Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

istanbul'daki konut çılgınlığı

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Petrol zirvesi olalı 7 sene oldu. Koskoca şehri şantiyeye çevirecek yakıtı bulacaklarından şüpheliyim. Her sene petrol varil üretimi daha da düşüyor ve ülkelerden "yavaşlama" bekliyorlar.

Mağduriyete üzüldüm ama amaç insanları ev sahibi etmekten ziyade kara paraya "aklama" yolu açmak gibi gözüküyor. İnsanların mağduriyeti önemsenmiyor.

Bizim yan taraftaki binayı bitişik nizam olmasına rağmen kepçeyle bize vura vura indirdiler, az kavga etmedik. Amaçları bütün parselleri toplayıp bina dikmekti. İnsanları birbirine kırdırdılar. Sonunda tek parsele razı olmak zorunda kaldılar.

100 000 lira sermaye ile kurulan tabela şirketlerin çantacılarıyla da anlaşma yoluna gideceğimi beklemesin devlet. Hele milletvekili yakınıyla başbakan müsteşar kartı alan biriyle hiç beklemesin. (Referansı daha beter: Şaban Dişli)

Çok acı patlayacak bu işin sonu, ve İstanbul'da asayiş sorunları bütün yerlere sıçrayacak gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni yıkımda asıl delirten bizim elektrik kablolarını kopardıktan sonra 63A sigortalarımızı "bypass" ederek (porselenin dışından bakır kablo çekerek) onarmış olmalarıydı.

Kabloları değiştirdiğimizde elektrikçi yakın zamanda 5 10 sigorta yangını olduğunu söylemişti. Bu kadar ileri gidenlere karşı devlet vatandaşlarını savunmuyorsa "vatandaş kendini savunur".

Fikirtepe'de de halk delirmiş durumda. Yakında müteahhitleri paket yaparlarsa hiç şaşırmam. Sözleşmelerde üçkağıttan geçilmiyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Yeni konut balonu izmirde büyüyor galiba. Öyle duydum arkadaşlardan?

sadece izmir değil yeni konut balonu dogu illerini bilmiyorum cogu sehirde şişti

müteahitler eski fiyatlara satamıyor eskisehirde artık
gecen yıl yasanan sektördeki patlama bir sürü konut yarattı ama alıcı yok su an
2013 sonlarına dogru tam ev alma zamanı derim
sektörü yakından gören biri olarak
ama yatırım amaclı degil oturmak istediginiz evi alın bu yıl sonuna dogru

krizde inşaat sektöründen çıkacak 2014 ortalarına dogru
Sosyal ağlarda paylaş

ülkedeki etk ucuz yer mersin sanırım, anormal bi ucuzluk var lan sdsfs.
hayır işte salak millet
yani tamam evet ekonomiyi döndüren bu da, tek tük adamların eline veriosun, sonra monopolyden adamlar altlarındaki herkesi batırıolar, sonra fayiş fiyatlar bide
sonra istanbulda trafik yok lololol ben helikopterle gidiorm
Sosyal ağlarda paylaş

lehine olabilir gibi krediyi ödemeyip kurum el koyarsa bankalar ucuza satıyor m² üzerinden değer veriyorlar yatırım uzmanıda üstüne bişiler ekliyor her türlü orjinal fiyatından düşük olur.
arz-talep oranına göre batmayan firmalarda fiyatı ağağı çekecek zorunlu olarak düşer yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

80m2 şehrin 20dk dışındaki evler (mersin için uzun mesafe) 100-120 bin arası. Şehir içinde bana 600k fiyat çeken oldu (gerçi sahil şeridi bu). Mersinde de ciddi bi artış var son dönemde.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

En kralından işçilik+son teknoloji malzeme kullanınca bir evin metrekaresi ortalama kaç kuruşa geliyor ?

durun müteahhit geldi:D

x şehir de,150 metrekare daire maliyeti,yapı denetim firması denetimin de olması koşuluyla yazıyorum malzemeleri..

1.sınıf laminat

1.sınıf fayans

1.sınıf diğer aklınıza ne geliyorsa işte

çelik kapı,amerikan panel kapı,plastik doğramanın orta kalitesi

4 kat,4 daire üzerine 2 blok girişli 16 dairenin,daire başına maliyeti dün hesapladık taş çatlasın 70bin lira çıkıyor,tabii bunun üzerine kat karşılığımı alındı,arsa parayla alınıp bölünüp üzerinemi konuldu bilemiyorum.fakat arkadaşın birinin dediği gibi,metrekare üzerinden hesaplama yaparsak çok afaki çıkıyorki yalan bence,istanbul da olsa 100bin de arsa payı üzerine koysanız,müteahhidin iyi bir yerde satacağı daire fiyatı 250bin tl yi geçmemesi lazımken,aynı daire ye 500 ile 1 milyon arası fiyat çekiliyor.

şunu da hesaplayın tabii ki,proje büyüdükçe harcama,arsa bazında,işçilik bazında,malzeme bazında %30'a varan oranlarda azalır.yani,16 daire yapan 45 liradan izolasyon köpüğnün paketini alırken,160 daire yapan adamın 30 liraya aldığını çok iyi biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Suark said:

80m2 şehrin 20dk dışındaki evler (mersin için uzun mesafe) 100-120 bin arası. Şehir içinde bana 600k fiyat çeken oldu (gerçi sahil şeridi bu). Mersinde de ciddi bi artış var son dönemde.

oooo
kürt istilasından dolayı ucuz dıodmda vayvay basmışlar demek
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Masakari said:

En kralından işçilik+son teknoloji malzeme kullanınca bir evin metrekaresi ortalama kaç kuruşa geliyor ?

durun müteahhit geldi:D

x şehir de,150 metrekare daire maliyeti,yapı denetim firması denetimin de olması koşuluyla yazıyorum malzemeleri..

1.sınıf laminat

1.sınıf fayans

1.sınıf diğer aklınıza ne geliyorsa işte

çelik kapı,amerikan panel kapı,plastik doğramanın orta kalitesi

4 kat,4 daire üzerine 2 blok girişli 16 dairenin,daire başına maliyeti dün hesapladık taş çatlasın 70bin lira çıkıyor,tabii bunun üzerine kat karşılığımı alındı,arsa parayla alınıp bölünüp üzerinemi konuldu bilemiyorum.fakat arkadaşın birinin dediği gibi,metrekare üzerinden hesaplama yaparsak çok afaki çıkıyorki yalan bence,istanbul da olsa 100bin de arsa payı üzerine koysanız,müteahhidin iyi bir yerde satacağı daire fiyatı 250bin tl yi geçmemesi lazımken,aynı daire ye 500 ile 1 milyon arası fiyat çekiliyor.

şunu da hesaplayın tabii ki,proje büyüdükçe harcama,arsa bazında,işçilik bazında,malzeme bazında %30'a varan oranlarda azalır.yani,16 daire yapan 45 liradan izolasyon köpüğnün paketini alırken,160 daire yapan adamın 30 liraya aldığını çok iyi biliyorum.

süre artıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...