Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam winter sale

OsManiaC

Öne çıkan mesajlar

nba 2k13 e indirim gelir mi diye bekledim gelmedi. biri de don't starve ı hediye etti. hic oyun almadım sayesinde gaben in. Eski indirimleri tekrar sundular. hic bi indirim artmadı bile. gmg nin yanında sonuk kaldı indirimlerin cogu. skyrim e %75 geleydi alcaktım ama o da gelmedi onu da almadım. yani param cebimde
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

nba 2k13 e indirim gelir mi diye bekledim gelmedi. biri de don't starve ı hediye etti. hic oyun almadım sayesinde gaben in. Eski indirimleri tekrar sundular. hic bi indirim artmadı bile. gmg nin yanında sonuk kaldı indirimlerin cogu. skyrim e %75 geleydi alcaktım ama o da gelmedi onu da almadım. yani param cebimde

Amazon kuponuyla indirim var.

January 2 - January 9
XCOM: Enemy Unknown $24.99 ($19.99 a/c)
NBA 2K13 $14.99 ($9.99 a/c)
Borderlands 2 $29.99 ($24.99 a/c)
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

aente said:

İndirimle gelen oyuna bak, Metro 2033 hem de $9.99'a UAUHFDHUA. Artık t.şşak geçmeye başladılar sanırım.

ne olmuş, gelmesin mi metro 2033 indirime?
10 dolara da değil 5 dolara satıyorlar.

Adamlar oyunu günlerce bedavaya dağıttılar, Nvdia bedavaya dağıttı, bundle'la 1 dolara satıldı, amazon bundle'ında 1 dolara satıldı. Resmen şu an Steam hesabı olan neredeyse herkesin 2033'ü var. Yapa yapa bu indirimi mi buldular yani? Neyi savunuyorsun anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Adamlar oyunu günlerce bedavaya dağıttılar, Nvdia bedavaya dağıttı, bundle'la 1 dolara satıldı, amazon bundle'ında 1 dolara satıldı. Resmen şu an Steam hesabı olan neredeyse herkesin 2033'ü var. Yapa yapa bu indirimi mi buldular yani? Neyi savunuyorsun anlamadım.

savunduğum bişi yok esas senin hiç yoktan böyle bir saldırıda bulunman abes, onu işaret ediyorum.

nvidia bir sürü oyunu bedavaya dağıtıyor. arkham city'i nvidia kartla bedavaya aldım. assassin creed 3 şu an bedavaya dağıtılıyormuş. iyi güzel ama bu oyunları şu an steam'den bedavaya alamıyorsun.

bir ürün bir yerde büyük bir promosyon geçirdi diye başka yerlerdeki promosyonlar o promosyondan çok daha büyük olmak zorunda diye bir kaide, kural yok hayatta.
bir ay bir ürüne %80 indirim yaparsın. birkaç ay indirimsiz fiyattan satarsın, sonra tekrar indirime koyarsın %60'dan. sonra tekrar indirimsiz fiyattan satmaya devam edersin.
geçici promosyonlar sonuçta bunlar.

bir ürün geçici olarak bedavaya dağıtılsa bile her zaman bedavaya dağıtılması gerkekmiyor. sonuçta o, o kampanyaya özel birşeydi.
Sosyal ağlarda paylaş

kampanyaya özel bir şeyi mi var yahu. 1 haftadan fazla süre diğer oyunlarla birlikte "humble" bundle'de kaldı. sonra facebook üzerinden kapış yaptılar beleş verdiler. GOG kafası işte tam, abandonware oyunları bile parayla satmak. hadi onda yine bir mantık var, emeğe saygı diyorsun, ustalara saygı diyorsun veriyorsun. metro 2033'e gelen % bilmemkaç indirim oldukça abes yani...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

kampanyaya özel bir şeyi mi var yahu. 1 haftadan fazla süre diğer oyunlarla birlikte "humble" bundle'de kaldı.

evet kampanyaya özel diye bir şey var.
hani kabul etmek istemeseniz de dünyada varolan bir şey bu.

"humble" bundle'da yüzlerce oyun 1 dolardan satışa girdi.
gerçi humblebundle'daki oyunların "1 dolardan satışa girmesi"nden bahsetmek tamamen abes bir durum. 1 dolardan satışa girmiyor, istediğin parayı ödeyebiliyorsun, istersen humble bundle pakedine 100000 dolar da verirsin, istersen 1 dolar da verirsin, orası sana kalmış, ama humble bundle'ın esas olayı "oyunları 1 dolardan almak değil".
her neyse konu bu değil de, şunu diycektim,
humblebundle'da bir sürü oyun satışa giriyor.
ancak humblebundle'dayken desura, steam gibi yerlerde normal fiyattan satılmaya devam ediyor.
bir oyun humblebundlea girdi diye ömrü boyunca 1 dolardan satın alıncak diye bir şey yok.
sonrasında diğer platformlarda normal fiyattan satışa devam edilir.
humblebundle'ın esprisi de bu zaten.
geçici olarak istediğin fiyattan almak ve charity'e yardım etmek.
hani kabul etmek istemeseniz de bu böyle.

tekrarlayayım,
bir ürün bir defa %90 indirim gördü diye, satış hayatı boyunca bu fiyatta kalacak diye bir kural kaide yok, başka mağazalarda indirim olduğunda daha büyük indirim olmak zorunda diye bir kural kaide de yok.

steam için de aynısı geçerli tamamen.

istemiyorsanız almayın ürünü arkadaşlar, kimse size daha az indirimli fiyattan almak zorundasınız diye bir dayatmada bulunmuyor.
lol
Sosyal ağlarda paylaş

Bone hem haksızsın, hem savunmuyorum diyip savunuyorsun. Bizim derdimiz, bunca oyun indirim beklerken, dünyada neredeyse Steam'i olan her 10 kişiden 9'unda bulunan Metro 2033'e indirim gelmesine veryansın etmekti.

Biz de biliyoruz herhalde bir sürü farklı satış yapan yerde indirimlerin dönem dönem değiştiğini, anlık bedava keylerin dağıtıldığını, bir tek senin beynin çalışmıyor burada.

Bir git nefes al gözünü seveyim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

GOG kafası işte tam, abandonware oyunları bile parayla satmak. hadi onda yine bir mantık var, emeğe saygı diyorsun, ustalara saygı diyorsun veriyorsun. metro 2033'e gelen % bilmemkaç indirim oldukça abes yani...

gog ne yapsa ben alirim valla :P regional pricing sacmaligini bitirdiler, o bile yeter
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Bone hem haksızsın, hem savunmuyorum diyip savunuyorsun.

ne konuda haksızım pardon?

izah ediyorum,
X sitesinde 1 dolara verdiler,
Y sitesinde bedavaya dağıttılar diye
Steam'de de bedavaya beklemeniz anlamsız diyorum,
halen gelmiş haksızsın diyorsun.

savunmuyorum diyorum çünkü savunmuyorum.
50 dolarlık oyunu %75'le indirim yapmalarını destekliyorum diye bişi demedim,
savunduğum bir şey yok, sadece olan şeyi izah ediyorum.

ama dediklerimi anlamak istemiyorsan tabii seçim senin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...