Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

Yok ya bende bir 200 gr yediydim o gün ama o bile az tabi sen baya yapmışın işte tamamen glikojen rezerv kapasitenle alakalı bir konu.

Gaz konusu büyük bir problem yer elması çok seviyorum bende antrenmandan sonra yiyorum o da baya güzel bir karb kaynağı. Yer elması yedikten sonra gazprom a ortak olabilirim yani o derece.
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

beyaz ekmek kötü mü? makarna pilav bayıyor bir öğün yeniyor anca.

Zaman makinesinden çıkıp bir hitit li gelse al ekmek olarak bunu ye dese belki o zaman o ekmeği yiyebilirsin ama çok olmamak kaydıyla.

Ekmeğin her türlüsü kötü yememeye bak. Sağlıklı denilen ekmeklerede boya katıyorlar. Yok ben illa ekmek yicem diyorsan katlayamadığın ekmeği ye. Yani eline alınca katlayamıyorsan o lifli ekmektir. Ama sana garanti ederim 50 tane ekmeğe bak 5 tane bile çıkmaz öyle ekmek.
Ekmeğin esas olayı mobil bir gıda maddesi yani. Yanında taşıyabilirsin kolayca yenecek hale getirebilirsin.
Tahılların olayı da o.
Ekmek gerçek ekmek ve ekşi mayadan yapılmış olduğunda lifi yüksektir mideni tıkar. Doymuş hissedersin kendini. Metabolizma olarak doyurmaz ama seni Metabolizma olarak yağ ve protein doyurur bir insanı çok lif almakta iyi birşey değildir.
Ama en güzel lif kaynağı tolere edebiliyorsan baklagiller edemiyorsan sebzelerdir özellikle karnabahar ve brokoli.

Bazılarına çok zor gelebiliyor halbuki sandıklarından kolay.

Önce ekmeği kes
Sonra tahılları kes
Sonra baklagilleri kes

E ne yicez diyorsan onlar yerine sebze yiceksin. Ekonomik olarak çok da farkları yok emin ol.

Mis gibi sebzeler var pazarda kilosu 1 tl 2 tl ekmekten güzel karın doyurur.
Sosyal ağlarda paylaş

200gram karbı sebzeden nasıl alıcaz peki?
karnabaharla falan olmaz o iş :)
Yulaf yiyemediğim için kahvaltıda ekmek yiyiorum ama tam buğday siyah ekmek. Oda 3 dilimi geçmez.
Müsli yiyiordum bir ara nesfit tropikal meyveler,az bi şeker katkısı var sürekli yesem tedirgin olurum ya gerçi şekerin büyük kısmı içindeki meyvelerden geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aman abi gaz deme bana, çılgın atıyorum zaten şu aralar.
Pattis iyidir aslında ya hazırlamaya üşeniyorum. Bide hassas tartı alıcam yarın unutmazsam orta boy falan öle göz kararı ölçüm yapamayan saçmasapan bi insanım çünkü.

atcan fırına pattisi kabuguyla uuu beybi.

edit: benim aklıma sebze denince direk maruldur karalahanadır o tarz very low carb şeyler geliyor ahah pattiste o yüzden fake yedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aldım tartı sinbo nun gayet süper.

Patatesi ben spordan gelince patatesli yumurta yapıyom karabiberli süper oluyo.
Yemem abi tahılda yemem baklagilde yemem bozuyo artık beni 2 senedir ekmek yemiyom zaten sevmezdim öncedende. Sağlığımda filan sorun yok 2 senede belki 4 kere filan hastalanmışımdır oda 2 si psikolojik sebeplerden üzüntüden filan oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...