Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the hobbit'e dava açılmış

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

sadece film hakları bildiğim kadarıyla studonun elinde. kitap'ın hakları ailenin elindeyse, film adaptasyonlarının kitabin prestijine zarar verdiğini iddaa edebilir.

abi warner bros bunca senede bu isin jonkloru olmustur ya yasal temeli olmadan boyle bisey yapmaz bence gibi geliyor ama bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Cuce said:

sadece film hakları bildiğim kadarıyla studonun elinde. kitap'ın hakları ailenin elindeyse, film adaptasyonlarının kitabin prestijine zarar verdiğini iddaa edebilir.

abi warner bros bunca senede bu isin jonkloru olmustur ya yasal temeli olmadan boyle bisey yapmaz bence gibi geliyor ama bilemiyorum

new line cinema da haklar bildiğim kadarıyla, warner brosmu yapıyo filmi?

cok bos bır dava deil yalnız dediğim benım. Elbetteki bu goz onunde bulundurularak almıslar haklarını, ama acık varsa kullanılır. Tolkienin eserlerini dunya edebiyat hazınesi bıkbık falan eklediler cünkü bildiğim kadarıyla. Twilightin harry potterın prestijini tarnish etmek le aynı sey değil yanı.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Aile, internette oynanan kumar makineleri dahil birçok üründe yazarın ve yazarın yarattığı fantastik dünyanın karakterlerini kullanarak Tolkien'in saygınlığına gölge düşürmekle suçladığı Warner Bros. film şirketinden 80 milyon dolar tazminat istiyor.

denmis
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Cuce said:

Aile, internette oynanan kumar makineleri dahil birçok üründe yazarın ve yazarın yarattığı fantastik dünyanın karakterlerini kullanarak Tolkien'in saygınlığına gölge düşürmekle suçladığı Warner Bros. film şirketinden 80 milyon dolar tazminat istiyor.

denmis

ha ok, filmi yine new line cinema yapıyo ama dağıtım bu sefer warnerbrosda imiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...