Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuran'ı öğretemediği çocuğunu döverek öldüren anne

fenn

Öne çıkan mesajlar

Burda konu kur'an değil ki, konu annenin gerizekalılığı. Yoksa anne şiddete eğilimli olduktan sonra müziğe ilgisi olmayan çocuk piyano derslerinde başarısız oluyor diye de çocuğunu döverek öldürebilir.

Be evet çocuk sahibi olmak devlet kontrolünde olmalı cidden. Hatta tüv destekli özel bi işletme açılıp da kontrol edilebilir. Her önüne gelen çocuk sahibi oluyor yazık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi cocugu değil mi? istediğini yapar isterse ateist yetiştirir isterse gominist isterse ağır müslüman isterse... öle işte...

yani burda hakaret edilcek bişi yok sayın arkadaşlar. siz serbest yetiştiniz diye bütün cocuklar serbest yetişecek diye bişi yok.

siz çocugunuzu istediğinz gibi yetiştirirsinz.

ama çocugu öldürmek olmamış tabi, üzüldüm
Sosyal ağlarda paylaş

sorun çocuğu senin fikirlerine uymadı diye dövmek gibi bu çocuk uymuş aslında orası ayrı.

zaten annenin manyaklığı ayrı bir olay dinle falan alakası yok. ama hazır konuya girmişken çocuğu senin fikirlerinden farklı fikirlere sahip diye dövmek de doğru değil. sana ne kadar ekstrem olursa olsun her zaman tartışma yolu seçilmeli belki sinirli bir tartışma da olabilir ama fiziksel şiddete başvuran bir ebevyn varsa zaten o kendi fikirlerini savunabilecek kadar bilgiye ve kendine güvene sahip değildir ve dayak yoluyla üstünlük kuruyordur.

ancak çocuğunun çok büyük bir zarar göreceğinden %100 eminsen ekstrem yöntemler tercih edilmeli (ki bu fikir de abuse edilmemeli, bunu ekleyince evrensel insan hakları beyannamesi gibi oldu dsfds), onun dışında hayatı yaşayıp öğrenmesi için ona fırsat verilmeli. Yani sen ateistsindir ama çocuğun dine ilgi duyuyorsa onu en fazla doğru bir şekilde yönlendirmeli ve din kitaplarını (hangisiyle ilgileniyorsa) okumaya teşvik etmelisin ki okuyup doğru bir şekilde karar verebilsin. Ama tutup da saçma sapan bir din tarikatına girmeye çalışıyorsa o zaman daha ciddi önlemler alınabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth

ya hocam, bak sana hocam diyorum eğitim kariyerine saygım var çünkü, şimdi allah aşkına(bu garip oldu sana karşı biraz ama idare et) 7-14 yaş arası bir çocuğun akıl yürütme, düşünme, sorgulama yeteneği ne kadar gelişmiş de ne kadarını çocuga bırakıyorsun sen söyler misin?

"18 yaşından sonra kendileri seçsinler" lafına ben de katılıyorum aslında, doğru olan bu, ama bir aileye de çocuğu niye böyle yetiştirdin diye kızamazsın. 10 14 yaşındaki bir çocuk ateizmden, sosyalizmden solculuktan müslümanlıktan vs bahsediyorsa, o onu bildiğinden değil, bir yerlerden duyduğundan etkilendiğinden veya birinin kandırmasındandır... mantığını kullanıyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

@Ardeth

ya hocam, bak sana hocam diyorum eğitim kariyerine saygım var çünkü, şimdi allah aşkına(bu garip oldu sana karşı biraz ama idare et) 7-14 yaş arası bir çocuğun akıl yürütme, düşünme, sorgulama yeteneği ne kadar gelişmiş de ne kadarını çocuga bırakıyorsun sen söyler misin?

12-14 yaşında zaten bu tarz şeyler üzerine yeni düşünmeye başlıyordur (din olsun şu olsun bu olsun) zaten. Bu yaşlarda sen çocuğu bişeyler okumaya yönlendirirsen 18 yaşına geldiğinde zaten karar verecek bilgisi olur. senin tek aktarman gereken, bir şey hakkında kaynağından bilgi sahibi olmadan karar vermeye çalışmanın yanlışlığı. tabi o yaşta bir çocuğa bunu bile aktarmak oldukça zor olabilir orası doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

çocukken yenen bi iki tokatın çok önemli olduğunu düşünen bi insanımn
ama sürekli dövüp dayak arsızı yapmak değil
senede 1 tane tokat yiyicek ki o tehditi bilicek ama yaşamıcak
eauhueahuea

bu arada bu olayın dinle cidden alakası yok
kadının psikolojisi ile alakalı
kavanoz kırdı diyede küvette boğabilitrdi yane
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Alıntı: Olay İngiltere'de oluyor; kadın Kuran'ı öğretemediği çocuğunu döverek öldürüyor sonra da yakıyor.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2226408/Sara-Ege-beat-son-Yaseen-death-set-body-struggled-learn-Koran-heart.html

Yazık, bazısı çocuk sahibi olmak için onbinlerce Lira döker, olamaz; bazılarına da yaratan verir ve onlar da böyle yapar.

Not: lan soyadı da EGE, Türk müymüş bu kadın yoksa? gerçi yobazın Türk'ü,Amerikalısı yok ya...neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Red said:

cocuk yapmak için ekonomik durum falanda incelenmeli

tek gözlü evde yaşayıp 10 cocuk basıyorlar barakadan asker cıkarır gibi.

o daha kötü sfds.

10 çocuktan az yapana erkek değilsin demeler falan sonumuz hayır olsun

karı olmuş poşet gibi sanki larva basıyor 10 çocuk ne
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...