Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Mangadan spoiler vermek yasaktır)

Walrus

Öne çıkan mesajlar

Anime chapter 34 e kadar gelmiş, mangada 49 çıkmış, manga 20 bölüm sonra bitiyormuş.
hmm...

15 bölüm hazırda var diyelim.
Anime haftalık çıkıyor, manga aylık. Manganın ilerleme hızına x dersek anime 4x olur, ama 1 anime bölümü ortalama 34/25=1,36 manga bölümü desek animenin ilerleme hızı 5,44x olur ama kafam karıştı, ne hesaplıyodum lan ben... z de mangayla animenin aynı anda bitmesi için gereken birikecek chapter sayısı olsun. Ya da olmasın, kolay yoldan gidelim, 49+20-34=35 manga bölümü kaldı (bayağı varmış aslında, bi 25 bölüm daha çıkar bundan, 37 bölüme göre çıkarım yapmaya çalışıyorum yarım saattir...)

25 anime bölümü çıkıcak diye hesaplıyorum gerisini, x i y yi z yi de niye işin karıştırdıysam...

Yine kolay hesap geliyor: anime çıktığı andan itibaren 6 ay gidecek. Manganın bitmesine 20 bölüm=20 ay var.
FMA Bros modeli gideceklerse 14 ay sonra yeni sezona başlayabilirler yani.
Tabi bu sadece FMA Bros modelinde gidip animeyle mangayı aynı anda bitirmeye kasarlarsa ve Sam in verdiği linkteki gibi anime 20 volume sonra bitecekse geçerli. Ama bir zahmet yapsınlar, tonla para kaldırdı adamlar, hayvan gibi de popüler oldu. Unutulmaya bıraktıkları her saniye SnK den yolacakları daha az para demek. Hazır olduğu gibi animeye tekrar başlarlar bence.
O yüzden önümüzdeki sene sonbahar ya da kış sezonunda kesin çıkar diyorum ben. Belki Bahar da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ha ben başka bi tarafımla anlamışım sry.

34 bölüm animede bitti, ~80 bölüm toplamda olucak yani?
32 bölüm manga çıkması 32 ay, anime 46 manga bölümüne yetişicek =~ 33 hafta, en fazla zorlasak zorlasak 9 ay diyelim (ki 3 sezona filan denk gelicek herhalde, toplam 5 cour tuhaf olur o yüzden kalan bölümleri topluca 25 bölüme tıkıştırmaya da kalkışabilirler yani, öyle olursa daha kötü).

anime en erken 2 sene sonra başlar demek oluyo bu:/

fak.

ben mangaya başlıyorum :'(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...