Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir yemek programının düşündürdükleri

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

clownbaby, erkeksen mahkeme kararıyla cinsiyetini değiştirip daha sonra seni 60 yaşındaki adamlara pazarlayacağım. yok kadınsan yine mahkeme kararıyla cinsiyetini değiştirip yine 60 yaşındaki adamlara pazarlayacağım.

bir dine sahip olduğumu söylüyorum, çikolata dini. o yüzdne bunu yapma hakkına sahibim, ok mi ?

pazarlamaya nerden geldik orayı anlamadım. evlelenecek olan evlenmek istiyorsa np diyorum ben. ayrıca din nerden çıktı orayı da anlamadım ben kimseye 'dinim böyle, böyle yapılması doğrudur'a yakın bir ima bile yapmadım. hatta bir dine sahip olduğumu bile belirtmedim postta bu nası bir celallenmektir lolz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

O zaman yaşlı kadınlar çıtır çıtır 15lik erkekleri görüp niye onlarla evlenmek istemesin? Ya da 13-15 yaşıdaki kız kendi yaşındaki delikanlılarla gönül bağı kurmak varken niye pörsümüş 60 yaşında dedeyle gönül ilişkisi kursun?

Bir kadınla günde kaç kere sevişebilirim, ne kadar çocuk yaptırabilirim, kendime ne kadar baktırabilirim kafasıyla evlenirseniz tabi ki 10-20 sene sonra ona baktığınızda hiç bi bok hissetmezsiniz sonra torununuz yaşındaki kızlara sarkmaya başlarsınız.

Dostum senin beynin pipine kaçmış dikkat et tuvalette işeme.

yaşlı kadınlar da istesin yahu istemesin mi diyorum hatta onlarla evlenmeye hevesli erkek bulursa gitsin evlensin. genç kız da yaşlı birini tercih etmesin istemiyorsa, ki genelde böyle olur. ama bazılarının kendine seçtiği eşte aradığı kriterlerden biri genç/yaşıt/çok yaşlı olmaması olmayabilir.

onun dışında ciddi bi tabu gördüğüm kadarıyla sizin için seks/şehvet gibi konular. yaşlı birinin genç biriyle evlenmesinden rahatsız olan sensin, ben ilgilenmiyorum böyle bir durumla herhangi bir şekilde. kim kiminle evlenmek istiyorsa evlensin. üzerine bi de ben bu konuda takıntılı sapkın oluyorum :). ha diyorsan ki yaşlı biri genç birine karşı bir şey hissetmemeli eğer hissediyorsa o adamda bir yanlış var. onu bilemem, yaşlı değilim ama böyle bi kendinden küçüklere karşı soğuma olayından haberim yok. ondan böyle bi durumu sundum ilk postumda. varsa söyleyin
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

15 yaşındaki kızın seviişme hakkı varda evlenme hakkı niye yok ? o kadar medeniyseniz üniversite mezunu kesimde kendini aydın zanneden kesimdeki kadın şiddetini durdurun,emin olun o hor gördğnz bağnaz kesimden daha fazla

15 yaşındaki kızın 70 yaşında evlenmesini sen doğru görüyorsan dicek bişi yok şaşırtıcı olmaz zaten. senin kızında 70 yaşında bir morukla evlenir inşallah
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

15 yaşındaki kızın seviişme hakkı varda evlenme hakkı niye yok ? o kadar medeniyseniz üniversite mezunu kesimde kendini aydın zanneden kesimdeki kadın şiddetini durdurun,emin olun o hor gördğnz bağnaz kesimden daha fazla

ya kendisi isteyerek niye evlensin 15 yaşındaki çocuk kendinin 2-3 katı yaşındaki insanla. sana normal geliyor olabilir ama değil işte. 25-30 yaşında yapsa bunu hadi neyse de 15 diyorsun. mal olarak görmek normal geliyor tabi sana
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

fazla mı degil mi bilemem ama kısmen doğru, bi dekan karısı anlatmıştı çevrelerindeki profların, doçların hayatlarında ne şaşılacak şeyler olduğunu
dayak ve aldatma da başta geliyor

Bu arada o konyadaki evler nereymiş ya.. 500-600 bin havzan falandır ya da realin oradaki residence tipli siteler falan belki
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
maesselam said:

Sevismek normal bir sey cunku? Dogum kontrol gibi seyler de var hem? Unutursan, ergensin ne de olsa, sabaha alabilecegin seyler bile var. Evlilik ile sevismeyi bir arada nasil tutuyorsun? Birinde kizi resmen kendinden kat kat buyuk bir hayvana kole olarak veriyorsun; otekinde kiz gidiyor yasiti biriyle sevisiyor, opusuyor, mutlu oluyor.

Bu ikisi arasindaki farki anlayamiyorsan Pati'nin demografigine pek uymuyorsun, boyle anlik mesaj yazdirip bize is arasi vakit gecirtmekten baska fonksiyonun da yok burada. Bir Planescape (Holy Scripture) bile oynamamissindir Fall-From-Grace seytan diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ataturk cok yanlis yapmis herzaman boyle derim. Cunku Turk milletinin gercek Turklukle alakasi olan kesim yuzde 10. Diger kesimin cogu arap kokenli ve padisah golgesinde genleri olan kesim. Genetik olarak tabiki esitlik kadin ve erkek haklarinin esitligi bunun gibi konulari anlayamayacak. Cunku genetik olarak
kodunda boyle bir durum hicbir zaman olmuyor. Simdi birbirinize
birseyleri dikte etmeye calisiyorsunuz ama sunu farketmiyorsunuz.Biriniz yetistirilis olarak sekuler kesimde biriniz maklubenin dibinde. Onerim bu tip konulari birbirinize girmeden tartismaniz cunku; konu uzayinca inanilmaz sonuclar cikiyor misal 15 yasindaki kizin kendi arkadasi ile cinsel deneyimi yasamasi ile Gunduz kivami kisilerle iliski yasamasi arasindaki farki ayiramayan kesimlerin ortaya cikmasina yariyor ve bunun ayrimlarini tartismaya safyalar yetmez. Ama bu kisaca soyle soyleyeyim. Kiev e Ukraynadaki hatunlara gidip para yatiranlar musluman, ama sekular sekilde kadinlarin kendi haklari var demek cetintastan olup lololo durumu demek oluyor. Bu bariz sekilde maklubeciligin golgesinde yasamaktan baska birsey degildir. Bunun yani sira bu kisilerin formu gerip daha fazla duzeyini dusurmesinede yol aciyor. Bunun disinda diger haters gone a hate lerin de cetintas ve onun gibi dusunenleri trolleme dominosunu baslatiyor. Ben Gerge nin dediklerine katiliyorum. Ama diyorum iste Paticik Pepelek eskiden bu sekilde degildi. Ama iste hersey kirlendigi surecten Paticik te Pepelek te nasibini almis bulundu. Ama bir nebze biraz daha su kurallar geregi trollu kisabilirseniz daha akilci ve daha normal baz konularla guzellesecegine inancim tam.

Tekrar tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

abiler bırakın kendi fikrinize, yaşantınıza uymuyor diye başkalarının dinlerine, fikirlerine küfüre varan yorumları yapmayı.

Yıllar önce ben de belki böyleydim, ama gördükçe yaşadıkça şunu düşünmeye başladım "karşımdaki de insan, ben onun yerinde olsaydım (doğduğu yer, çevre ve yaşantı) ben de aynısını düşünecektim, ve fikrim muhtemelen değişmeyecekti.

Çetintaş da hindistanın bir köyünde doğsaydı, bugün ineklere tapıp, heykellere günlük yemeklerini verecekti.

Çok kasmaya insanları ve kendini üzmeye gerek yok.

Dip not: Bu arada fikir olarak genç yaşta evlenmeye kesinlikle karşıyım. Oturup kimseyle de tartışmam
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

baya atmisin burda recep. dovulen kadinlar genelde, 'kadinin yeri evidir' mentalitesine sahip danalarla kucukken evlendirilen kizlar oluyor.

insanlar zaten kizlarin kendi rizasiyla degil 'baba karari` ile evlendirilmesine karsi. bir baba olarak kizin bir manyakla evlenmek istiyorsa mesela onu uyarirsin, eger kiz adami taniyamadiysa ve sen eminsen cunku babanin gorevi kizini korumaktir. ama bu kizin hayatinin geri kalanini kimle gecirecegine karar verme hakki tanimaz. bir kizi biriyle evlendirmekle evlenecegi insan konusunda uyarmak arasinda daglar kadar fark var. simdiden soyluyorum cunku bes sonraki mesajin tahminen 'bir gun kizin uyusturucu bagimlisi ile evlenmek isterse izin mi vercen yani' olcak biliyorum. hep ayni ucuz seylerle geliyorsun cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

onun dışında ciddi bi tabu gördüğüm kadarıyla sizin için seks/şehvet gibi konular. yaşlı birinin genç biriyle evlenmesinden rahatsız olan sensin, ben ilgilenmiyorum böyle bir durumla herhangi bir şekilde.

benim icin yas farki sorun degil. dedigim gibi 25 yasindaki biri 50 yasindaki biriyle evlenebilir isterse garipsemem. ama 25e 50 ile 13 38 arasinda daglar kadar farklilik var. sen butun toplumsal hayati 13 yasindaki bir kizin hayati ile ilgili kararlari saglikli bir sekilde veremeyecegi uzerine kuruyorsan (sigara, alkol vb) o zaman buna gore davranman gerekir. kisacasi olay yasli ve genc meselesi degil, cocuk ve adam meselesi. genis olcam derken onemli asil noktalari kaciriyorsunuz bu sefer de.
Sosyal ağlarda paylaş

DungeonsAndDragons said:

Cunku Turk milletinin gercek Turklukle alakasi olan kesim yuzde 10. Diger kesimin cogu arap kokenli ve padisah golgesinde genleri olan kesim. Genetik olarak tabiki esitlik kadin ve erkek haklarinin esitligi bunun gibi konulari anlayamayacak. Cunku genetik olarak
kodunda boyle bir durum hicbir zaman olmuyor.

kardeş, konu genetikten açılmışken türklerin %46'sının soyunun araplara dayanmasını açalım mı biraz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...