Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

National Geographic Dolandiricilar Sehri

Nako

Öne çıkan mesajlar

ben az önce izlemeyi bitirdim, natgeo tr'da iğrenç bi türkçe dublajla yayınladılar. bence o kadar da iğrenç bi belgesel olmamış ya, hatta yerin dibine falan sokulmamışız yani. elemanlar istanbul'a bi haftalığına falan değil de bi üç dört aylığına kalmaya yaşamaya gelmiş olsaydı o zaman yerin dibine batardık, zira burada anca bi iki taksici, yolda iki çapulcu, club ve halı mevzusu var. halbuki bizim yaşamın kendisi dolandırma direkt.

nuri'nin o kadar içten davranması da biraz garip geldi bana, bu adam hiç mi korkmamış yüzüm ifşa olur, işlerim kapanır, mafya dilimi kesip kedilere yedirir falan diye. cidden garip. bu kadar açık olması çok enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

Paris, Roma, Barcelona ve Prag İstanbul'la yarışır rahat.

Hele Paris tam korku tüneliydi, devlet bile turist dolandırma peşinde.

Ha tabii İstanbul'un savunulacak bir yanı yok da, dolandırıcılık insanlık tarihi kadar eski bir olay, kimin ne olduğunu anlayamıyorsan sağılmak kaderin bir noktada.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

said:
Yanına yaklaşan kişi, yakınlık kurup bira içebileceği bir mekana götürmeyi teklif etti. pavyon-bar karışımı mekana oturduktan sonra biralar söylendi, hemen akabinde bir kadın masalarına oturdu. Toplan 5 bira içildikten sonra Woodman'a gelen hesap 1.700 TL oldu. Bu arada kadın masadan kalkmış, hanutçu da ortadan yok olmuştu.

POLİSİN UMRUNDA DEĞİL
Hesaba itiraz eden, kazıklandığını söyleyen Woodman'a mekanın sahibi tarafından, parayı ödemeye mecbur olduğu "uygun dille" anlatıldı. Bu arada mekana iki polis geldi ama sevinci boşunaydı. Bölüm şu anonsla bitti: "Turistlerin dolandırılması İstanbul Emniyeti'nin umurunda değil."

Ahah şurası o kadar doğru ki. İyi olmuş iyi, belki akılları başlarına gelir biraz böyle rezil ola ola.

Hayır bana bile bulaşıyor o hanutçular, bi defa hintli zannedip maltepeye götürmeye çalışmışlardı.

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/21763293.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Haberi yapan hakkaten malmis, kekolar yesin boklari, nat geo cekince rezil etmis olsun ehueh. Özumuz bu iste, sadece turiste yapilan bisey degilki..

Kusadasinda 10 lira yazan yere, taksimetreye bakmadim diye(taksimetreyi öyle bi yere koymuski, bakmak icin direksiyonu sökmek lazim) 15 lira istemisti taksici. Bakip görunce arizaya baglayip herife saydirip(otelin icine kadar girdigimize guvenerekten eheuh) para mara vermeden inmistim.

Bi kerede balikesirde terminalden 15 lira yazan yere(iphone taksimetre app sagolsun) "35 liraya götururuz abi alti kurtarmaz" diyen taksicinin taksisine binip, ac aga taksimetreyi bakalim ne tutuyomus demistim. Netekim geldigimizde 15 lira tutunca "bozuk yav bu taksimetre, ehei kem kum" etmisti herif, utanmadan bari 20 lira ver demisti, "yasindan utan al 30 lira haram para götur evine" deyince atarlanip parada almamisti ehahuhah. Bide o derece ölumune muslumanlar, yerse..

Neyse isin özu, heryerde var bu sadece istanbulda ve turistlere degil, turkiyenin özu bu iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...