Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucak gemisi yapmak neden zor

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

hiç ucak gemisi kesiti gördünmü? bi bak anlarsın neden zorl.

bilmemkac kat otomatik ucakları indir kaldır eden hangarlar, nükleer reaktörler, devasamotorlar, bilmemkac bölme cephanelik, o abzürd büyüklükteki aleti yapıcak tersaneler, o kadar büyük ve acık hedef olucak bir gemiyi koruyacak savunma sistemleri, o büyüklükteki bir gemiyi adam gibi işletecek mürettebat, deniz üzerinde ucakların bakımını yapabilicek tecrübede yetenekte mekanikler teknisyenler, daha uzarda gider liste. cok cok zor bişi ucak gemisi üretmekte kullanmakta.
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi cost. milyar dolarlik aletler. az once baktim, 4.5 milyar dolar diyo biri icin.

tabii bu uzmanligin var ise. yetismis eleman olmadigi icin kendin yapmaya kalksan 20 milyar dolara cikar. bi ton aleti var senin uretemedigin turkiye'de. bunlari yurtdisindan alicam, DIY modeli sadece kendim birlestiricem dersen, ucak gemisi yapmis olmazsin, egonu tatmin etmis olursun. Yapmis olman icin onemli kismini senin ar ge yapman gerek. O yuzden 4.5 milyar dolara malediyosa amerika, bizim 20-30 milyar dolar harcamamiz gerek ki, once butun o argeleri bitirelim.

ha bana sorarsan 30 milyar dolar harcasanda yapamayiz, hayatimizda boyle buyuk innovative projelere imza atmadik ulke olarak, yurtdisindan yardim almadan.

hersey adim adimdir o yuzden. once yetismis elemena yetistiricen, ondan sonra biraz buyuk projeler yapican, ne bileyim onemli 2-3 parcasini ureten sirketlerin olucak, onlar buyucek. sonra cogu parca yi ureten bi sistemin, sirketler butunun olunca, yarim-1-2-3 milyar dolarlik projelerin altindan defalarca basariyla kalktiktan sonra, sonra ona adim atican.

adamlar 30-40 yil once bunu yapiyo, anlayin daha ne kadar gerideyiz. bi 10-20 yilimiz var minimum boyle projelerin altindan kalkabilmek icin. 50 yil gerideyiz denir ya laf arasinda, aslinda neye baksam genelde bu rakam dogru/yaklasik cikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

asıl soru, niye uçak gemisi yapmak istiyorsun ????

Ucak gemisi sadece saldiri silhidir, okyanus asiri bombardiman v.b. amacin yoksa ucak gemisine de ihtiyacin yok.

Yurt savunmasi icin ucak gemisi yaptik diyen de yok. Bir de ucak gemilerinin yakiti ile ilgili yorumlar var, tamamini okumadim postun ama, ucak gemisi 23 yilda bir yakit alamk zorunda ve giderken de dururken de sarfiyati ayni. Nuke malum.
Sosyal ağlarda paylaş

uçak gemileri tek gezmez, büyük ve öncelikli hedeflerdir, itina ile korunması lazım, bunlarıda hesaba katın

http://images.wikia.com/conworld/images/f/fa/United_Commonwealth_Fleet.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Fleet_5_nations.jpg
http://callitaweasel.files.wordpress.com/2012/04/us-navy-lincoln-battlegroup.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...