Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Canon 5d Mark II

moriarty

Öne çıkan mesajlar

jacabo said:

fotograf insanin isi olabilir veya hobisi
para harcar 3000 de 10000 de insani mutlu ediyor onunla yaptigi seyler

abi olay o değil ki. kendi hayat koşulunu "genel" olarak algılamak ve yansıtmak.

benim keyfim pc gaming ama şu an 2.500 lira bile ayıramıyorum pc upgrade e. olay o yani. yoksa herkes imkanlarını elbette kullanır niye kullanmasın
Sosyal ağlarda paylaş

abi ama orda dedigi dogru

birseyi cidden istiyorsan 3 ay ek is yaparsin, az yersin, sigara kullaniyorsan icmezsin, birsey yaparsin para bulursun 3000 tl ucuk bir rakam degil.
bu biraz kolaya kacmak oluyor. su icsem yariyor bana ya o yuzden kiloluyum demek gibi

2 ay calissan ucak alirsin mevzusu degil olay
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

abi ama orda dedigi dogru

birseyi cidden istiyorsan 3 ay ek is yaparsin, az yersin, sigara kullaniyorsan icmezsin, birsey yaparsin para bulursun 3000 tl ucuk bir rakam degil.
bu biraz kolaya kacmak oluyor. su icsem yariyor bana ya o yuzden kiloluyum demek gibi

2 ay calissan ucak alirsin mevzusu degil olay

saçmalamayın abi. asgari ücretle aile geçindiren var (nasıl yapıyorlar ben bile bilmiyorum açıkcası). dalga mı geçiosunuz. o adam neresinden kıssın da alsın?

sizin şu dediklerinizi parasızlıktan intihar eden, cinnet getiren birilerinin ailesine söylesen linç ederler.

şaka gibi ya gerçekten.

yani 3.000 tl sana göre uçuk değil işte. kimine göre dünyanın parası o.
Sosyal ağlarda paylaş

olay fotograf makinesine para harcamak degil mi?
bu konudaki fotograf makinemizden kastimiz canon 5d mark ii

8 senedir fotografla ugrasiyorum kendi halimde, nikon d70s kullaniyorum hala

bu makina zaten herkesin elinde gezen birsey degil. Bende alsam belki tamamen ozelliklerini kullanamayacagim, bana fazla gelecek. Olayin bir noktasi bu.

Diger noktasida yine hayatinda en cok istedigi sey bu ise yine alabilir bir sekilde. ne asgari ucretle calisanlar gordum bende altinda araba elinde iphone var belki ihtiyaci yok ama parasini buna harcamis.

Ekmege muhtac adam zaten alamaz o ayri. demagoji yapiyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır birde benim alanlarımdan biri bu iş zaten. filmmaking. Aleti Magic Lantern Firmware ile kullanıyorum, kaçınız biliyo kullanıyo sonuna kadar bilmiyorum bile. Pekte yoktur buradan kullanan, onu geçtim dibine kadar kullanan.

Efendi gibi yazdım yeter. Valla bıktırdınız.

Açlık sınırında yaşıyorsunuz sanki. bu ne abi bu ne drama ya.

Gidin size devlet baksın, topicin icine sctnz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

barnacle said:

istanbulda garsonluk yapsan günlük 50 tlden. hesapla işte kaç gün sürer en kötü.

harbi doğru 68 gün sürer. o 68 gün aç, susuz, evsiz yaşıyorsun bu arada. tabii ev yok, elektrik, ısınma, doğalgaz faturaları da yok. oh mis. iyiymiş bu böyle :)

68 gün makina için calısırsın, 68 gün de fatura için calısırsın...zaten 50liralık garsonluk işi yapıyorsan ögrencisindir,belli bir yardim geliyordur,gelmiyor olsa bile

3000 küsür lira 4 aylik tüm faturalarini ve yemek ihtiyacini karsılar insan gibi yaşıyorsan, adamin dediği gibi 3-4 ay kas alırsın olayi imkansız degil. günlük o 50 liranin hepsni degil 20 lirasını kenara atsan kasmadan 4-5 aya alırsın..

insanlar sırf birbirini ezmek kötülemek için laf söyler oldu nereye gidiyor paticik ya :(
Sosyal ağlarda paylaş

Kafanız güzel herhalde. Gerçekten. Günde 50 liraya çalışan kesin öğrencidir demenden belli. Yine olay "kendi hayatını genele uygulayıp yorumlamak". Sana ne diyorum. Ayda 900 lira maaşla aile geçindiren adam neresinden ayıracak 50 tl keyfine.

Sen daha dediğimi anlamadan yorum yapıyorsun boş boş. Ben 3.000 tl "kimi insan için çok para" diyorum. Sen de "3.000 ne ki" diyorsun. Öğrenci olup çalışmak ile o paraya yaşamak arasında dağlar var
Sosyal ağlarda paylaş

abi 900 liraya aile gecindiren adamin zaten 5dM2 alma hayali yoktur.

cok fazla parasi olmayan,binlerce lirayi bir arada görmeyen. dediğim gibi sadece kirasi ödenen,faturalarni kendisi ödeyen bir ögrenci 4 aya kasmadan alır, kasarsa 2.5 3 aya alir dedim..

olayi neden insanlar 900liraya ev gecindiriyor sen neden genelliyorsun falan diyorsnki.

ülkede cok fakir ve cok zengin orani baya dusuk, bahsettgmz seyi ülke nüfusunun %70i 75i kolayca yapabilr demek istedim
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu forumun yas kitlesine,ortamina paralel olarak bir yorum yaptım, tabi genelleme olamaz ama, burda evli barklı insanlarin sayisi belli, hala ögrenci olan ve yeni mezun insanlarin sayisi belli..

o yüzden böyle bir forumdaki bir insan için(genelde yas ortalamasini dikkate alarak dedim) 3-4 ay kasip, sigaradan ickiden kısıp makine almak zor degil bu kadar üstüne tartısılcak rage girilcek bişey yok demeye calıstım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...