHAHAH

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

mirasciya da patliyomus yalniz.

babandan ev kalamayacak, komple vergi olarak alacaklar evi senden heralde sdf

Miras konusunda zaten hali hazırda işleyen vergi sistemi var.
Kalan mirası alabilmek için (bu 10 TL'lik banka hesabı da olabilir, 1m $'lık daire de) beyanda bulunuyorsun, o sene için belirlenen muafiyet rakamını geçersen vergi veriyorsun. (Birkaç sene önce 80k TL civarında bir rakamdı)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bir olay değil bunlar. şükrü kızılotun 2 senede bir dikkat çektiği eski bir olay hehe

birisine hediye vermek birisinin geliri olması demektir, vergilendirilmesi gayet mantıklıdır. bir sene içerisinde geri ödemediğin borcundan bile vergi alınan bir dünyada yaşıyoruz, hohohoh diye karşılanacak bir konu değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

ne yani, sovyet rusya gibi gomünist mi olalım, karımızı da paylaşmamızı istersin şimdi sen, allahın verdiği nimetlerin bir ürünü olan bu ticaretten kazandıgımızın bir kısmını devlete vermek dinimizce de uygun bence, kemalist misin ?

"nutella yerim" said:

zengin olan vergisini verip de zengin olur merak etme, fakirlik denen olgu Allah'ın bir gazabı sonuçta, bak unakıtana, bak başbakanın ogluna, kepçe kepçe vergi verip yine de tonla para kazanıyorlar, demek ki öncelik güzel ahlak ve kul hakkı yememekten geciyor

"nutella yerim" said:

bu konu hakkında biraz daha tartışılıp toplumu provakasyona, yani devletin verdiği kararları düşünmeye ve itiraz etmeye, savcılığa vericem tartışanları, sene 2013 ileri demokrasilerde bu tarz olaylara yer yok

bunlar baya çalışılmış hareketler. habervaktim'de bayağı mesai harcanmış. emeğe saygı, rep puanları, ve sevap puanları.
Sosyal ağlarda paylaş

olan yine fakir ve orta sınıfa oluyor, zengin yine zengin.

http://i.imgur.com/eHz48.jpg

mecliste oturmuş birtakım zenginler, zenginleri ne kadar vergilendirceklerini konuşuyorlar. kendi ceplerinden para çıkmasını engellemek için kendilerinin elmas gibi harcamalarına %0 vergi koyarken,
normal vatandaşın yapacağı şeylere "lüks tüketim vergisi" adı altında %50'lere varan vergiler koyuyorlar.

dayadıkça daya, yürü be koçum.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

GERGE said:

Dogru bu. Cok sik bir sekilde, epey sik, vergi getirecek gayrimenkulleri filan geliri olmayan aile bireylerine veriyorlar vergiden kacmak icin. Buna biraz olsun cozum getirmisler. Zaten 75.000 demis, orta-ustu durumda aileler icin gecerli ki onlar yapiyor bunu. Emekliler, geliri olmayanlar (ev hanimi mesela) emlak vergisinden muaf cunku iste. Vergi hukuku icinde duzgun bence.

Yorum getirmeden sirf bakip elestirmeyin, her yonuyle bakin birseye.

Olay her yönüyle bakmak değil. Artık bıktık be kardeşim.

Aldığımız herşeyi 2 katına almaya, kazandığımız her şeyi devlete vermemize ona rağmen bok gibi hayat yaşamamıza.

Beni açığı kapatmaları ilgilendirmiyor, ben artık bişeylerin vergisini vermek istemiyorum. Zaten osuruktan bile vergi alınıyor, şu açığı fixlese ne fixlemese ne.

Vergi açığını millet tabi kovalar anasını satiyim, kendi yerine devlete çalışıyo herkes. Devlet desen devlet değil.

Vergi borcu yoktur falan tarzı bi belge alırken bile arkadaşa 46tl soktular o arada.

katılıyorum buna
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...