Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

25 yaşını dolduran işsizler

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
aylık primim ne kadar ve ne kadar borcum var nereden öğrenebilirim şu saatte?

ziraat bankası gece vakti kapamış sistemi bakamıyorum oradan ki orada ne kadar aylık ödemem olduğunu göstermiyordu zaten. Aratınca da alakasız siteler çıktı hep, ya da ben yanlış aradım.

E-SGm'nin sitesi hep güvenlik kodu hatalı diye hata veriyor nedense.

edit: explorerdan girince çıktı ama orada da "2012-03-23 tarihinden itibaren 60/g İsteğe Bağlı Sigortalılar kapsam türü ile tescil kaydınız bulunmaktadır." diye bir mesajla karşılaştım.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ şu adrese bilgilerimi girince çıkan şeylerde GSS ile ilgili bir tek üsttekini bulabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler alo sgk 170'i aradım gece 2de. Sağolsun Rabia hanım çıktı karşıma yardımcı oldu baya bir. Borcun silinmesi için SGK'ya, primin düşürülmesi için de Sosyal yardım ve dayanışma vakfı mıdır nedir ona dilekçe vermek gerekiyormuş.

Tek garibime giden bir türlü ayda ne kadar ödemem gerekitğini söylemedi, borcumu görebiliyormuş orada sadece. Aylık primimi nasıl öğrenebilirim hala bir fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

olay şu, gelir testi yaptırmadığınız için devlet otomatik olarak sizin her ay asgari ücretin 2 katı kadar para kazandığınızı hesap edip bu para üzerinden size borç yazıyor ve her ay yazılıyor bu borç.

Dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına gelir testi yaptırmak için gitmeniz gerekli. Gelir testi yaptırmadan o borç hiçbir zaman silinmiyor. Ama gelir testi için bir sürü belge istiyorlar, nette vardır büyük ihtimal gerekli belgeler. Onları toplarlayıp gidin, vakıfda gelir testini yaptırdıktan sonra şu an için çalışmadığımı da gösterince sildiler benim borcumu.

Ha bu arada 6 aylık bir süre varmış gelir testi için, o süreyi aşarsanız sanırım silmiyorlarmış. Tam emin de değilim bundan ama.
Sosyal ağlarda paylaş

benimde birikmiş baya ya çalışıyorum lan bide ben sgk yapmadılar ama şirketin özel sağlık sigortası var.onuda ikdan arkadaş kullanma aynen raporluyorlar şirkete hastalıkları falan dedi eheuhsfd gerçi 6 yıldır grip bile olmadım ya bu kış dumandan zehirlendim gibi mangal yakarken acile gittim serum taktılar para falan almadılar hiç bişi yapmadı adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Kişi kaydı bulamadı'nın meali nedir beyler biri özet geçebilir mi? TC Kimlik ile girmeye çalışıyorum, güvenlik kodunu da pure doğru giriyorum her seferinde. 25 yaşımı bitirdikten sonra askere gittim ondan sonra birkaç ay yatış dönemim oldu çalışmadığım banko vardır borcum bence

Evet var borcun.

Bak şimdi yarın yapacaklarını yazıyorum.
1)(İkametgahın şu anda oturduğun yerde ise bu adımı atla.) Bulunduğun yerdeki Nüfus müdürlüğüne gidiyorsun. "Ben bu adresteki eve yeni taşındım. İkametimi bu adrese geçirmek istiyorum." diyorsun. Eğer yeni taşındım demezsen ceza kitliyorlar.

2) İkametin değiştikten sonra bulunduğun yerdeki sosyal dayanışma kurumuna gidiyorsun "Gelir vergisi testi yaptırmak istiyorum." diyorsun.

Sana 2 adet belge veriyor. Evde ikameti olan kişilerin bilgilerini soran bir belge işte. Dolduruyosun. Geri veriyosun. Memur sana "eve gelcez kontrol etcez." diyo

3) Memur gelirse kapıyı açıyosun. Kimisi gelip içeriyi kolaçan edebiliyormuş. Benim ikametimi gösterdiğim yere memur 3-4 defa gelmiş bulamamış. Neyse seni arıyorlar. Bulamadık seni buraya gel de ne kadar gelirin var söyle diyorlar. Evinde tv buzdolabı bilgisayar cep telefonu neyin var mı söylüyosun işte. (Çok abartmadan sık burda.)

4) Sonra sana tarih veriyor sonuçların açıklanacağı günü yani. Normalde internetten öğrenebiliyor olman lazım ama ııh tabii ki öğrenilmiyor. Verilen tarihte SGK'ya gidip aylık ne kadar sigorta primi ödemen gerektiğini öğreniyorsun.

5) Sgk'ya gittiğinde ordaki memura eski borcun var mı diye soruyorsun. Borcun varsa dilekçe yazarak borcunu sildiriyorsun.

Şunu kopyalayıp sticky falan mı yapsak acaba:D
Sosyal ağlarda paylaş

Bana geçen sms geldi devlete borcunuz var diye, öğrenci kredisi vardı bir tane arada kalmış taksit, ödemeyi unutmuşum direk ziraat bankası vergi dairesine devretmiş. Fakat bu GSS farklı sanırım, bu konu hakkında sözlükte vs. de çok bir bilgi yok kimse bilmiyor sanırım, Konu Dışı'na alıp sticky yapsak fena olmaz galiba
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
hani dedim yurt disinda yasadigimi kayit etmemislerdir de bir de bana borc cikmistir bakayim.

her denememde aldigim mesaj bu

Kurumdan sorgu sırasında hata alınmıştır.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Hata Detayı: (14400): KURUM SİSTEMİNE ERİŞELEMİYOR, DAHA SONRA TEKRAR DENEYİNİZ!
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

BulletRide said:

Kişi kaydı bulamadı'nın meali nedir beyler biri özet geçebilir mi? TC Kimlik ile girmeye çalışıyorum, güvenlik kodunu da pure doğru giriyorum her seferinde. 25 yaşımı bitirdikten sonra askere gittim ondan sonra birkaç ay yatış dönemim oldu çalışmadığım banko vardır borcum bence

Evet var borcun.

Bak şimdi yarın yapacaklarını yazıyorum.
1)(İkametgahın şu anda oturduğun yerde ise bu adımı atla.) Bulunduğun yerdeki Nüfus müdürlüğüne gidiyorsun. "Ben bu adresteki eve yeni taşındım. İkametimi bu adrese geçirmek istiyorum." diyorsun. Eğer yeni taşındım demezsen ceza kitliyorlar.

2) İkametin değiştikten sonra bulunduğun yerdeki sosyal dayanışma kurumuna gidiyorsun "Gelir vergisi testi yaptırmak istiyorum." diyorsun.

Sana 2 adet belge veriyor. Evde ikameti olan kişilerin bilgilerini soran bir belge işte. Dolduruyosun. Geri veriyosun. Memur sana "eve gelcez kontrol etcez." diyo

3) Memur gelirse kapıyı açıyosun. Kimisi gelip içeriyi kolaçan edebiliyormuş. Benim ikametimi gösterdiğim yere memur 3-4 defa gelmiş bulamamış. Neyse seni arıyorlar. Bulamadık seni buraya gel de ne kadar gelirin var söyle diyorlar. Evinde tv buzdolabı bilgisayar cep telefonu neyin var mı söylüyosun işte. (Çok abartmadan sık burda.)

4) Sonra sana tarih veriyor sonuçların açıklanacağı günü yani. Normalde internetten öğrenebiliyor olman lazım ama ııh tabii ki öğrenilmiyor. Verilen tarihte SGK'ya gidip aylık ne kadar sigorta primi ödemen gerektiğini öğreniyorsun.

5) Sgk'ya gittiğinde ordaki memura eski borcun var mı diye soruyorsun. Borcun varsa dilekçe yazarak borcunu sildiriyorsun.

Şunu kopyalayıp sticky falan mı yapsak acaba:D
bunu 25 olunca yapıyoruz dimi? 2 ay sonra gg mi yoksa =(
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

olay şu, gelir testi yaptırmadığınız için devlet otomatik olarak sizin her ay asgari ücretin 2 katı kadar para kazandığınızı hesap edip bu para üzerinden size borç yazıyor ve her ay yazılıyor bu borç.

Dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına gelir testi yaptırmak için gitmeniz gerekli. Gelir testi yaptırmadan o borç hiçbir zaman silinmiyor. Ama gelir testi için bir sürü belge istiyorlar, nette vardır büyük ihtimal gerekli belgeler. Onları toplarlayıp gidin, vakıfda gelir testini yaptırdıktan sonra şu an için çalışmadığımı da gösterince sildiler benim borcumu.

Ha bu arada 6 aylık bir süre varmış gelir testi için, o süreyi aşarsanız sanırım silmiyorlarmış. Tam emin de değilim bundan ama.

ee şu an çalışmıyosan gssye almışlardır o zaman seni, eskileri almayacaklar ama o gelir testi yaptırdıktan sonra mı başlatıyolar gssyi? eskileri de tümden silmeleri ilginç geldi, gelir testinde ne çıktıysa o miktardan eski dönemleri de almaları gerekiyo mantıken
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...