Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sigara icilen bolume icmeyen oturmasi

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

di said:

Nasil bir yerde gecti olay bilmiyorum ama genel olarak konusacak olursak; sigara icen kisim = acik hava, icmeyen kisim = kapali alan seklinde ayrildigi surece o olay hep olacak ve ufleyenler de cok haksiz degil esasen.

Dusunsene, hava guzel, sigara icmiyorsun, disarda oturmak istiyorsun ama her 2-3 saniyede bir agzina burnuna duman doluyor. Hele hele alerjin astimin varsa 2-3 dakka orda durman gununu zehir ediyor. Hal boyleyle icmeyenlere degil de gerzek gerzek is yapanlara soylemen daha dogru olur.

ne güzel anlatmışsın.

ben artık yolda yürürken bile elinde sigarayla yanımdan geçenlere lanet ediyorum, kimse kusura bakmasın. adamın/kadının elinde çanta var, ceket var, torba var ama inatla o sigarayı içiyorlar ya. hay bi tarafınıza girsin diyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ben sigarayı bıraktım ama artık sigaradan nefret ettiğim için değil. insanlardan (her yerde çakmak isteyen tiplerden) nefret ettiğim için bıraktım sigarayı. uzunca bir zaman geçti sanıyorum. sigara içtiğim dönemlerde de eğer bir iki masa çevremde falan hamile bir hanım varsa içmezdim yani. öyle biri olmadığı zamanlarda da zerre umurumda olmazdı.

şimdi halka açık alanlarda, kafelerde vesaire bulunduğum zaman sigara içen birisi varsa rahatsız olmuyorum. ikinci el sigara dumanından rahatsız olan insanları da pek önemsemiyorum yani. oradan soluduğun ikinci el sigara dumanıyla üç beş gün daha az yaşarsın, çocukların sen geberince elde edecekleri malı mülkü üç beş gün önceden eline alır. zararı yok, faydası var. sanki çok verimli, çok anlamlı hayatlar yaşıyorlar hanımefendiler beyefendiler de oradan soluduğu dumandan çekiniyor. gdo'dan çekinen emekli tiplerin 'ürememizi etkiliyormuş bu' diye israil tohumundan üretilen domates yemeyi kesmesi gibi bir şey bu. sen beş gün daha yaşasan ne olacak? eşek gibi çalışıp sana emekli maaşı yetiştiren gençlerin sırtındaki yük bir gram daha hafifleyecek işte. geber git. hayatın boyunca ya bir banka şubesini beklemiş olacaksın ya da bir sümüklü böcek gibi işle ev arasında gidip gelirken hayata bir iz bıraktığını zannedeceksin işte.

nesiniz olm siz? kimsiniz? ne olduğunuzu sanıyorsunuz? size ekmek veren tiplerin gözünde bir otomasyon sistemi henüz sizin yerinize geçemediği için mecburen önüne ekmek atılan tiplersiniz. şehirli oldu halkımız tabi şimdi. iki kaldırım yüzü gördüler. o kendisi sigara solumak istemeyen götü tahta divandan yeni kalkmış tipler emniyet şeridini boş görünce nasıl dalıyor oraya? bankamatik sırasına girince önünceki adamın işlemi beş saniye uzasa boynunu uzatıp ekrana bakmadan, yanına gelip dikilmeden bekleyemiyor.

yaratın kendinize böyle minik minik ayrıcalıklar, 'biz bunlardan değiliz, pis bunlar hep'ler. onları size birer birer yedirecek bir düzen geliyor gümbür gümbür. mutlu mesut yaşarsınız orada artık. ya da onlar mı sizin üzerinizde mutlu mesut olur?
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:
ikinci el sigara dumanından rahatsız olan insanları da pek önemsemiyorum yani. oradan soluduğun ikinci el sigara dumanıyla üç beş gün daha az yaşarsın, çocukların sen geberince elde edecekleri malı mülkü üç beş gün önceden eline alır. zararı yok, faydası var. sanki çok verimli, çok anlamlı hayatlar yaşıyorlar hanımefendiler beyefendiler de oradan soluduğu dumandan çekiniyor.

Ahah. Sigarayi sondur deyince rahatsiz olabilecegimize ihtimal vermeyen, zararliysa bana zararli, saglik benim sagligim diyen taksici geldi aklima. Hani kimin neden rahatsiz oldugunu dusunmeye calismis ama yetememis.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

ben sigarayı bıraktım ama artık sigaradan nefret ettiğim için değil. insanlardan (her yerde çakmak isteyen tiplerden) nefret ettiğim için bıraktım sigarayı. uzunca bir zaman geçti sanıyorum. sigara içtiğim dönemlerde de eğer bir iki masa çevremde falan hamile bir hanım varsa içmezdim yani. öyle biri olmadığı zamanlarda da zerre umurumda olmazdı.

şimdi halka açık alanlarda, kafelerde vesaire bulunduğum zaman sigara içen birisi varsa rahatsız olmuyorum. ikinci el sigara dumanından rahatsız olan insanları da pek önemsemiyorum yani. oradan soluduğun ikinci el sigara dumanıyla üç beş gün daha az yaşarsın, çocukların sen geberince elde edecekleri malı mülkü üç beş gün önceden eline alır. zararı yok, faydası var. sanki çok verimli, çok anlamlı hayatlar yaşıyorlar hanımefendiler beyefendiler de oradan soluduğu dumandan çekiniyor. gdo'dan çekinen emekli tiplerin 'ürememizi etkiliyormuş bu' diye israil tohumundan üretilen domates yemeyi kesmesi gibi bir şey bu. sen beş gün daha yaşasan ne olacak? eşek gibi çalışıp sana emekli maaşı yetiştiren gençlerin sırtındaki yük bir gram daha hafifleyecek işte. geber git. hayatın boyunca ya bir banka şubesini beklemiş olacaksın ya da bir sümüklü böcek gibi işle ev arasında gidip gelirken hayata bir iz bıraktığını zannedeceksin işte.

nesiniz olm siz? kimsiniz? ne olduğunuzu sanıyorsunuz? size ekmek veren tiplerin gözünde bir otomasyon sistemi henüz sizin yerinize geçemediği için mecburen önüne ekmek atılan tiplersiniz. şehirli oldu halkımız tabi şimdi. iki kaldırım yüzü gördüler. o kendisi sigara solumak istemeyen götü tahta divandan yeni kalkmış tipler emniyet şeridini boş görünce nasıl dalıyor oraya? bankamatik sırasına girince önünceki adamın işlemi beş saniye uzasa boynunu uzatıp ekrana bakmadan, yanına gelip dikilmeden bekleyemiyor.

yaratın kendinize böyle minik minik ayrıcalıklar, 'biz bunlardan değiliz, pis bunlar hep'ler. onları size birer birer yedirecek bir düzen geliyor gümbür gümbür. mutlu mesut yaşarsınız orada artık. ya da onlar mı sizin üzerinizde mutlu mesut olur?

Şu postun herhangi bir cümlesini sigaranın üstüne bassan %50 azalır satışı.
Sosyal ağlarda paylaş

ha yani benim, onun, şunun sağlığının etkilenmesi zerre umurunda değil ? astımı olan, pasif içici durumunda olamayacak derecede sağlık sorunları olan, ya da hepsini geçtim benim gibi hiç olmazsa açık havadayken adam gibi nefes almak isteyenler umurunda değil yani ?

gelmiş sigaradan değil insanlardan nefret ediyorum diyip saçma sapan bir de yazı yazmışsın oturup. iç sigaranı, öl o zaman üç beş gün önce sen. banka şubesi falan hiç kasma.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ha yani benim, onun, şunun sağlığının etkilenmesi zerre umurunda değil ? astımı olan, pasif içici durumunda olamayacak derecede sağlık sorunları olan, ya da hepsini geçtim benim gibi hiç olmazsa açık havadayken adam gibi nefes almak isteyenler umurunda değil yani ?

tam üstüne basmışsın. benim umurumda değil başka insanların sağlığı. bu güncel yasakların, kapalı mekanlardaki yasakların, belki gelecekte parklara vesaire mekanlara gelecek yasakların sebebi 'insanlarımız daha sağlıklı olsun, şeker de yiyebilsinler' değil. =/ o yüzden benim de umurumda değil yani. tez zamanda ölsün insanlar. hatta doğum kontrol yöntemleri sayesinde daha fazla insanın doğumunun önüne geçilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

3-5 gün erken öl nedir ya ahaha.

Astımım var benim, sigara dumanı çok olduğu zaman nefes alamıyorum. Hani normalde içen içsin kendine zararı bananede, bazen dokunuyor, rahatsız ediyor. Öyle bir durumda umursamıyorsan öküzsündür yani başka bir şeyi yok bunun.

Annem de içiyor, arkadaşlarımda içiyor yanımda açık alanda. Hani içisinler yanide arada rahatsız edebilir başka bi insanı. Öküzlüğün luzumu yok yani. 3-5 gün önce ölmek istemiyoruz biz belki.

Bende üni'ye giderken böyle kapının önünde toplaşıp içenlere kıl olurdum bide. Okula girmek için böyle bi duman tabakasından geçmek gerekirdi fln.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

3-5 gün erken öl nedir ya ahaha.

Astımım var benim, sigara dumanı çok olduğu zaman nefes alamıyorum. Hani normalde içen içsin kendine zararı bananede, bazen dokunuyor, rahatsız ediyor. Öyle bir durumda umursamıyorsan öküzsündür yani başka bir şeyi yok bunun.

Annem de içiyor, arkadaşlarımda içiyor yanımda açık alanda. Hani içisinler yanide arada rahatsız edebilir başka bi insanı. Öküzlüğün luzumu yok yani. 3-5 gün önce ölmek istemiyoruz biz belki.

Bende üni'ye giderken böyle kapının önünde toplaşıp içenlere kıl olurdum bide. Okula girmek için böyle bi duman tabakasından geçmek gerekirdi fln.

sigara içtiğim dönemde ben de o kapı önünde toplanıp sigara içenlere gıcık oluyordum. halen de öyleyimdir yani. çok sinir bozucu bir olay. özellikle giriş kapısı biraz küçük ve sigara içen sayısı biraz fazlaysa (mesela yağmur yağdığı günlerde iyice binanın kapısına doğru sokulurlar) tam duman tabakası. o konuda ben de çok kırgınım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...