Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

islam düşmanlığı artıyor

Editor

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar:

Ben müslümanim.
Dini alet ederek yanlis ve kötü seyler yapan insanlar oldugunu kabul ediyorum.
Bu insanlarin yüzyillardir ülkemize ve milletimize zarar verdigini de kabul ediyorum.
Ama bu benim inancim.
Hindu da olabilirdim.
Budistte olabilirdim.
Ama müslümanim.
Ultimatr zamanindan beri foruma üyeyim. Pepelek dönemini de gördüm, paticik basladigi dönemleri de gördüm.
Ama su an sürekli hep gerçek islam bu degil, dinimiz amin, islam fuck yeah seklinde sürekli ama sürekli bu dini kendi emelleri için araç olarak kullananlarla dalga geçiliyor. Son dönemde ise bu artik hemen hemen açilan her konuda yapilan birsey oldu.

Müslüman olan, insanlarin inançlarina saygi duyan, dini bir araç degil amaç olarak gören, ülkenin iyiligini ve çikarlarini gözeten insanlara saygi duydugunuzu da biliyorum.
Fakat o insanlardan biri olmaya çalisan ben kendi adima forum içerisinde sürekli böyle mesajlar görmekten üzüntü duyuyorum.
Lütfen mesaj yazarken benim gibi düsünen, hisseden insanlarin oldugunu da düsünün.

Saygilarimla.
Sosyal ağlarda paylaş

İki lafından biri yüce peygamber efendimiz olan ile iki lafından biri islam çok kötü olan arasında fark yok. İkisi de çok nadir örnekler hariç dogmalar üzerine fikir kurup kendi fikriymiş sanıyor. İkisine de aynı davranıldığı zaman asıl ilerleyeceğiz.

edit: Şu yukardaki mesajdaki laf da çok doğru mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bir sürü şey yazdım yazdım sildim, çünkü korkuyorum iki gün sonra birisi cımbızlayıp çıkarır da mahkemede yargılanırım diye. aha bu bile islam düşmanlığı yapma sebebidir bu ülkede. hem de kendini bir müslüman olarak tanımlayan biri şeklinde yazıyorum bu mesajı.

islam dünyası kendini çağın gereklerine adapte etmekte çok zorlanıyor. bu gidişle, müslüman çoğunluklu devletler dışa kapalı, kuzey kore gibi ülkeler olacaklar ki çoğu zaten öyle. iran gibi, önceden peygamberle dalga geçenleri taşlıyorlardı, işkence ediyorlardı, şimdi youtube veya internet geneli testis muhabbetiyle dolu. ne yapabiliyor, anca erişime engeller, kendini dışarı kapar. birebir aynı durum bizim için de geçerli.

koskoca allah, kendi peygamberini dalga geçen insanlardan dünyevi yaşam içerisinde korumak isteseydi, dalga geçeni çat diye çarpardı, gibi inanılmaz basit bir mantıkla sizin 'ama dalga geçmeyin hepinizi kesicem' demeniz saçmalığını çürütebiliriz. bunları geçin. hassasiyetlerinizi yesinler diyorum, ve herkesin günahının kendine olduğunu belirtip, allah peygambere edilen hakaretler ile ilgilenmediğimi bizzat şeytmek istiyorum. eminim ahirette allah ve cezalarla ilgilenen melek takımı arkadaşların biletini kesecek, gerekli cezaları verecektir.

ha böyle diyerek kur'an da geçen 'kafirleri gördüğünüz yerde öldürün' temalı ayeti inkar ediyor muyum, onu da bilemiyorum. onun da günahı bana girsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Vladimir Bartol'un Alamut adlı eserini okuyanlar dediğimi daha iyi anlayacaktır.

Din denilen kavram toplumsallaşmadıkça bireysellikte yaşanır. Bugün islama saldıran bu amca ertesi gün gelir kapına dayanıp sana incil satmaya çalışır. Dinlerin zararlı etkisi böyle giderilmez, aksine insanları daha çok karşı tarafa itersin böyle yaparsan.

İslam coğrafyasına bugün bakın. Ben şahsen bu ayaklanmaları olayları çok da filmle bağdaştırmıyorum. O topraklarda yüzlerce aşiret var, bunların alayı belli bir güç elde etmek istiyor dolayısıyla her toplumsal olayı kendi lehine çevirmek, her insanı kendi saflarına katmak amacındalar.

Olay din, şu bu değil yani bana kalırsa..
Sosyal ağlarda paylaş

ermeni soykırımı bulllllsshit ine girene kadar izledim..

adam oraya kadar iyi gidiyordu.

islam düşmanlığın artmasının bi kaç sebebi var. bi tanesi arapların gerçekten pek zeki olmaması. diğer corruption. bi tanesi eğitimsizlik..

işin saçma tarafı esas soruna sebep olanların hiçbirisinin dinle aslında alakasının olmaması. tamamı insanları kontrol etmek için dinin feci şekilde kullanılıyor olması üzerine yani. "bırakınız cahil kalsınlar, bırakınız sürü psikolojisinin etkisinde kalsınlar" yaklaşımı işte.

hangi din olursa olsun tüm dinlerin getirdiği şartlardan birisi düşünmeden kabul etme, teslimiyet. akıllı olanlar da bunu çok iyi kullanıyorlar.

sürü psikolojisini güzelce sömürüyorlar. insanların belli başlı bir kaç zaafını sadece dini söylemler kullanarak sömürebilmek yöneticiler için gerçekten verimli.

arap dünyasının, petrol başında oturanların, havadan para kapanların, avrupanın ve amerikanın en büyük şirketlerini finanse edenlerin "merhabalar. biz bu filmlerden ve karikatürlerden çok hoşnut değiliz. ve bir kaç gün dahi olsa sizlere haddinizi bildirmek için petrol üretmesek mi acaba diye aklımıza bir düşünce de gelmedi değil... acaba günlük kârımızın bir kısmını kullanarak bir kaç bin avukat tutup size eziyet mi etsek huh?" dediklerini düşünsenize bi.

ha tabii neden desinler ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

durum karışık

çünkü ayrı dine inanan 1 milyon insanın hepsi aynı dine inanıyorum diyor.

ya sizin inandığınız, islam. ya da onların.

ortası yok.

farkına varın.

ha ha abi ne islamından bahsediyosunuz.müslümanlar 'islam dinine mensup olduklarını iddia edenler' paramparca haldeler ki.bana gore hristiyan ve yahudileri de gectiler bolunmekte.yani ortada islamiyet,muslumanlık diye bir sey kalmadı.

takım tutar gibi mezhep,tarikat tutuldu.vs vs.emevi ve abbasilerin yaptıgı tahribatın haddi hesabı yok.ondan sonra osmanlı,icine etti her olaya fetva cıkarttırarak.

Ataturk bisiler yapmaya calıstı ama omru vefa etmedi.yine gercek islam bu degile cıkıcak biliyorum.
herneyse insanların sunu anlaması lazım,bırakın kim nası arzu ediyosa o sekilde inansın yasasın.inanc olayı tamamen kisinin kendi vicdanına,benligine kalmıs.

yapılan filme gelince madem onlar yanlıs sekilde gosteriyor gercekleri siz de dogrularını gosterin.siddete basvurarak bu durumu duzelmez ki ya da haklı tepki ortaya konmaz ki.

cunku bi ara karikatur vardı,ondan sonra portre,simdi de film bunun sonu gelmez.sen dogrusunu yap insanlara anlat.bırak gerisine insanlar karar versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaldirin tum dinleri zaten miladlari doldu artik.
Bir pedofili olsun olmasin adamlar gelip Turk denilen irki
bicmis semerkant ta yani Turkler neden bu kadar pirim veriyor
nedir bu saflik. Adam gelip atani biciyor zorla kabul ettiriyor
derdin ne kardesim yani Araplarin dilinde inaninca ne kazandin
bugune kadar? Ezan a birsey demeden dinleyenle birsey deyip
dinleyeni kutsamanin mantigi nedir? Buyu yasakmis ettigin bir milyar duanin olayi ne? Buyuden ne farki var? Yani kisaca
birakiniz efendim birakiniz bunlari. Nasa Mars a koloni kurma pesinde bizimkiler Suidi Arabistani yalama pesinde yani nesiniz necisiniz anlam veremiyorum tek dilegim eger yaratici duyuyorsa
tum dinleri biran once ortadan kaldirmasi. Olmuyor ustadim olmuyor kaldir su dinleride bir onumuzu gorelim artik :)
Sosyal ağlarda paylaş

bende müslümanımda
hiç zkmde olmadı su son olan olaylar, o eski karitatür falanda yani. baya mal bizim islam alemi malesef. birşeye inanıyorsun diye kalkanı olman gerekmiyor , ihtiyaçta yok yani.
gecende hindular türk bayragı fln yakıyolardı reto nun et yerkenmi ne fotosu cıkmış medyada.mal işler.

gerçek inanç bu degil
Sosyal ağlarda paylaş

Din konusuna döndürmeyin şu konuyuda Amerikanın TÜrkiye Bakış açısının bu şekilde değiştigini tartışalım
ve videoda dediklerini şeyleri tartışalım
adam dinle alakalı bişi pek fazla demiyor Tüm nefret duyduğu şeyler şiddet ve ahlak kurallarının bir uzantısı....

Bence haklı adam ama fazla abartı ... olaya bide ermeni soykırımından girmişler

Türkiyeye düşman ediniyoorlar, yaratiyorlar...

Bunları tartışın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi dogru din diye bir sey olmaz.buna birey karar verir.dinin kuralları vardır istersen uyarsın istemessen de uymassın bu kadar basittir.

fakat bu kadar basit bir durumu insanlar olesine karmasık bi duruma getirmisler ki ortaya turlu turlu dinler cıkmıstır.

islam uzerinden tartısıyoruz ornegi ondan verelim.dunyanın neresine giderseniz gidin arapca kur an aynıdır,ayetlerin yeri aynıdır,virgulu,noktası herseyi aynıdır.fakat boylesine durumda dahi muslumanlar o kadar cahillik yapmıslardır ki islam kendi icinde yuzlerce din dogurmustur.

bunun en buyuk sebebi aklı ve mantıgı bir kenara bırakıp; hurafelere,ictihatlara,gucu elinde tutmak icin tahribatlara,zenginlige,ihtişama dalınmasıdır.
demek istedigim insanların basit bir olgu olan dini (kurallar butunu) kavramını kendi heva ve istekleri icin karmakarısık ve tehlikeli bir hale getirmeleridir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...