Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Şu very high game ile high game arasına birşey daha koymalılar ya da bir sınıf daha eklesinler normalin altına zira aradaki fark çok büyük asdf

4 oyundur very high game'de dengeli geçen oyunlar sonucu malup olunca haliyle seviyemi düşürdü, 5. oyun high game geldi ve fark cidden çok komik ahah ne laning kalıyor ne support. Ha ezmesi zevkli mi zevkli ama tuhaf oluyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere sadece w/l değil kişisel statlere göre ayarlanıyor ratingin.
4 5 winle very higha çıkabiliyısun çünkü 20-0 30-0 bitirirsen.
Benim bir acc %49 win very high da falan mesela.

Ayrıca o bracketlar bişey ifade etmiyor, high dan very higha discrete bir geçiş de yok zaten o yüzden arası diye bişey de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@ekmek
4-5 win le geçiyor demişsin bracketa sonra bracket yok demişsin win lose örnek vermişsin sonra onla alakası yok demişsin, anlamadım.

4 oyundur kaybediyodum ve bu oyunlar very high idi sonra 5. oyun high verdi, bilmiyorum artık üstüste yenildiğim için olabilir diye düşündüm çünkü oyun içi K/D lerim de çok iyi değildi açıkçası, sadece loss olduğu için atmamıştır attıysa orası ayrı.

Epeydir sadece very high game oynuyordum ( yeni başlayan bir iki arkadaşla girdiğim için verdiği normal gameler hariç) ve böyle bir loss streakden sonra düşürdü işte ve arada oyun kalitesi olarak bariz fark vardı diyorum.

Sorun ne şimdi tam olarak ? Bana mı yalancı diyosun yoksa ben mi anlamıyorum seni asfd
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yalancı demiyorum şöyle açıkliyim

O bracketlar bişey ifade etmiyor pek, o senin değil girdiğin oyunun seviyesi, ben mesela solo girince very high, benim çocuklarla girince high da oynuyorum. Çok imba insanlarla queuelanip ilk sayfada falan da cikmistim. Valve bracketlar için rating sistemi değil replay için kullanıyoruz çok ciddiye almayın gibi bişeyler demişti offical forumlarda. 5. oyunda high girmenin sebebi karşıda birinin kötü arkadaşıyla queuelanmasi bile olabilir yani.

Kişisel ratingin de nasıl çalıştığını bilmiyoruz ama w/l ile doğrudan alakalı değil. Ben mesela yeni acc açtım 15-0~civarı bir w/l ile highdaydım, arka arkaya 4 5 maç kaybettikten sonra very high a çıktım. Bu gözlemlere dayanarak w/l ile alakalı olmadığını söylüyorum. Birbiriyle çelişkili duruyor ama değil aslında, valve aptal aptal işler yaptığı için öyle gibi.

Oyun kalitesi konusunda da katılamayacağım sana, çok çok iyi oyuncular oluyor very high da evet ama her takımda yine 1,2 tane ekmek kırıntısı bok ediyor oyunu. Bazen o bok eden ben oluyorum tabi ki ama bu yine MM nin bok yemesi benim suçum yok =/
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım şimdi ne demek istediğini. Dediğin gibi oluyor very high gamelerde de kötü oyuncu çıkabiliyor ama hem rus faktörü hem de oyuncunun kötü gününde olma ihtimallerinden kaynaklandığını düşünüyodum ben hep.

Bracketlerin tam anlamıyla doğru olmadığının farkındayım evet ama mesela oyunun 5.dk'snda diyorum ki bu oyun very high kesin ya da bu oyun high kesin ve %90 doğru çıkıyor, ha o bazı faktörlerden bazen very high oyun high gibi geçebiliyor ama aralarında hiçbir fark yok demek yanlış bence.

Araya bir sınıf daha eklesinler dememin sebebi de buydu asdf Very high ile high arasında uçurumlar var gibi geliyor. Normal oyunlar zaten yeni başlayanlara vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaş lvl 16 adam takıma geliyor. Carry ile wardlayıp oyunu tek başıma taşımama rağmen adam oyun başı 0-10 oynuyor diye yapacak hiçbişeyim kalmıyor. Lvl 50 oldum hala neden lvl 16 adam geliyor. Bana winrate önemli demeyin abi. İlk 20 level noob kaynıyor orda winrate %70 bile yapsa önemsiz!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben birkaç yere yazdım ama bir daha yazıyım belki anlayan olur, oyunda bracket yok. Bayaa bayaa yok. Bunu diyen developerlar.

Peki o zaman normal, high, very high nedir? O maçın temsili seviyesidir. Yüksek ratingli biri oyunu bilmeyen 4 kişiyle party kurarsa maç normal olarak da görünebilir.

Yani çok iyiyim niye kötü adamı yanıma veriyor oyun diyenlere, çünkü bracket yok. Oyundaki herkes aynı seviyede olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 16 level mi 17 level mi neyim, %55 mü ne win rate im var toplasan 300 oyun atmışlığım var ve very high gamelerimin %80-90'ı gayet verimli, sup u düzgün carrysi düzgün geçiyor.

Ha oyun high olduğu zaman inanılmaz bir düşüş yaşıyorum kalitede. Very high gamelerin de çok saçma geçtiği oluyor ama hissediyosun yani oyuncuların hareketlerinden item tercihlerinden laningden, adamların aslında boş olmadığını belki o heroda çok iyi olmadığını ya da gününde olmadığını rahat hissediyosun, ben anlamıyorum sizin bu sürekli nooblarla eşleşme olayınızı, belki ben az oyun attığım için çok mu denk gelmiyor nedir..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...