Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

sola ve u için jb 4.1.2 romları bildiğin stabil artık. sony official vermedi adamlar getirdi adeta ehueh. stok jb portu gayet temiz çalışıyor kamerası olsun radyosu olsun, small apps, stamina mode, xloud, clearaudio+ olsun. hep Z appleri genelde zaten. ben ultimate v10 ile devam ediyorum biraz daha optimize, bi de 130 tane falan sistem uygulaması sildim kendi çapımda debloat ettim adeta, baya iyi oldu. performans ics'ten daha iyi kesinlikle, ram kullanımı ve batarya da öyle.

he bir de şöyle bi şey paylaşıcam (genel bu xperia ile ilgili değil):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113150

çok detaylı teknik bilgi veremicem ama öncelikle app için reklamları engelliyor tamamen, ve dns bazlı ufak lag/stutter'ları çözüyor oyunlardaki.

asıl olayı ama özellikle düşük ramli cihazlar için ağır uygulamalar sonrası veya rasgele arada oluşan GUI lag'ini yok ediyor direk. teknik detayı topic'te yazıyor. ve kernel'iniz destekliyorsa Frandom desteği de var. ben denedim onay veriyorum dsf
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

Sunuda belirteyim sentinel sarj tuketimini balanse edebilmek icin minimum 3 tekrar komple sarj istiyor. Diger turlu tam verim alamazsiniz. 3 kez tam sarj ettikten sonra tüketim oranini belirler.

her ROM flashindan sonra o cycle gerekli. Hemen battery performansı kötüymüş dememek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

CrossBreeder'ı takmadınız bari bunu takın sdfkjgf

supercharger

epey işe yarayan bir script yüksek ram'i olmayan cihazlar için. adam gibi multitasking imkanı ve şişmeden günlerce kullanma olanağı sağlıyor.

kuracak olursanız adam gibi guide (adamın kendi thread çorba resmen):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252297&highlight=supercharger
Sosyal ağlarda paylaş

sola bundan hızlı olamaz heralde daha. sola'sı olan korkak olmayan bana gelsin sdfsfg.

experimental kernel+ultimate jb v11+crossbreeder+ellerimlen debloat ile 4.1.2 tertemiz. xperia z appleri hep walkman, kamera, small apps, whitemagic, stamina mod, clearaudio+, xloud, radyo falan fonksiyonel tamamen.

160-170mb free ram oluyor ortalama (whatsapp+facebook kurulu) diğer romların yeni kurulmuş halinde bile 90-100'ü geçmez bu. bir süre sonra 40-50 hatta. şimdi en düşük 120ye iniyor. antutu 7700 civarına yükseldi. pil ömrü de epey arttı. eskiden bazen bana 11-12 saat zor dayanan telefon aynı kullanımla 30 saat civarı gidiyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

s3 e sunu denemek istiyorum : LINK

ilk defa deneyecegm bu flash isini falan hic anlamiyorum yanlis birsey yapmayayim.

1.rooting gerekli ?
2.aletin internal memory deki hersey gidiyor mu rehber falan ?

"How to flash:

-Download ROM and place it on your virtual SD card
-Boot your phone in recovery mode (vol down + power)
-In main menu, select "install zip from sdcard"
-Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of -Android Revolution ROM
-You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming -from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)
-After flashing process is complete, reboot the device"

bu sekilde aciklamis baska birsey bilmem gerekiyor mu ?

son olarak 730 mb lik zipli bir dosya iniyor simdi icerigini direk sdcard a kopyaliyorum ne var ne yoksa ?
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

ilk defa deneyecegm bu flash isini falan hic anlamiyorum yanlis birsey yapmayayim.

1.rooting gerekli ?

"How to flash:

-Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of -Android Revolution ROM
-You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming -from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)

son olarak 730 mb lik zipli bir dosya iniyor simdi icerigini direk sdcard a kopyaliyorum ne var ne yoksa ?

Rooting gerekli değil. Sonuçta ARHD kuracaksın ve XDA'da verilen custom ROM'larin tamamı Rooted. Yani senin bi şey yapmana gerek yok.

ARHD ROM'u flashlamadan önce stock recovery'den kurtulmalısın. Custom bir recovery flashla sonrasında ARHD'yi flashla.

Bu arada tüm yazdıklarımı tahminen yazıyorum. S3'üm yok. Demek istediğim bi şey olursa karışmam :P
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Nekro said:

1.rooting gerekli ?

"How to flash:

Rooting gerekli değil. Sonuçta ARHD kuracaksın ve XDA'da verilen custom ROM'larin tamamı Rooted. Yani senin bi şey yapmana gerek yok.

ARHD ROM'u flashlamadan önce stock recovery'den kurtulmalısın. Custom bir recovery flashla sonrasında ARHD'yi flashla.

Bu arada tüm yazdıklarımı tahminen yazıyorum. S3'üm yok. Demek istediğim bi şey olursa karışmam :P

o recovery isini clockworkmod la yapiliyormus diye okudum da adamlar hep linux ta gostermisler windows icin var mi arastiricam simdi.

bu custom recovery dosyasini ben yaratabilir muyum simdi. yani istediğim app leri OS yi rehberi falan iceren birsey yaratabilir miyim?

cok noob sorulari oldu idare edin abi tesekkur ettim yardim icin.

edit: http://www.clockworkmod.com/

surayi ziyaret ettikten sonra aydinlandim sdsf
hallederim artik
Sosyal ağlarda paylaş

fastboot'tan önce cache'i temizleyip sonrasında cwm img'yi recovery.img olarak rename edip fastboot ile flashliyorduk.

evet, doğru hatırlıyoru galiba.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38688106&postcount=1

-Boot into HBOOT then Fastboot
-From fastboot. Use command "fastboot erase cache"
-From fastboot. Use command "fastboot flash recovery recovery.img"

ya da

Flash via Rom Manager(must have root already).

tabi ROM Manager ile yapman için halihazırda kullandığın ROM'u root etmen gerekiyor.

PrudenT said:

İçinde CWM olan bir kernel flashlayacaksin önce. FlashTool. Sonra CWM'den romu flashlayacaksın. Rehberi falan google'a yedekliyodur zaten telefon?

Recovery kernel içinde yer almıyordu diye biliyorum. Kernel ile recovery ayri şeyler değil mi? Kernel boot partition'da yer alır. Recovery app ise recovery partition'da.

http://techblogon.com/android-file-system-structure-architecture-layout-details/

Kernel'ler içinde bir recovery de getirseydi, her kernel flashladığımda recovery'm de güncellenirdi. HTC One'da bu aralar sıkça kernel değiştiriyorum. CWM'm aynı kalıyor hep.

Tabi bu partition düzenleri vendordan vendora değişiyor olabilir. HTC'de farklı Samsung'da farklı ise bilemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...