Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

ve buna itiraz edenleri de, ulusalcılar, milliyetçiler, wisdomsuzlar diye yaftalamak?

sadece boldlu kısma şerh koyayım lafı ben sarfettiğim için. ben de yasağa itiraz edenler arasındayım ve wisdom olayını yasağa itiraz edilmesi için kullanmadım. ulusalcı düşüncenin genel olarak bir wisdom eksiği olduğunu söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak konuştum, arada geçti diye, yoksa sağda solda hep sarfedilen şeyler, kaldı ki bu konu olmasa başka bir konunda buda tartışılmalı zaten, nelerin yanlış ve abartılı yapıldığı, bu bilinçsiz abartı içinde kimlerin nasıl nemalandığı, takiyeler
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

ulusalcı nedir, bakkalcı gibi bişey mi manavcı falan

söylemek istediğin bu değildi spark farkındayım ama tutturmuşun yine de. evet manav bakkal gibi bi pazarlama olayı var ortada. daha çok dinci gibi. dini değerleri çıkarları için kullanan demek gibi. ulusal değerleri çıkarları için kullanan demek benim için. buna alet olanları bu sınıfa sokmamak lazım tabi ki ama onlar için de kullanılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

çetintaş, bana hakaret etme dediğim zaman alakasız bi yerde alakasız birisi veya bi durum için kullandığım kelimeyi çıkarıp "aha bana bunu dedin" diyorsun. ancak seninle az hakaret yiyerek tartışabildiğimiz bu günlere gelebildiğimize de şükrediyorum. eskiden neydi soysuzlar şerefsizler havada uçuşurdu. şimdi arada bir hakaret kaçıyor ondan da yarım ağızla bile olsa özür geliyor. iyidir, gayet makuldur.

bir de kafanda kalıplar var onlara koyuyorsun seninle tartışan insanları. sürekli mesajlarım söylediğim bir laf üzerine "yahu onu mu dedim ben bi dön bak" la geçiyor. ya yazılanları hiç okumuyorsun veya üstün körü 1-2 satırı hızla geçiştirip yazmaya başlıyorsun ya da cidden çok zorluyorsun kafandaki kalıba sığdırabilmek için.

şakirt etiketli kişi: yaşlılara saygı duyucaz elbet
çetintaş: yeşile saygı duyucaz dedin, demek ki şakirtsin.
şakirt etiketli kişi: yahu yaşlı dedim yeşil değil. ayrıca yeşil iyidir, böyle kırlara verirsin kendini.
çetintaş: nak yine yeşili övdün, maklubeci seni, senin gibiler...
şakirt etiketli kişi: la havle vela...
çetintaş: dememiş miydim? B)-

kurtar bizi bu döngüden çetintaş. allah rızası için.

bak , iyi niyetimi yine su istimal etmişsin. canlandırdığın tarzdan bir tartışma bu forumda asla gerçekleşmedi. gerçekleşmez de. benim düşünceme saygı göstermeyen adamlarla kendi tarzlarıyla tartıştım,sadece olan budur. sen dahil sürekli tartıştığımız insanlar aksine o kadar sabit fikirlilersiniz ki kendi doğrularınız haricinde bir şey söylendiğinde bunu kabullenemiyorsunuz-*ne gariptir ki beni aynı şekilde davranmakla suçluyorsunuz-ve bu sırada da o kadar çok hakaret ediyorsunuz ki hakaret ettiğinizin bile farkına ancak ben aynı şekilde karşılık verince varıyorsunuz. şu alıntıladığım son mesaj bile hakaret içeriyor, mesajın genelinden çıkan anlam benim soysuz-şerefsiz şeklinde havada uçuşan hakaretler ettiğim ki yalan, kimseye ben durup dururken böyle sözler etmedim, asla da kullanmayı tercih ettiğim ifadeler değil.mesajının sonunda canlandırdığın konuşma bile bana hakaret içeriyor doğrudan bana karşı. sen yine pişkin pişkin sorarsın "nerede hakaret?" diye.

beni kafasında kalıplar olan bir insan olarak nitelendiriyorsun ve kimin kafasında kalıplar yok diye cevap vermek durumunda kalıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aydın doğandan falan bahsetmiyorum. 28 şubatta devletin uğradığı zarar (kimine göre 30 kimine göre 50 milyar usd, kimine göre ortası bi yerde) birilerinin cebine gitti. o süreçte birileri holdinglerin ve bankaların yönetim kurullarına sokuldu. şimdi bahsedilen senin kastettiğin isimlerin bazıları da bu kişilerin borozanlığını yaptılar. hepimizin yaşadığı dönemlerdi ama öyle bi durum var ki malesef eğer kan emen taraflar biraz bizim tuttuğumuz takıma yakınsa görmeme eğilimindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

hükümet bayramların "aerobik ve çocukların ayakta dikilme" gösterisinden kurtarma söylemi ne yalan söyleyim hoşuma gitmişti. Bu işi daha güzel nasıl yapacaklar ileride göreceğiz.

Tabi ihtimaller arasında bu bayramları unutturma amacı da olabilir, onu bilemem.

Ulusalcı abilerimizin o yürüyüşte "yaşasın 29 Ekim, nice güzel mutlu 29 ekimlere" sloganlarından çok, "kahrolsun akp" "emperyalist abd" sloganları atacağını bildiğim için izin verilmemesine şaşırmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...