Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ben şöyle bi uğrayayım dedim de ui dediğin şey hud değil mi abi benim bildiğim hud satıyolar o da iki çiçek böcek eklemek dışında ui'ye başka bişi eklemiyor. anlamadım bu kadar rage sadece bunlar için mi? çiçeksiz böceksiz oynayınca oynayamıyor musun oyunu nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

200 mb patchin 150mb i satmaya calıstıkları item zaten peh

Ahaha. Win.

200mblık patchler geliyor. Ama oyuna dair "core" problem olarak nitelendirdiğimiz MM'e dair hiç bir değişiklik yok.

Ya çiçek böcek istiyoruz diyen yok. Oyunla ilgili ciddi olarak istediğimiz 3-5 bişi var. Ve bunlar düzeltilmiyor. Ama çiçekler böcekler geliyor. Mesela hala oyuna girince item bugı ile karşılaşmak ve RJ yapmak cidden sinir bozuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bu surrender GELMESİN diyen insanları anlayabilmem mümkün değil.

SEÇENEK olarlar koyarlar. surrender olan olmayan olarak sıralanma opsiyonu. sen istemiyosan surrender ondan girersin. surrender verebilmek isteyen adam diğerinden girer.

böle ZORUNLU tutucaz çünkü dota ruhuuuuu falan. eeeeeeeh
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece kozmetiğin satıldığı bir sisteme bile bok atabilecek kapasitemiz varmış. Kaldıki bunlar düşüyor bide...

Adamlar premium yada zırt parası, set parası, ot parası, sesli chat iççin zort parası... birşey istedikleri yok. Üstüne sattıkları şeyleride drop olarak veriyor zaten.

Umarım trollük yapılıyordur :/
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Sadece kozmetiğin satıldığı bir sisteme bile bok atabilecek kapasitemiz varmış. Kaldıki bunlar düşüyor bide...

Adamlar premium yada zırt parası, set parası, ot parası, sesli chat iççin zort parası... birşey istedikleri yok. Üstüne sattıkları şeyleride drop olarak veriyor zaten.

Umarım trollük yapılıyordur :/

Derdimi anlatamıyorum galiba.
Yav benim derdim kozmetikle falan değil. İsteyenn 4313411856487 key alsın zerre umrumda değil.

Tek istediğim düzgün çalışan bir MM. Az önce bir oyun attım. 0 min wardı alan, courier alan ve uplayan, deward yapan, ancient stackleyen 2 support vardı. "Allahım yalnız değilmişim meersem " dedim. PL, Silencer, KotL, Magnus bi de bişi daha vardı hatırlamıyorum. Her zaman en son alırım. Takımda gereksiz 3-5 carry olmasın, initiate etcek adam olsun falan gerekirse diye. Carry aldım. Dota 2'deki sayılı carry oyunlarımdan biri oldu. Split push bilem yaptık. İnanılmaz zevk aldım oyundan.

Şimdi oyuna girsem 4 carry olmayacak diye bir kaide yok ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

SEÇENEK olarlar koyarlar. surrender olan olmayan olarak sıralanma opsiyonu. sen istemiyosan surrender ondan girersin. surrender verebilmek isteyen adam diğerinden girer.

surrender gelmeeeeeez. adamlar milleti nasil oyunda daha fazla tutariz, dotada gecirdikleri zamani nasil daha fazla uzatiruz diye dusunmekten kafalarinda sac kalmadi.

hon daki gibi guzel bi concede sistemi getirmezler. adamlar para odakli. playerlari nasil serverlarimizda daha fazla tutariz diye dusunuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

boktan gereksiz şekilde ekranın yarısını kaplayan ui ile oynuyorsun ama sadece kozmetik satıyorlar yææa

sen satılan ui'yi pek bi yanlış anlamışsın galiba.
oyun içi item gene o. oyunlardan bile düşebilir.

ve şuanki ui'nin birebir aynısının farklı renklisi...

oyun dinamiğini etkileyecek hiç bir eşyası yok dotanın.
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

şu "safe to leave" sisteminde hala loss alıyoruz dimi?

takımımızdan biri dc oldu, oyun "safe to leave" oldu ve hepimiz oyundan çıktık ama oyunu kaybettik olarak gözüküyor?

eğer hala böyleyse bunu da düzeltmeleri lazım.

düzeltilecek bir şey yok ki burada ?
eğer oyun başlamadan biri çıkarsa o zaman loss gelmiyor ama oyun belli bir süre oynandıktan sonra biri düşerse loss geliyor ki gelmeli zaten
Sosyal ağlarda paylaş

itemleri setleri tasarlayan adamlar valve'de çalışmıyor bile....
Workshop denilen bi yer var. Oraya giriyosunuz kendi yaptığınız eşya modellemelerini ekliyorsunuz. Yüksek beğeniye sahip olan setleri valve alıp oyuna ekliyor. Ve her satıştan siz de para alıyorsunuz...
Team Fortress'de item tasarlayan bi adam geçen sene ~400k$ kazanmıştı hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı şeyleri defalarca yazmak gerekiyor.

Bir kere matchmaking'in kötü olması göreceli bir durum bence de kötü yanları var ama abartı değil. Fakat Valve için şu anki matchmaking'i kötü bulduklarına dair bir belirti yok. Adamların en büyük amacı oyuncu sayısını ve maç sayısını artırmak. Bunda da başarısız olduklarını sanmıyorum.

İsteseler dota'daki gibi tier koyarlardı. Ancak bu oyuncu havuzunu böleceği için oyuncu sayısını azaltır. Yeni oyuncularla tecrübeli oyuncuların arasına kesin sınır koyabilirlerdi fakat böyle yaparlarsa yeni oyuncunların öğrenme sürecini yavaşlatırlar ve diğer oyunlardan geçişi azaltırlar.

Valve işini minimum kontrolle sağlamaya çalışıyor, buna da mecbur. Toplam 200 kadar çalışanı var. Adamlar değer yaratma işini oyuncuya yüklüyor.

Oyun'un betası sözde ama betanın bitmesiyle işlerin daha iyi olmasını bekleyebiliriz. Bir kere tf2'deki gibi premium/normal account farkı yaparlarsa banlanıp sınırsız account açma işi azalır. En önemlisi üstünde çalıştıkları ranking sistemi maçların daha dengeli geçmesini sağlar diye umuyorum. Ama maçtakı en düşük seviyeli ben olıyım beklentisinde olanlar üzülmeye devam edecektir.

Asıl sıkıntı bu oyun kesinlikle noob friendly değil ve takım arkadaşlarının yaptığı ufak hatalar dahi oyunu batırabiliyor. Çözüm olarak takımla girmeyi teşvik etmek lazım, ki takıma dair yenilikler varç
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Yok ben surrender gelmesin demiyorum keşke gelse de rahat etsek. Ha ama surrenderın oyundan götürücekleri de var ve bu sadece dota ruhu değil. Bazen öyle oyunlar oluyor ki 20. dakikasında direk FF dediğin oyun bi şekilde dönebiliyor surrender gelirse bunlar pek yaşanmaz. Yine late game herolarıyla eğlenmek çok zor olur çünkü kastığın anda ff'ler gelir adam gibi eğlenemeden oyun gider elinden :)

En kötü yanı da 2-3 salak çıkalım der, geri kalanlar kalmak ister gereksiz reportlar küfürler falan havada uçuşur.

Şuanki hali kötü değil 5 kişi de ff diyorsa herkes kapatıyor oyunu leave almadan lose alıyorsun bitip gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Flassh said:

hud satmak = kişisel ui özelleştirmeyi parasız harici unut, bizim boktan arayüzümüze çakılı kal demek

haklısın büyük sorun. Standart arayüzde "win" tuşu yok. Valve sux.

hon oynamamış steamfagler nasıl dökuluyor bir bir.
gir biraz hona bakta ui özelleştirmenin nasıl bir güzellik olduğunu anla sonra laf sokucam diye gerersin kendini haha
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...