Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tütün içme yöntemleriniz

pontipati

Öne çıkan mesajlar

İçimi en güzel sigaralık tütünler, sırasıyla en güzelden en kötüye:

balgam yarışlarına katılmak isterseniz adıyaman tütünü de fena değil. 1 haftalık içimle 50 yıllık sarı bıyıklı adam balgamı çıkarılabiliyor, tecrübeyle sabittir.

çarşaf olarak mutlaka yapıştırıcısız olanını kullanın. tad farkını gözlemleyeceksiniz. en iyisi arap diyen tabir edilen:

tütünü nemliyken sarıp, kuruması için 1 gün bekletince en güzel sarım-tad elde ediliyor.

filtre mutlaka kullanın. tadı 100% etkiliyor bu nedenle güzel bir filtre bulup onu kullanın, pek çoğu markasız satılıyor

pipo için içtiklerim arasında favori tütünüm:

hem kokusu hem de tadı mükemmel. bu tütünle sigara da güzel sarılıyor, tadı harika oluyor ancak ciğerlere biraz fazla yükleniyor, yine de öneririm mutlaka deneyin.

Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

İçimi en güzel sigaralık tütünler, sırasıyla en güzelden en kötüye: balgam yarışlarına katılmak isterseniz adıyaman tütünü de fena değil. 1 haftalık içimle 50 yıllık sarı bıyıklı adam balgamı çıkarılabiliyor, tecrübeyle sabittir. çarşaf olarak mutlaka yapıştırıcısız olanını kullanın. tad farkını gözlemleyeceksiniz. en iyisi arap diyen tabir edilen: tütünü nemliyken sarıp, kuruması için 1 gün bekletince en güzel sarım-tad elde ediliyor. filtre mutlaka kullanın. tadı 100% etkiliyor bu nedenle güzel bir filtre bulup onu kullanın, pek çoğu markasız satılıyor pipo için içtiklerim arasında favori tütünüm: hem kokusu hem de tadı mükemmel. bu tütünle sigara da güzel sarılıyor, tadı harika oluyor ancak ciğerlere biraz fazla yükleniyor, yine de öneririm mutlaka deneyin.

sağol bayağı detaylı yazmışsın, şey mesela bunları paketinde mi saklamak caizdir yoksa "incir yaprağıyla aynı poşete koyup buzdolabında saklamak mı"
Sosyal ağlarda paylaş

eğer "seal" lı paketse içinde saklamak her zaman daha iyi, ondan iyisi olmaz zaten. Ama eğer öyle bir kapama mekanizması yoksa ağzını kısa süreler açık tutup, kapadıktan sonra üstünden bir de paket lastiği geçirerek saklayabilirsin. Eğer 50 gr tütünü 1 hafta gibi bir süre içerisinde tüketeceksen çok bi atraksiyona girmene gerek yok içerisinde saklayabilrisin, seal'sız paketleri kapatırken sıkıca kapayıp üstüne bir de lastik attın mı tamamdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

İçimi en güzel sigaralık tütünler, sırasıyla en güzelden en kötüye:

balgam yarışlarına katılmak isterseniz adıyaman tütünü de fena değil. 1 haftalık içimle 50 yıllık sarı bıyıklı adam balgamı çıkarılabiliyor, tecrübeyle sabittir.

çarşaf olarak mutlaka yapıştırıcısız olanını kullanın. tad farkını gözlemleyeceksiniz. en iyisi arap diyen tabir edilen:

tütünü nemliyken sarıp, kuruması için 1 gün bekletince en güzel sarım-tad elde ediliyor.

filtre mutlaka kullanın. tadı 100% etkiliyor bu nedenle güzel bir filtre bulup onu kullanın, pek çoğu markasız satılıyor

pipo için içtiklerim arasında favori tütünüm:

hem kokusu hem de tadı mükemmel. bu tütünle sigara da güzel sarılıyor, tadı harika oluyor ancak ciğerlere biraz fazla yükleniyor, yine de öneririm mutlaka deneyin.

bende tütün kullandım ancak bronşit oldum, o yüzden tavsiye etmiyorum. Old Holdborn, Golden Virginia ve Drum gibi tütünlerin içine elma kabuğu koyarsanız hem aroması artar hemde nemli kalır tavsiye olarak bunu söyleyebilirim, bazı arkadaşlar hafif kırmızı şarap damlatıyorlardı, oda fena tat vermiyor değil. Özellikle Golden Virginia'yı tavsiye ediyorum hemen hemen winston soft ile aynı tada sahip.

Adıyaman ve Muş tütünü pazarlarda ve tütüncülerde açık olarak satılan tütünlerdir ağırdır ama çok ucuzdur. Filtre takıldığında tütün tadı bozuluyor, en azından bana göre sanki filtreden tatsız bir duman çekiyormuşsunuz gibi oluyor. Elinizle Sarmayı beceremiyorsanız 5 liralık tabakalar var hem sarıp hem saklamak için çarşafı koyup tütünü yerleştiriyorsunuz basıyorsunuz çıkıyor, eliniz ile sararken de tabaka ile yapıyorsanız da seyrek olarak tütünü serpin ki tütün tadı gelsin öbürtürlü çok sıkışık olunca hem boğar hemde adam gibi yanmaz.

Genel olarak ise tütün içmemenizi hatta mümkünse sigara bile kullanmamanızı tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...