Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

S-H said:

kzpmaza said:

şu "safe to leave" sisteminde hala loss alıyoruz dimi?

takımımızdan biri dc oldu, oyun "safe to leave" oldu ve hepimiz oyundan çıktık ama oyunu kaybettik olarak gözüküyor?

eğer hala böyleyse bunu da düzeltmeleri lazım.

düzeltilecek bir şey yok ki burada ?
eğer oyun başlamadan biri çıkarsa o zaman loss gelmiyor ama oyun belli bir süre oynandıktan sonra biri düşerse loss geliyor ki gelmeli zaten

he tanimadigim biri oyundan cikinca ya 4 kisiyle oyunu kazanicam ya da loss almaya mahkumum oyle mi?
hayatimda duydugum en sacma sey.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Vingthor said:

bu arada bu surrender GELMESİN diyen insanları anlayabilmem mümkün değil.

SEÇENEK olarlar koyarlar. surrender olan olmayan olarak sıralanma opsiyonu. sen istemiyosan surrender ondan girersin. surrender verebilmek isteyen adam diğerinden girer.

böle ZORUNLU tutucaz çünkü dota ruhuuuuu falan. eeeeeeeh

Yok ben surrender gelmesin demiyorum keşke gelse de rahat etsek. Ha ama surrenderın oyundan götürücekleri de var ve bu sadece dota ruhu değil. Bazen öyle oyunlar oluyor ki 20. dakikasında direk FF dediğin oyun bi şekilde dönebiliyor surrender gelirse bunlar pek yaşanmaz. Yine late game herolarıyla eğlenmek çok zor olur çünkü kastığın anda ff'ler gelir adam gibi eğlenemeden oyun gider elinden :)

En kötü yanı da 2-3 salak çıkalım der, geri kalanlar kalmak ister gereksiz reportlar küfürler falan havada uçuşur.

Şuanki hali kötü değil 5 kişi de ff diyorsa herkes kapatıyor oyunu leave almadan lose alıyorsun bitip gidiyor.
boyle bisey yok 5 kisi girmedigin surece 5 kisi aynı anda oyundan cıkmıyor. Sen de karsı tarafın pasa gonlunu bekliyosun kimi gidiyo orman kasıyo gelmiyo falan. gelip barakayı kesmeden arkaya gecip havuz gaming yapan bile var.
Sosyal ağlarda paylaş

E Serhat dediğin doğru da FF concede için de 5 kişinin onayı gerekmiyor mu? Sadece daha kolay yapılıyor millete hadi hep beraber çıkalım diye dert anlatma derdin olmuyor.

Ha ama dedim ya o zaman da şu sıkıntı çıkıcak 4 kişi hadi concede diyecek 1 kişi hayır oynayalım diyecek raporlar havada uçuşucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aksi takdirde millet 5 kişi girer, biri çıkar kaybedeceğin zaman kalanlar loss almaz.

kzpmaza said:

S-H said:

kzpmaza said:

şu "safe to leave" sisteminde hala loss alıyoruz dimi?

takımımızdan biri dc oldu, oyun "safe to leave" oldu ve hepimiz oyundan çıktık ama oyunu kaybettik olarak gözüküyor?

eğer hala böyleyse bunu da düzeltmeleri lazım.

düzeltilecek bir şey yok ki burada ?
eğer oyun başlamadan biri çıkarsa o zaman loss gelmiyor ama oyun belli bir süre oynandıktan sonra biri düşerse loss geliyor ki gelmeli zaten

he tanimadigim biri oyundan cikinca ya 4 kisiyle oyunu kazanicam ya da loss almaya mahkumum oyle mi?
hayatimda duydugum en sacma sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

Densiz said:

Flassh said:

hud satmak = kişisel ui özelleştirmeyi parasız harici unut, bizim boktan arayüzümüze çakılı kal demek

haklısın büyük sorun. Standart arayüzde "win" tuşu yok. Valve sux.

hon oynamamış steamfagler nasıl dökuluyor bir bir.
gir biraz hona bakta ui özelleştirmenin nasıl bir güzellik olduğunu anla sonra laf sokucam diye gerersin kendini haha

Dünyanın en saçma şeyiydi bu HoN da uileri bir yüklüyordün tüm spell rangeler tüm cooldownlar ıvırlar zıvırlar ekranda binlerce halka sağ tık denylar (gerçi bunu dota da yapabiliyorsun artık)

VE DE EN SAÇMA ŞEY LAST HIT UI evet yanlış duymadınız bir ui sizin damagenizi hesaplayıp creeplerin health barı üstüne bir çizgi çekiyor o çizgiyi geçince vurursanız %100 last-hit. Bunlar user-friendly şeyler olabilir ama ben cheat olarak görüyorum ve oyunu çok kolaylaştırdığını düşünüyorum. Bu yüzden Uİ asla değişmemeli herkes eşit şartlar altında oynayabilmeli yok senin ikonların solda yok benim health barım en tepede böyle şeylere gerek yok MOBA lar zaten şu haliyle yeteri kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

E Serhat dediğin doğru da FF concede için de 5 kişinin onayı gerekmiyor mu? Sadece daha kolay yapılıyor millete hadi hep beraber çıkalım diye dert anlatma derdin olmuyor.

Ha ama dedim ya o zaman da şu sıkıntı çıkıcak 4 kişi hadi concede diyecek 1 kişi hayır oynayalım diyecek raporlar havada uçuşucak.
iste bu yuzden hon concede en iyisi diyoruz dakka 20 5 kisi onayı lazım dakka 40 4 kisi onayı lazım. dakka 40 a kadar kasamamıs keri cıkıp ben kasıcam ve oyunu kazanıcaz dese bile "arkadas yemezler" diyip bitirebiliyosun oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

Tanımadığın biri oyundan çıkarsa ya 4 kişi kazanacaksın ya da lose alacaksın. Burda yanlış bişey yok. Çıkan adam ya oyun zaten gitti diyerek çıkmıştır ya da puştluk ibinelik yapmıştır. Kazanan tarafın suçu ne?

Sorun oyundan çıkma-düşme oranının çok yüksek olmasında. Bu sabah oynadığım son maçımda takımımda 3. maçına çıkan bir oyuncu vardı. "3" Bayaa bayaa 3. Yamulmuyorsam 10 küsürüncü dakikada oyundan çıktı. 10 dakikada tiny ile 3 ya da 4 kill verdi. Lan sırf koşsan o kadar kill vermezsin.

Ben bu adamla eşleşmek istemiyorum. Ve kusura bakmayın "esnek matchmaking" hiç hoşuma gitmiyor. "Değer yaratma" işinin şu anda cılkı çıkmış durumda. Ben takımımdaki en kötü adam ben olacağım, benim takımımda nth, eg, navi den oyuncular olsun demiyorum. Ben sallıyorum 150 maç yapmışsam oynadığım oyuncular da 100-200 maç yapmış, yaklaşık aynı kalibrede oyuncular olsun. Çok mu şey istiyorum yani?

Ayrıetten HoN'un ui'si SC2'nin ui'sinden sonra gördüğüm en kötü 2. ui'ye sahiptir heralde:D
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen oyunlarının %90indan fazlasını 5 kişi oynayan biri olarak ve zilyon tane bedava accountum olduğunu düşünürsek oyunlara girip gerektiğinde çıkabilirim. Beyin bedava nasılsa. Bu sistem abuse a çok açık.

Bu arada sizlere nasıl denk geliyor bilmiyorum ama dün takımımdan yabanci bir adam düştü ve 7-8dk adamın gelmesini bekledik pauselayıp. Bu durum çoğu oyunda da yaşanıyor ama size artık nasıl bir community geliyorsa bir şey de diyemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

DeathLord said:

iste bu yuzden hon concede en iyisi diyoruz dakka 20 5 kisi onayı lazım dakka 40 4 kisi onayı lazım. dakka 40 a kadar kasamamıs keri cıkıp ben kasıcam ve oyunu kazanıcaz dese bile "arkadas yemezler" diyip bitirebiliyosun oyunu

Baya iyiymiş sistem bunu yapsalar güzel olurdu. Yazsanıza developer forumlarına.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda haklısın engellenebilir. Benim kişisel görüşüm uilerin falanın filanın oyunun oynanışını etkilememesi sadece görüntü bazlı olması ki valve in sattığı uileri bilmem hiç gördünüz mü sadece alttaki grafikler biraz değişiyor yani tek amaç şekil. Ha bu sisteme komple karşısındır ona bir şey diyemem kararına saygı gösteririm ama benim için sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

calısan bi kick sistemi hazırlamak cok zor. yine de hondaki en mantıklı olanıydı. eger afk falan olmadıysan belli bi sure uzerinde rakip takım dahil 9 kisi onayı gerekiyo kick icin. Afk olduysan sadece kendi takımının onayı yetiyo. Kick olmasın sorun degil zaten. de bir concede eksikligi cok canımı sıkıyo tek basıma oyuna girmek istemiyorum. tabi mm in de cok katıkısı var buna
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...