Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rahmetli Atatürk.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Tabii ki bulan olur, bulan olmaz mı dedim. Onu ilk Einstein bulmuş olduğu için Einstein ünlü bir bilimadamı herkes biliyor. X bulsaydı X ünlü olacaktı. Bu Einstein'in bilimadamlığını veya yaptığı şeyin büyüklüğünü hafifletmez ki. Onu ilk yapan veya o tarihi ilk değiştiren kişi olmak önemli. Tarihte o bunu yapmasaydı, bu yapacaktı zaten gibi bir argüman yok.
İncil'i İsa yazmıyor bu arada. İncil gene yazılırdı muhtemelen, çoğu eski ahit'ten filan esinlenerek. Kaldı ki İsa'nın yaşadığını bile bilmiyoruz. Bkz Zeitgeist fdsfs...
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo küçültme yok da, bazılarımız da katılmadığını belirtti. İki farklı görüş. Sen bu millet kendini bir şekil toparlardı diye düşünürsün, ben de katılmıyorum derim...
Bu illa işgal altından çıkmak değil ki. Elbette millet işgalden çıkardı eninde sonunda, zaten dünyanın doğal süreci bu. Sömürgeler bile kurtuluyor. Ama orada vurgulanmak istenen o değil...
Sosyal ağlarda paylaş

O dönemde zaten sadece Atatürk yoktu; Amerikancılar, Rusçular, fransız yalakaları, padişahım <3<3<3 kafalılar vs. ile doluydu topraklar.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de en başta yaptığı en büyük iş bu kafalardan çıkan seslerin yanlış olduğunu halka anlatmak oldu.

Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, muhtemelen X devletinin sömürgesi ya da bugünün SSCB'den kopmuş devletleri gibi olurduk.

Niye derseniz; tamam halkta direnecek yürek vardı ama kimse kusura bakmasın halk arasında entellektüel yoktu, yani kalkıp da Atatürk etkisi yaratamazdı kimse. Ama halk şimdikinden 40 kat daha şuur ve şeref sahibi olduğundan Atatürk'ün geleceklerini kurtarabilecek tek isim olduğunu anlayıp ardında birleşti. Buna da kimse karşı çıkamaz herhalde Menemen'de Kubilay'ı linç edenlerin torunları hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

O dönemde zaten sadece Atatürk yoktu; Amerikancılar, Rusçular, fransız yalakaları, padişahım <3<3<3 kafalılar vs. ile doluydu topraklar.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de en başta yaptığı en büyük iş bu kafalardan çıkan seslerin yanlış olduğunu halka anlatmak oldu.

Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, muhtemelen X devletinin sömürgesi ya da bugünün SSCB'den kopmuş devletleri gibi olurduk.

Niye derseniz; tamam halkta direnecek yürek vardı ama kimse kusura bakmasın halk arasında entellektüel yoktu, yani kalkıp da Atatürk etkisi yaratamazdı kimse. Ama halk şimdikinden 40 kat daha şuur ve şeref sahibi olduğundan Atatürk'ün geleceklerini kurtarabilecek tek isim olduğunu anlayıp ardında birleşti. Buna da kimse karşı çıkamaz herhalde Menemen'de Kubilay'ı linç edenlerin torunları hariç.

+1
genç şakirtler tedirgin
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmeyenler için

Sene 1902 selanik ,mustafa kemal bir bulgar vatandaşı ile gelecekte çağdaş bir türkiye kurmaktan söz etmiştir .O gün mustafa kemali dinleyen o bulgar yaşadığı bu olayı yıllar sonra bir bulgar gazetesine şöyle anlatmıştır :

"İmparatorluğun o çöküş yıllarındaki bütün sakatlıkları ,beceriksizlikleri anlatıyordu ,ben bir gün başa gelirsem... deyip kalkınma ve tutunma carelerini sıralıyordu. İmparatorluğun her milletine ayrı hak tanıyor ,türk milletini ayakta tutmanın çarelerini düşünüyor ,şapkadan latine harflerine kadar her şeyi ileri sürüyordu."

Mustafa kemal 1906 veya 1907 yılında bulgar türkoloğu Manalofa yıllar sonra yapacağı devrimleri tek tek sıralayarak gelecekte çağdaş bir Türkiye kurmaktan söz etmiştir :

"Bir gün gelecek ,ben hayal sandığınız bütün bu devrimleri yapacağım .Mensup olduğum ulus bana inanacaktır... Bu ulus gerçeği görünce arkasında duraksamasız yürür ,dava uğruna ölmesinide bilir. Saltanat yıkılmalıdır. Devlet yapısı türdeş bir öğeye dayanmalıdır. Din ve devlet birbirinden ayrılmalı. Doğu uygarlığından benliğimizi ayırarak batı uygarlığına aktarılmalıyız. Batı uygarlığına engel olan arap yazısını atarak latin kökğnden bir alfabe seçmeliyiz... İnanınız ki bunların hepsi bir gün olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ne guzel yazmissin, ellerin dert gormesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı insanlar egemen Sorosçu eğitim sisteminin ve aynı Soros'un medya bombardımanının etkisinde kalıp Radikal gazetesi söylemini benimsemişler. Elbette ki herkes istediğini benimseyebilir, düşünebilir. Ancak benim gibi adamlar da o küçük görülen, eleştirilen tarih derslerinde ve hatta ders dışında araştırıp öğrendiklerimizi unutacak değiliz. Basit ama gerçek olan gerçekleri kastediyorum. Padişah başta olmak üzere memlekette mandacı envayi çeşit tip. Kimisi İngilize yaltaklanır, kimisi Amerikalı'ya, kimisi Fransız'a ve kimisi Alman'a. Bir de içerideki Rumlar var, Ermeniler var "bu durumdan nasıl faydalanırız?" diyen (tüm Rum ve Ermenileri kastetmiyorum ama İzmir'in işgalinde, İstanbul'un işgalinde işgal kuvvetlerini Yunan,İngiliz bayrakları ile karşılayanlar Türkler değildi).
Bir taraftan cahilliği zirve yapmış, dinin en karanlık sömürü şekli yurdun dört bir yanını sarmış,beyinlerini kullanmayan, şıhın-şeyhin iki dudağı arasına bakan yüzbinlerce insan...

Elbette Atatürk olmasaydı başka bir şey olurdu da iyi bir şey olmazdı bu fotoğrafa göre.

Atatürk'ü sevmek zorunda değil tabii ki hiç kimse. Ama Atatürk'ün yaptıklarını basitleştirmeye, onun kişiliğini küçümsemeye ve küçültmeye hiç kimsenin hakkı yok. İşin garip tarafı 72 düvel yoktan kendine kahraman yaratmaya çalışır, halkına model olsun, moral olsun, motivasyon olsun ister...Bizim içimizden nasıl olduysa böyle bir insanoğlu çıkmış ve sağcısı, solcusu,dinlisi,dinsizi her tarafından çekiştirip kendilerince onu da, yaptıklarını da küçümsüyorlar.
Ama nasıl 29 Ekim'de Cumhuriyeti'ne sahip çıkan insanları kimse zorla oraya toplamadıysa, yarın Anıtkabir'e akacak olan milyonları ve Türkiye'nin dört bir yanında içlerinden gelerek Atatürk'ü ölüm anının yıldönümünde anacak olan milyonları kimse zorlamıyor. İçten gelen bir sevgi ve saygının ifadesidir bu. Bundan her kesimden insanların kendilerine dersler çıkartmaları gerekir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Her sene yine aynı hikaye dönüyor.

"Bende bir insanım be birader! Kutsî bir kuvvetim yok ki!" Atatürk

"Beni en çok üzen şey; Herkesin tevekkül ve rehavet içinde tüm iyilikleri benden beklemesidir" Atatürk

Millet hala uyanmamış. Atatürk öldükten sonra bile bile millet Onu hergün üzüyor -.-
Sosyal ağlarda paylaş

aman birader, aman. dirisine saygı göstermeyen, g.t korkusundan tırsıp susan, bedeni toprağın altına girer girmez içlerindekileri dökmeye başlayanlar bir çeşit...

ona duyulan saygıyı, sevgiyi küçültmeye çalışanlar; bunu bazı komik adamların yaptığı soytarılıklara indirgeyip basitleştirenler de başka çeşit...
Sosyal ağlarda paylaş

evet gold,dediğin gibi. şu adına ergenekon denen davada peş peşe gazeteciler, yazarlar, işçi partililer, generaller, amiraller tutuklanırken tvlara çıkıp, "demokrasiye şans vermek lazım, demokrasi bütün kurumları ile görev başında, hukuk devletinin gereği bu süreç" diyen tipler aklıma geliyor buranın bu halini görünce. Tabi aradan geçen 5 sene, içeride kanser olup hayatını kaybeden insanlar, sağlıklarını kaybeden insanlar, onlar içerideyken dışarıda kahrından hasta olup ölen yakınları bu <> görüşlerini ne kadar değiştirdi?...

neyse...

İlkeleri ilkelerim, ülküsü ülküm. Nice 10 Kasım'larda ve tabii ki daha iyi günlerde, daha bilinçli insanların daha fazla olduğu bir Türkiye'de anısı önünde saygıyla eğilmeye devam........
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

http://hakaretyokhakikatvar.files.wordpress.com/2012/10/m-kemal-ve-kutsal-kitaplara-bakc4b1c59f-ac3a7c4b1sc4b1.jpg

Ya bu adam zaman makinasiyla falan gecmise gidecek olmus da fazla mi gitmis acaba ? Hayir yazip nerdeyse 100 yil sonra bile fazlaymis bu memlekete. Sadece su konudan bile cikiyor ayni sonuc.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...