Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Bu Android olayına yeni alışıyorum henüz.

Custom ROM 'ların stabilite ya da capability konusunda sıkıntısı oluyor mu ? Bir ton sayfa okudum, herkes pek olumlu konuşmuş ama, sadece bu odakta konuşulmadığı için tekrar bir sormak istedim.

. Gerçekten memnun musunuz ?
. HTC One SV 'ye de uygulanabiliyor mu bunlar ? Herhalde evet.
. Telefon spesifik mi oluyor bu işler ? Modüler kernel kullanılmadığını varsayarak ?
. XDA midir doğru adres ?
Sosyal ağlarda paylaş

paşam unofficial rom olayında ben kendi deneyimim den yola cikarak soyleyebilirimki capability sorunu anca islemcinin yetmediği yada ramin yetmedigi durumlarda ortaya cikiyor malumun. onun disinda stability olayi yukledigin appslerin kalitesi ile ilgili birazda.

yukledigin app iyi degilse makinayi yoruyor o yüzden stabilite konusuda cok ayyuka cikan bir olay deil.

suana kadar ben hep sentinel kullandim cunku hizli stabil cok ufak tefek hata disindaki onlar dedigim gibi app ile biranda beliriyor cok iyi. sarj omrunu abanmadjigin surece iyi koruyor ekstra bir olayim yok.

sentinel basic cyanogen rom tabani kullanıyor ama onda fazla olanlardan arindirilmis hali.

slim rom
sentinel
cyanogen

ve konuda gecen bir kac rom daha genelde stabilitesinden suphe duyulmayanlar.

root atma esnasinda telefon uyumlu olani kullanman lazim kernel telefon bazli evet ancak guzel bir rom editör ile configure efilebilir durumda.

wifi diameter
lcd reflection/reaction
headsize
app config gibi

bi bu dediklerimi incele xda bu isin reklam bolumu otu boku bulabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

S2 var elimde, offical kernel rom falan kullanıyorum telefon yavaşladı bi süredir format atasım var. Ne yapmak gerekiyordu tam hatırlamıyorum :P

Şimdi önce CWM yüklüyoruz, sonra kernel yüklüyoruz, sonra rom yükl.. Yok önce kernel sonra cw

Nasıldı lan?

Bide bu rom güzel mi, güzel ne rom var?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

S2 var elimde, offical kernel rom falan kullanıyorum telefon yavaşladı bi süredir format atasım var. Ne yapmak gerekiyordu tam hatırlamıyorum :P

Şimdi önce CWM yüklüyoruz, sonra kernel yüklüyoruz, sonra rom yükl.. Yok önce kernel sonra cw

Nasıldı lan?

Bide bu rom güzel mi, güzel ne rom var?

önce root, sonra cwm, sonra rom

odin üzerinden cf-autoroot yükliceksin

sonra tekrar odin üzerinden cwm veya twrp tarzı bi recovery kurucaksın.

sonra rom.rar dosyasını telefona veya sd karta atıp, telefonu recovery modda acıcaksın (ses acma + home + power on tuslarına aynı anda basarak geçiyosun, samsung yazısını görünce power on tusundan elini cekip, diğer 2 tusa basmaya devam ediyosun)

cıkıcak menüden install zip from sd card diye devam edip rom dosyasını yüklüyosun.

tabi wipe dalvik cache ve data factory reset yapmayı unutma öncesi veya sonrasında.
Sosyal ağlarda paylaş

noob sorusu:
telefon xperia s

unlocked, unroot ama (beceremiyorum ısrarla rootlamayı). sadece JB kurdum dışardan, sony'nin kendi romu o da. normalde turkcell'in GB romuyla gelmişti, ICS'i ısrarla çıkarmayınca herifler bu yola başvurmuştum. sonra aynı şekilde JB de yükledim işte.

telefonla herhangi bir hinliğim yok, rootla işim pek yok açıkçası. ancak firmware update'ler notifik olarak çıkıp kesinlikle kaldırılamıyorlar ve tepedeki ünlem kafayı yedirtiyor bana. elle dışardan kurmakla uğraşmak yerine relock atarsam daha official hale gelir mi telefon? firmware'di romdu normal official update'leri otomatik olarak yükleyebilir miyim yani?

bu olmuyorsa ne tavsiye edersiniz rom olarak? XDA'de şöyle dağıtır böyle parçalar cyber apocalyptic lamborghini mod ultra rom görüp bu ne lan diyorum, 0.0000001. versiyonu ve wip ama donasyon yapın diyor, monitörü ısırıyorum sonra. SÜSLÜ olmayan bir rom bulamadım bir türlü adam gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
Griswold said:

PrudenT said:

aosp romlara bak abi süssüz istiyorsan

abi biriniz bana ŞU romu indir diyebilir mi? link bile istemiyorum, şu iyi, indir gitsin diyin indircem onu.

önceki sayfaya bakmaya üşenenler için telefon xperia s.
of çok mutsuzum at gibi telefon takıliyi ya resmen.

sentinel 5.0 çok iyi indir

xperiada olmayabilirmiş soz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...