Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Öcalan neden açlık grevi yapmıyor?"

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Öcalan neden açlık grevi yapmıyor sorusu saçma bir soru. Öcalan açlık grevi yapsa ağzını açar zorla o yemeği tıkarlar, sağlıklı kalması için devlet elinden geleni yapar. Bir baba'nın haklı bir isyanı var, o insani bir duygu. Siyaseti, politikayı adam düşünecek değil oğlu söz konusu netice itibari ile. Tabii bu babanın haklı isyanının bir siyaset malzemesi olarak kullanılması ayrı ahlaki bir problemi beraberinde getiriyor. Türkiye'de belaltı siyaset vasıtası ile yönetiliyor yapacak hiç bir şey yok bu konuda.

Onun dışında Açlık grevi Türkiye'de saçma bir eylem çünkü devlet kendi vatandaşını kendi yasalarına göre yaşamış, hiç bir suç işlememiş bir vatandaşını dahi umursamıyor hatta çoğunlukla bu insanların ölümünden sorumlu bana göre suçlu vatandaşlar devletin yargı sisteminde hesap vermiyor bazen verse de aklanıyor. Hal böyle olunca açlık grevini yapanlar boşuna yapıyor ancak yurtdışında duyulursa ses gelir, yurtiçinde kendi vatandaşını umursamayan devlet, isyan edeni hiç umursamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Öcalan neden açlık grevi yapmıyor sorusu saçma bir soru. Öcalan açlık grevi yapsa ağzını açar zorla o yemeği tıkarlar, sağlıklı kalması için devlet elinden geleni yapar. Bir baba'nın haklı bir isyanı var, o insani bir duygu. Siyaseti, politikayı adam düşünecek değil oğlu söz konusu netice itibari ile. Tabii bu babanın haklı isyanının bir siyaset malzemesi olarak kullanılması ayrı ahlaki bir problemi beraberinde getiriyor. Türkiye'de belaltı siyaset vasıtası ile yönetiliyor yapacak hiç bir şey yok bu konuda.

Onun dışında Açlık grevi Türkiye'de saçma bir eylem çünkü devlet kendi vatandaşını kendi yasalarına göre yaşamış, hiç bir suç işlememiş bir vatandaşını dahi umursamıyor hatta çoğunlukla bu insanların ölümünden sorumlu bana göre suçlu vatandaşlar devletin yargı sisteminde hesap vermiyor bazen verse de aklanıyor. Hal böyle olunca açlık grevini yapanlar boşuna yapıyor ancak yurtdışında duyulursa ses gelir, yurtiçinde kendi vatandaşını umursamayan devlet, isyan edeni hiç umursamaz.

Yazar burada aclik grevi yapanlar hakli, dagilin mi demis?
Sosyal ağlarda paylaş

ilk paragrafindan hicbirsey anlamadim, bu aclik grevi olaylarina uzak kaldim hic bilmiyorum belki ondandir.

ama 2. paragraf dogru. normal bi protesto falan yapsan dayak yiyosun, issiz kaliyosun, okuyosan okuldan atiliyosun, hapse giriyosun, sanssizsan sert gelen bi tekmeyle/copla hayatini kaybediyosun. kimsenin de umrunda olmuyo. aclik greviyle en fazla polisin yapicagini kendi kendilerine yapiyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

yazar burada açlık grevi eyleminin Türkiye sınırları içerisinde saçmalığına değinmiş, objektif bir şekilde yaklaşmaya çalışmış, yazar pkk'ya sempati ile bakmıyor bunu da defalarca dile getirdi ama milliyetçi hezeyanlarla okunursa mesajın rahatsızlık vereceği de apaçık o başka bir konu.

Onun dışında Açlık grevi bir eylem biçimi bir çok örgüt özellikle avrupa'da ira, eta, raf gibi örgütler bu tür eylemlere başvurdular, avrupa'da bu örgütlerin açlık grevleri kısmi başarı ile sonuçlandı diyebiliriz, burada asıl sorun örgütün illegalitesi veya kötülüğü değil, devletin insana verdiği değerdir. Açlık grevi motivasyon olarak karşıt iki bağımlıyı birbiri içinde barındırıyor. "Gebersin itler" yaklaşımı maalesef ki insani bir yaklaşım değil, bunu kabul etmek gerek.Ben demiyorum ki açlık grevinin amacına yönelik devlet her şeyi onasın kabul etsin ancak mevcut hükümetin bu duruma mantıklı bir politika üretmediği bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim bak açık açık yeniden yazıyorum;

Gebersin itler.

Başkasının canına kasteden mahluklara neden insani biçimde yaklaşayım? pkk terör örgütüdür, aktif olarak silah kullanan üyesi ile şehirde insan öldürmeleri için ortam yaratanlar arasında bir fark yoktur. Zamanında söylemediğimizi bırakmadığımız Çiller'i çok arıyorum şimdi.

Hükümet politikası mantıklı değil demişsin. Adamların 2 talebi var

1-bebek katilinin şartları iyileştirilsin
2-anadilde eğitim.
bunları vermezseniz bırakmayacağız diyorlar. Nasıl politika izleyeceksin bunlara karşı? Buna karşı politika olmaz zaten terör örgütünün amacı kaos yaratmak.
Sosyal ağlarda paylaş

bu mahkumlar terörist başı serbest kalsın diye aç kalıyorlar.

sözde sanacılarda bunalra destek veriyor .

Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, İlkay Akkaya, Filiz Türkali, Fırat Tanış, Orhan Alkaya, Eşber Yağmurdereli, Celal Başlangıç, Ferhat Tunç, Orhan Aydın, Bilgisu Erenus Nur Süer ve Reis Çelik

bu adamlar demekki terörist başının serbest kalmasını ıstıyor .
burda mustafa alabora yı ben adam sanırdım .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...