Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2002 'den beri her gün şükrediyorum

sempaticik

Öne çıkan mesajlar

Çünkü bizzat 2001 ve öncesi Türkiyesinde yaşamış bir kardeşinizim.

Aşağıda yazdıklarım sıkıcı bilgiler olabilir ama middle-age arkadaşlarımıza geçmişi hatırlatma, genç kardeşlerimize de yakın tarihimize dair kısa bilgiler şeklinde...

Cebimizde 100 liramız birikse döviz bürosuna koşardık,

Enflasyon canavarı aileden biriydi,

Akşam 9 'da ışıkları kapatıp açarak derin devleti protesto ederdik,

Polis çevirmesinde ödeyeceğimiz en büyük cezanın çorba veya sigara parası olduğunu bilirdik,

Siyaset askerin gölgesine yapılırdı,

Uçağa binmek hayaldi, duble yolu filmlerde seyrederdik,

Üniversite mi ? Koç üniversitesinin kurulması için 5 yıl ruhsat beklediğini biliyor muydunuz ?

-----------

Peki her şey mi 2002 'den daha iyi ?
Tabiki her şey değil ama alt alta koyduğumuzda sonuç ortada
Sosyal ağlarda paylaş

evet polisler artık daha samimi adamı dövüyorlar direk yetmedi şarşörü boşaltanlar da var

hepsi de fix ifade "yanlışlıkla oldu ağbey"

ve üniversiteler. evet gerçekten büyük atılımlar yapıldı, seçim öncesi 15 tane devlet üniversitesi açılıp hepsi başı boş bırakıldı. ordaki öğrenciler bi yandaki üniversitelerden falan aldılar dersini. akp çok sağolsun üniveriste seviyemizi iyice lise seviyesine çekmeyi başardı.
Sosyal ağlarda paylaş

buna yazılacak çok şey varda, verdiğin örneklere gelirsek,

daha bu sabah döviz aldım 3 kuruş paramla. 100lira falan, yani hala koşuyoruz dövize.

enflasyon hala devam ediyor, o zamanlar ev-araba alınabilen şeylerdi. Şimdi normal bir maaşla 20 sene falan ödemen gerekiyor bir ev için. Kıyaslayalım istersen?

artık akşam 9 da derin devleti protesto edemiyoruz, çünkü içeri atıyorlar. Ya da cop yiyoruz. En azından o zamanlar o imkanımız varmış.

polise rüşvet hala devam ediyor.

Siyaset o zamanlar asker gölgesindeydi, şimdi RTE gölgesinde. O ne derse o oluyor, kimsenin itiraz etme hakkı yok.

Uçak vs özel sektör brosef, olsun o kadar.

sonuç ortada falan değil. Sana şimdi para falan verdiler git forumlarda yaz, propaganda diye,
ama biz ne salağız
ne körüz
ne aptalı.

Dün gece gelen zamla, geçen seneye oranla %30 daha fazla doğalgaz ödicez.
Sebep?
sebep boktan dış ve iç politikamız.

Memnuniyetsizim çünkü bir geleceğim yok bu ülkede, saçma sapan yetersiz adamlar tarafından yönetiliyorum eş-doşt-para üçgeni yüzünden.

nese daha yazarım da, nese ya. Evirip çevirip aynı şeyleri konuşucaz,
haksızsınız
adaletsizsiniz
zalimsiniz
gaddarsınız
ayrımcı ve bölücüsünüz
haksız para yiyorsunuz, umarım çoluğunzdan çocuğunuzdan çıkar bunlar.
bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaketsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar ben zaten bugün herşey salt olarak 2001 den daha olumlu demiyorum, oturalım tartışalım, korkmayalım diyorum..

1) Doğalgaza ve benzine gelen zam: Enerjide dışa bağımlı ( Misak-ı Milli malesef petrol yataklarını kapsamıyor ) bir ülkede yaşıyoruz, kabul etmesek de bu böyle, eğer bu zam gelmezse hazinenin cebinden çıkacak, hazinenin cebinden çıkarsa benzini gazı kullanan değil, kullanmayan da maliyeti üstlenecek
Sosyal ağlarda paylaş

olumlu dediğin çoğu şey olumsuz. samimi konuşmamı istiyorsan, eğitim adına olumlu gördüğüm tek şey mühendislik ve uygulamalı projelerine verilen destekler arttı (bunun yanında teorik bilimleri ne işe yarar la bu kafasıyla da baltaladılar bunu belirtmek isterim). ama bunun yanında olan onca rezalet şey her şekilde ülkenin yüksek eğitim seviyesini diplere çekiyor. zaten yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz Türkiyede zora girerse mühendislik projelerine destek azalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...