Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu nasıl bi salaklık

Fin

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Sen keyfine sigara ic sonra bypass ameliyati parani ben odiim sigortamdan, onu napicaz.

böyle düşününce sonu gelmez ama.

o zaman diyabete, kötü beslenmeye, alkole, kolestrole bağlı hastalıklarda ödenmesin. ben mi yedim o fastfoodları, baklavaları. keyfine habire ye şişmanla, alkole aban, spor yapma hastalanınca masraflar benim sigortamdan ödensin gibi bi durum çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şöyle bir şey var. Kötü yersen, içersen, uyuşturucu alırsan bunun zararı aynı odada bulunan başkasına değil kendine olur. Sigara bu yüzden diğerlerinden farklı. Sen iett durağında bağımlılığın yüzünden başkasını hasta ediyorsun mesela.

Sigorta'da bu yüzden para ödemeli zaten. Ben sigara içmiyorum, başkası yüzünden hasta oldum. Napim?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi bide sigara icenler ozgurlugum kisitlaniyo tribine girmiyo mu uyuz oluyorum ya.

Sen keyfine sigara ic sonra bypass ameliyati parani ben odiim sigortamdan, onu napicaz. Zaten anlamiyorum niye sigara kaynaki hastaliklarin tedavi ucretini sigorta karsiliyor? Alkollu kaza yapinca kasko odeme yapiyo mu? Ayni hesap.

abi dünyadaki tek zarar veren şey sigaraymış gibi konuşmayın allah aşkına ya. fastfood kaynaklı hastalıkları da tedavi etmesinler, kırmızı et kaynaklı hastalıkları da tedavi etmesinler. YEMESEYDİNİZ KARDEŞİM ZARARLI.

ot gibi yaşayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Onlarda genetik yatkinlik da etkin. Beslenmesine dikkat eden bi insan da seker hastasi olabiliyor.

Ha sigara icmeyen adam da kalp hastasi olabiliyor ama iceninkinin sebebi belli.

sonuç olarak demek istediğim her hastalığın bi sebebi var. %95'i de kullanıcı hatasından kaynaklı abi. hiçbirini sigorta karşılmamalı senin mantığınla.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda sigorta cok gereksiz, bence sigortayi kaldiralim eet. Sigorta odemesini isveren isciye versin.

O parayla daha cok sigara icilsin. Sigara icenler daha cabuk ölsün.

Ya saka bi yana, caydirici biseyler lazim ya. Ya da iyi egitimler, bilmiyorum. Adama koah baslangici diye teshis koyuyorlar adam sigara icmeye devam ediyor ya, bu nasil bi bagimlilik.

Lan koah baslangicini gectim, karsi komsu direk koah, agir hem de. Adam nefes alamiyo o derece, hala sigaraya devam. Nasil bi kafa bu.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır insanın kendini haklı çıkartmak egosunu tatmin etmek için "sigara zararlıdır" diyen doktorları eleştirecek kadar düşmesi nedir ya.
çocuğuna da versin o zaman sigara oooh mis.

ve şu "I pwn u sux" tavrı artık iticiliğin ötesine geçti. yazık. zeki adam aslında bence ama işte zeka her şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ne ara 13 sayfa olmuş.

okumadım tabi ama sigara olayı tamamen kapalı yerlerin havalandırma sistemini geliştirmeye üşenmesinin bok yemesi.

sigarayı yasaklayacağına havalandırmayı geliştir abi? yıl olmuş 2012.

tekoloji geliştirmiyorlar hala leş gibi kokuyor sigara içenler.

sonra neymiş twitter çıkmış. heh götüm tavana eriyor özlü söz paylaşıp beğenilme isteğimi tatmin etmeye çalışmaktan.

twitter kullanıyor muyum kullanıyorum. o zaman sigara da kullanayım lan. ne kadar saçma bir tümevarım oldu. neyse yakayım bi tane.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

bi de şey güzel,
kızı çıkartmak için güvenlik görevlileri filan geliyor galiba, okan bayülgen'in yüce gönüllülüğü sayesinde atılmıyor sadece.
çünkü o ünlü ya o, onun dediği olur.
bir yasayı çiğniyor olmasının önemi yok.
ama kız yasayı çiğneyen birine karşı çıktığı için dışarı atılacak insan konumuna düşebiliyor.
bir insanın kanunun üzerinde sayılması için tek yapması gerekenin çirkefleşmek olduğu bir ülkede yaşıyoruz, hayatınıza sıçayım ya.

o da dikkatimi çekti "vay arkadaş bu çarkın içine sokayım" dedim ama yanlış anlama olmuş olabilir diyip yazmamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

adamın kafasının basmadığı nokta sigara yasak çünkü diğer insanların özgürlüklerini, insan haklarına aykırı olacak seviyede engelleyen sigara içerler yüzünden yasa getirmek zorunda kalınıldı. Ve kendisi de bunlardan önde gideni.

güzel bu.

zerobey said:

ulan ne samimiyetsiz adam bunlar ya, ne numaralar, üçkağatlar. Şimdi iktidarın hedefine girmemek için siyasi konularda muhalif, anarşist, protest takılamıyan bu arkadaşın yegane aykırılığı sigara yasağını iplememek. Onu da o kadar bayağı şekilde yapıyor ki miğde bulandırıcı.

Bu videoda söylememiş ama muhtemelen son argümanı da şu olur "para cezası neyse verip içerim" hah geleceği son nokta bu.

şimdi şöle bişi var, bizde hani böle okan bayülgen gibi adam sayısı türkiyex1000 falan. gerçekten çok fazla. adam gider, arabadan çöp poşeti atar, evin balkonundan çöpünü boşaltır. sorunca da "parası neyse veririm" der geçer gider.

görmemişliğin, kafasızlığın, ama en önemlisi bencilliğin dozunu kaçıran adamlardan epic ziyadesiyle tiksiniyorum. gidip konuşmalarını falan izlesen -önceden öyleydi en azından- "çağdaş türkiye" falan der mesela bu arkadaş. ancak bu yaşta dahi sadece ezber konuşan bir teyp olduğunun da farkında değildir. açıkçası adamın rengi zaten belliydi de genel için rengini açık eden bir durum olmuştur sadece.

ergenlik süresinin bu kadar uzun olması incelenmesi gereken bir konu.

http://www.youtube.com/watch?v=GAmQUp-JZ7c
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...