Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

abi bütün balkan ülkelerinin boku karadenize boşalıyor, civa miva ne bok varsa var...
tavuklar ilaçla büyültülüp kesiliyor verdikleri ilaç bizim bünyemize geçiyor
yumurta desen zorla götnden çıkartacaklar neredeyse tavuğun
inekleride salak salak besliyorlar ne sütü bi boka yarıyor ne eti bir halta yarıyor. Tavukların artıklarını öğütüp hayvanlara veriyorlar. Yemler zaten pahalı diye ağlıyor bütün yetiştiriciler, gdo lu mısırı dayıyorlar hayvanlara.

doğal yol dediğin şeyin günümüzdeki adı çene kaslarını çalıştırmaktan başka birşey değil.

Keşke bir çiftliğimiz olsa da ineklerimizi kekikle beslesek, tavuklarımız 2 yumurta verse günde.
Sosyal ağlarda paylaş

Tavuk hindi büyükbaş hayvan yetiştirilebilen yemlenebilen hiçbir hayvanın etini yemem. Direk riskten kurtuluyorsun. Yumurtada yemiyom doğalını bulmak imkansıza yakın. Ayrıca doğal doğal diye normal yumurtayı 2 katına satıyorlar.

Avlanabilen hayvanlardan bizim ulaşabileceğimiz bence en mantıklısı balıklar. Genelde hamsi yiyorum ayıklanmışının kilosu 7.5 tl filan. E napalım haftalık protein masrafım 40-50 tl arası. O da en ucuzu. 15-20 tl de sebzeye gidiyor. 15 tl yağ kaynağı kuruyemişti filan.
Takviye almıyom mu alıyom ama vücut geliştirme ile ilgili sadece kreatin alıyorum.
Diğerleri hep genel sağlık için mesela askorbik asit, işte çeşitli yağlar mesela her yağdan var hayvansal omega 3 bitkisel omega 3 badem yağı hindistancevizi yağı zeytinyağı.
Onun dışında birde bu antrenman yaptığım günler stres önleyen bitkisel hap alıyorum hani nolur nolmaz diye kortizol filan çıkmasın diye. Bi de denemek için panax ginseng aldım kardiyoya yararı olabilirmi diye. Bakalım ne olacak. Ama asla bodybuilding temalı supplement almam çünkü gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Baklagillerden protein oranı en yüksek olanlardan biri gayet besin değeri yüksek bişi. Ama şöyle bişi de var insan vücudu baklagillerden gelen proteinlere lectin deniliyormuş ona çok iyi sindiremiyor ve popülasyonun çoğuda düşman gıda olarak algılıyormuş. Onun için fermente edip yiyin diyorlar. Düdüklüde yapıp kurtulmak yok 2-3 gün fermente etcen diyo. Sorarım size maddi durumu çok kötü olan insanlar dışında (inş düzelir maddi durumları) kim 2-3 gün uğraşır onla ya zaten problemli bir gıda olma şansı çok yüksekken. Bazılarını diyo fermente etsen iyice pişirsen bile sorun olabiliyo diyo. E bi de şu var pişirilen gıdaların besin değeri düşüyo. Koskoca baklagilleri buhardamı pişircez öyle bişi olabilir mi mesela :)

ÖZET : Bence çok yeme. Belki takır takır sindiriyordur bünye meselesi ama popülasyonun 20% si filan sindirebiliyormuş baklagilleri rahatça. Kaynak : mat lalonde
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1 aydır filan full paleo gidiyorum abi dairy yok baklagil yok. Sadece protein sebze meyve ve kuruyemiş var. Ha manyaklık yapmıyorum arada kendi mayaladığım yoğurtdan yiyiorum haftada 1-2 kilo. Ama baklagili zaten hiç sevmem yemiyomda bayadır.

Bu mat lalonde i takip edin abi herif beslenme ile ilgili bugüne kadar gördüğüm en mantıklı şeyleri söylüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nerden nereye geldim

http://jdmoyer.files.wordpress.com/2010/03/sisson1.jpg?w=422&h=300

56 yasinda adam. gencliginde distance runner and triathlete imis. simdi ben sunun dediklerini yapsam ne yapmasam ne hayati atletlikle gecmis herifin.

ha tabii kesinlikle yol gostermeleri acisindan paylasilan bilgiye saygim sonsuz ama kisinin kendini gozlemlemesi sonucunda elde ettikleri cok onemli bunu demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mat lalonde çok enteresan bir adam.
Adam harvard dan organic chemist. Paleo community e bile karşı tavır alıyo gerektiğinde dalga geçiyo hepsiyle bilimsel verilere göre yapın şu işi diyor. Sağlamda antrenman yapıyormuş.

http://www.youtube.com/watch?v=jpfs6iT2nDw

Bilim adamı ya bu. Beslenme önerisi veriyo sade.

Video da mesela bu paleo community nin en önemli adamları var onlara resmen veriyo ceyranı ki kendisi de 10 senedir paleo yani.
Mal mal hereket etmeyin lan diyo yoksa bu kadar önemli bir oluşumu mal edeceksiniz filan diyo hahah
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

ya sanirim su protein karb yag oranlarinda hata yapiyorsunuz.

benim bildigim su :

ornegin adam 80 kg. %20 yag var. buradan lean body 64kg cikiyor. bunun uzerinden protein karb vs hesabini yapin. yani kabaca 130gr protein ustunde aldiginiz kas kutlenizi arttiracak besindir gibi.

yani 100 kg mim o zaman 220 gr protein almaliyim olayi asiri cikiyor sanki.

@killer :

abicim sen daha cok gencsin, extrem yollara gecmeyip normal kosullarla gidersen yas ilerledikce kas kutlen artacaktir. max alacagin kas oraninida 2-3kg desek yilda ve bunu tum vucuduna yaysak hic bir bok gormessin yillarca. ama sen bu sporu devam ettirirsen ve azmini korursan ve hedefini belirlersen zaten 10 senede 20-30 kg kas koyarsin ki 100-110 kg lik bir kasli abiyi gormedin herhalde. olmak istemessin o sekilde.

quality > quantity

never forget :)

baştan aşşağı her noktasına +1 basarım bu yazının eline sağlık,aynı kafadayız :)

@killer abi bulk yapıcaksında ne olucak? yazın vermen gereken yağ ve atman gereken su miktarını arttırmış olucaksın boşuna hammallık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...