Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teröre verilen desteğin ispatı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

abi anlama özürlü olan sensin,kusura bakmada
hatta
İngiltere’nin Şeyh Said ve yandaşlarına destek verdiği iddiasının tek somut dayanağı, isyanın ilk günlerinde İngiliz silah fabrikalarından Şeyh Sait’e gelen silah kataloglarıdır. Mete Tunçay bunun bir silah ticareti olduğu ve İngiliz silah şirketlerinin de hükümetin onayıyla hareket etmedikleri kanısındadır ve “bu harekete İngiliz kıştırtmalarının yol açtığı, savı inanılması güç
görünüyor” yorumunu yapar.

Uğur Mumcu ise bu yorumu eleştirir ve o dönemde silah
şirketlerinin hükümetten bağımsız davranamayacaklarını savunur.

bu yani başka bir şey değil...

o google'a şeyh sait uğur mumcu yazıp ilk çıkan sonuçtan copy paste yaptığın site 100-150 sayfalık kitapta anlatılmak istenenleri bırakıp kendince bir sonuç çıkarmış. 100 sayfa ilişkinin olup olmadığı anlatılıyor olay bir katalog değil yani.

belge yok dedin ama var

sonuç bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ekşi sözlükte şöyle bişi okudum az önce, çok güldüm. osmanlının iyi yanlarını hepimiz biliyoruz. üç-5 kötü yan sıralamış.

- matbaayi yasaklayip halki cahil birakmak,
- zengin olanini ortadan kaldirip halki fakir birakmak,
- halk guclenip hanedana tehdit olmasin diye devlet yoneticilerini bile disardan ithal etmek (devsirme)
- yuzlerce yil cihan hakimiyeti denen dusuk zeka urunu bir ideoloji icin anlamsizca avrupa'ya saldirip durmak
- savastan savasa kosturup halki perisan etmek
- 600 yillik egemenlik sonrasi geriye %3'u okuma yazma bilen kafaca 1400'lerden kalma bir ciftci toplumu birakmak
- o toplumun 2013 yilinda "ingiliz ajani ataturk osmanli'yi yikti" demesi
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa'ya saldirmak biraz got isterdi ve asla kazanamazdi osmanli avrupa ile yapilacak herhangi bi savasi

anca 2-3 harrassment disinda bi askeri zaferi yok osmanli'nin avrupa'ya karsi

avrupa'nin merkezi konumundaki yerler balkanlara ve orta dogu'ya benzemez, gotunden kan alirlar adamin

o yuzden seferlerin cogusu hep gelisememis ve etnik bakimdan bolunmus, politik ve ekonomik yonden zayif orta dogu'ya karsi yapilmistir

hilafet olayi da politik bi zaferdi o gunun sartlari icin

2012 yilini dusunerek alinan bi sey degil hilafet

osmanli'nin yerinde kim olsa(yayilmaci, fetihci politikasi olan devlet) aynisini yapardi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Ha bu arada ilk posta donelim, che gayet terorist idi,, deniz gezmiste teroristti, davalarina sempati duydugunuz teroristleri ozgurluk savascisi yapma hariketi insanligin en asagilik hariketi olabilir, eline her ne sekilde olursa olsun silah alan ve kurulu duzene ve onun emirkulu masum koryucularina saldiran ve zarar veren adam teroristtir

Lenin uluslararası terörizmin lideriydi bir zamanlar mesela hele Marx terörizmin kitabını yazdı adam.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

avrupa'ya saldirmak biraz got isterdi ve asla kazanamazdi osmanli avrupa ile yapilacak herhangi bi savasi

avrupa'nin merkezi konumundaki yerler balkanlara ve orta dogu'ya benzemez, gotunden kan alirlar adamin

o yuzden seferlerin cogusu hep gelisememis ve etnik bakimdan bolunmus, politik ve ekonomik yonden zayif orta dogu'ya karsi yapilmistir

osmanli'nin yerinde kim olsa(yayilmaci, fetihci politikasi olan devlet) aynisini yapardi

göt istemekten ziyade ortadoğu gibi yer varken allahın buz gibi orta avrupası için kim niye savaşsın?
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

butun kurtlerı doguya surucen bura sızım dıcen ama orda ne kadar kurt olmayan ınsan varsa cekıceksın ne kadar hastane okul baraj ne bılım devletın kurumlarını kapatıp baska yere tasıcaksın ne asker ne polıs olucak bakalım o zaman ne yapacaklar

aga sen dehset zekisin.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah çok iyiymiş bu başlık, "teröristlere özgürlük savaşçısı diyorlar" diyenler hemen iki paragraf sonra "ama bizimkiler devrimciydi!" diye kendileri aynı işi yapmış lol. yıl 2013, hala tükenmemiş bu insanlar. viktor'un mesajı turnusol kağıdı işi görmüş resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Ha bu arada ilk posta donelim, che gayet terorist idi,, deniz gezmiste teroristti, davalarina sempati duydugunuz teroristleri ozgurluk savascisi yapma hariketi insanligin en asagilik hariketi olabilir, eline her ne sekilde olursa olsun silah alan ve kurulu duzene ve onun emirkulu masum koryucularina saldiran ve zarar veren adam teroristtir

nokta.

evet che ve deniz gezmiş'e ben de sempati duyuyorum ayrı ama deniz gezmiş bugün yaşasaydı, büyük ihtimalle pkkya destek olurdu.

üstüne kuddusi OMO PKK KEYFI İÇİN YAPOYOO SAVONDOGO BİŞEY YOK demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

deniz gezmiş bugün yaşasaydı, büyük ihtimalle pkkya destek olurdu.

Yanlış bildiğim kısımları lütfen düzelt, Deniz Gezmiş cok koyu bi anti-emperyalistdi, pkk ise emperyalist ülkeler tarafından finanse edilip desteklenen bir örgüt, kendi taktıkları isimle özgürlük davaları ise kendi kanından insanları katletmeleriyle beraber çelişkiye düşüyo bence kendim bizzat ttanıdığım bir insanla yaşadığım ufak bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Bitlis'in Siirt sınırına yakın tarafında Cumhuriyet Köyü vardır ,bu köy aynı zamanda pkk tarafından uğradıkları zulmle ünlü birçok güneydoğu köyünden biridir, '93-96'lı yıllarda 300+ kişilik gruplarla sayısız kere basıldı bu köy, korucularının çoğu efendi aklı başında kalender insanlardır hele ki bir tanesi; (tam adını hatırlayamıyorum biz kısaca halo diyoduk herkesin hitab ettiği üzere)

Bu korucumuzun özelliği hemen hemen hiç konuşmaması, çoğu zaman suratında buruk bi tebessümle sadece gerektiğinde kısa öz cümlelerle verdiği cevaplar, adamın 2 çocuğu bu baskınlarından bir tanesinde yakılan evinin içine bizzat teröristler tarafından atılıyor , tabi ki bir baba için korkunç bir yıkım...

Yine Mutki korucuları için sayısız örnek mevcut ve meşhur oldukları konu doğu'nun en iyi en disiplinli korucuları bu bölgeden çıkıyor.

Edit: Bence El-kaide ve pkk arasında fark yok , ikiside amerika tarafından kuruldu biri afganistan'da soyvetleri zayıflatmak için diğeri de doğu anadolu'da türkiye yi zayıflatmak için ben Deniz Gezmiş'in böyle bir yapılanmayı destekleyeceğine inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten deniz gezmiş emparyalist ülkeler tarafından desteklenen bi örgüte niye destek versin? lol

che bildiğin öldürmekten zevk alan bi adam diye biliyorum zaten, ne kadar doğrudur bilmem.

terrorist'ten kasıt belli bir amaç için sivil çoluk çocuk random öldürense, hepsi kötü zaten. ama kurulu düzene karşı olan ve onun koruyucularıyla savaşanlara otomatik terrorist deniyorsa o zaman tabiiki sempati besleme ihtimali olabilir.

ama gidip de kimin kurduğu, nerden destek aldığı ve "asıl" amacı bilinen pkk gibi şerefsiz bir örgüt ile deniz gezmiş gibi idealist bir adamı kıyaslamak olsa olsa aptallıktır.

90larda pkk'nın köylerde yaptıkları zulumleri, binlerce insanın göç etmek zorunda kaldığını biliyoruz. "iki oğlun var, birisini bize vereceksin" diye adam recruit eden veya uyuşturucu bağımlısı yapılıp dağa çıkmaya zorlayan, haraç kesen, random bomba patlatan örgüte özgürlük savaşcısı dersen adama gülerler.

eco-terroristler var mesela, en son italya'da büyük bir şirketin ceo'sunun topuğuna sıktılar. bu terroristlerle pkk aynı mı? birine iyi diğerine kötü diyince ikiyüzlü mü oluyorum şimdi? kavramlar üzerinden oluşturulmuş düz mantık ne kadar kötü birşey ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

emanet said:

che bildiğin öldürmekten zevk alan bi adam diye biliyorum zaten, ne kadar doğrudur bilmem.

hahhaha nagehan alçı patiye gelmiş lan hahah
kocanı da cağırsana

Adını hatırlamadığım bir belgeselde Castro tarafından Che hakkında söylenmiş bir sözdü bu yanlış hatırlamıyorsam
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

ekşi sözlükte şöyle bişi okudum az önce, çok güldüm. osmanlının iyi yanlarını hepimiz biliyoruz. üç-5 kötü yan sıralamış.

- matbaayi yasaklayip halki cahil birakmak,
- zengin olanini ortadan kaldirip halki fakir birakmak,
- halk guclenip hanedana tehdit olmasin diye devlet yoneticilerini bile disardan ithal etmek (devsirme)
- yuzlerce yil cihan hakimiyeti denen dusuk zeka urunu bir ideoloji icin anlamsizca avrupa'ya saldirip durmak
- savastan savasa kosturup halki perisan etmek
- 600 yillik egemenlik sonrasi geriye %3'u okuma yazma bilen kafaca 1400'lerden kalma bir ciftci toplumu birakmak
- o toplumun 2013 yilinda "ingiliz ajani ataturk osmanli'yi yikti" demesi

çiddi manada saçma varsayım ve çıkarımlarda bulunulmuş ama sonucu bağlama yapmak için göz yumulabilir, zira efsane olmuş, bu kadar iyi ayar görmemişdim

muhaaahaahhaaaaahaaaaa
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

bu sonuca varmak için hangi argümanları kullandın merak ediyorum?

hangi ülkeler mesela onlar

fransa mı?
ülke olmayan almanya ve italyamı?

hangi tarih aralığı birde?

mesela ingilizler koca fransayı üç savaşta ve nasıl bir ordu ile malup etmişler mesela
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

butun kurtlerı doguya surucen bura sızım dıcen ama orda ne kadar kurt olmayan ınsan varsa cekıceksın ne kadar hastane okul baraj ne bılım devletın kurumlarını kapatıp baska yere tasıcaksın ne asker ne polıs olucak bakalım o zaman ne yapacaklar

çok eğlenceli şeyler olur. olur da büyük bir ihtimal avrupa amerika koreye yaptıkları gibi ciddi yardımlar yapa bilirler, tabii misyonerler de o kadar aktif olur.

ama o zaman daha eğlenceli bir tablo olur

ek yapayım, istedikleri de bu doğrultuda aslında devlet kuralım batı yardım etsin, ama nereye varacağını kestiremiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

moriarty said:

deniz gezmiş bugün yaşasaydı, büyük ihtimalle pkkya destek olurdu.

Yanlış bildiğim kısımları lütfen düzelt, Deniz Gezmiş cok koyu bi anti-emperyalistdi, pkk ise emperyalist ülkeler tarafından finanse edilip desteklenen bir örgüt, kendi taktıkları isimle özgürlük davaları ise kendi kanından insanları katletmeleriyle beraber çelişkiye düşüyo bence kendim bizzat ttanıdığım bir insanla yaşadığım ufak bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Bitlis'in Siirt sınırına yakın tarafında Cumhuriyet Köyü vardır ,bu köy aynı zamanda pkk tarafından uğradıkları zulmle ünlü birçok güneydoğu köyünden biridir, '93-96'lı yıllarda 300+ kişilik gruplarla sayısız kere basıldı bu köy, korucularının çoğu efendi aklı başında kalender insanlardır hele ki bir tanesi; (tam adını hatırlayamıyorum biz kısaca halo diyoduk herkesin hitab ettiği üzere)

Bu korucumuzun özelliği hemen hemen hiç konuşmaması, çoğu zaman suratında buruk bi tebessümle sadece gerektiğinde kısa öz cümlelerle verdiği cevaplar, adamın 2 çocuğu bu baskınlarından bir tanesinde yakılan evinin içine bizzat teröristler tarafından atılıyor , tabi ki bir baba için korkunç bir yıkım...

Yine Mutki korucuları için sayısız örnek mevcut ve meşhur oldukları konu doğu'nun en iyi en disiplinli korucuları bu bölgeden çıkıyor.

Edit: Bence El-kaide ve pkk arasında fark yok , ikiside amerika tarafından kuruldu biri afganistan'da soyvetleri zayıflatmak için diğeri de doğu anadolu'da türkiye yi zayıflatmak için ben Deniz Gezmiş'in böyle bir yapılanmayı destekleyeceğine inanmıyorum.

şunu eklemek istiyorum izlediğim bir belgesele göre,

bildiğiniz gibi, pkk kuruluşu itibari ile komünist bir teşkilat olduğu için ağalık, aşiret ve din olgusuna karşı olan/olması gereken bir örgüt(dü)

ve bildiğiniz gibi ağalık, aşiret ve din türkiye de ve dünyada en yoğun ve bağnaz yaşandığı yerler, kürtlerin kürdistan hayalı kurdukları yerler,

peki örgüt kuruluş ilkesinden nasıl bu noktaya?

cevap hazır, çok fazla hürriyet okumayın, zira 50.000 yıllık tarih...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

tomkat said:

bu sonuca varmak için hangi argümanları kullandın merak ediyorum?

hangi ülkeler mesela onlar

fransa mı?
ülke olmayan almanya ve italyamı?

hangi tarih aralığı birde?

mesela ingilizler koca fransayı üç savaşta ve nasıl bir ordu ile malup etmişler mesela

1-ulasim ve ekipman tasima zorlugu

2-avrupa'nin cografyasi orta dogu gibi hemen hemen dumduz degil

3-din elden gidiyor diye butun avrupa'nin osmanli'ya karsi birlesmesi

4-avrupa sehirlerini savunmak orta dogu sehirlerini savunmaktan kolay

5-dort yanin dusmanla cevrili cografyada aylarca kusatma yapmak lojistik olarak imkansiz

6-osmanli sinirlari icerisindeki avrupali azinliklarin ayaklanmasi

7-ticaretin, ithalatin durma noktasina gelebilme ihtimali

civ 5 oynamiyoruz burda, mogollar bile avrupa'ya kadar her yeri isgal etmislerdi ama avrupa'da sicmislardi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...