Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

herkes evrim konusuna yoğunlaşmış, araştırmalar içinde bulunmuş bilim adamıysa bilemiycem de 'evrime inanmak' nedir aga? ben ne evrimle nede öyle bir durumla ilgili araştırmada bulunmamış biri olarak sadece okulda üstün körü birşeyler dendi ve günümüz popüler, saygı duyulan medya, kişilikler tarafından doğru görülüyo diye bilmeden bir şeye neden inanayım.
böyle tutkulu evrimcileri bana evrimi savunmaktan çok ''benim değer verdiğim ve alternatifsiz gördüğüm kültürde evrim genelgeçer yapılmaya çalışılıyor ve bunu benimseyen insan çok fazla. bu yüzden seni dışlamamam için benim gibi olmalısın'' diyor gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@clownbaby güzel bir noktaya değinmiş

sonuçta ne olup bitiğini bile bilmediği bir şeye kim niye inansın, veya inansın da o zaman sizin "dindarlardan" ne farkı kalacak,

önce bir halka ne olduğunu, makul bir şekilde anlatmak lazım, batıda yaptıkları gibi sağa sola saldırmadan

madem o kadar önemli bir şey, anlatmak lazım...
Sosyal ağlarda paylaş

HikmetHoroz said:

Evrime inanmıyorum diyen adamla muhabbet edeceğime az önce astığım çamaşırları indirip tekrar asmayı tercih ederim sanırım. Kültürle egoyla alakası yok, beklediğin min zeka gereksinimleriyle alakalı.

naptın çocukken tübitak kitaplarını okuyodun ve birgün çok üstün bir mucit olmayı düşünüyodun, ümidi kesince kendini kafası basanlar kategorisine sokmak için, o kategoriyi kendin yaratmakta mı buldun çareyi.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

HikmetHoroz said:

Evrime inanmıyorum diyen adamla muhabbet edeceğime az önce astığım çamaşırları indirip tekrar asmayı tercih ederim sanırım. Kültürle egoyla alakası yok, beklediğin min zeka gereksinimleriyle alakalı.

naptın çocukken tübitak kitaplarını okuyodun ve birgün çok üstün bir mucit olmayı düşünüyodun, ümidi kesince kendini kafası basanlar kategorisine sokmak için, o kategoriyi kendin yaratmakta mı buldun çareyi.

Ne salak bir tespit bu ya rabbim.
Cehaleti justify etmeye çalışmayın artık daha çirkinsiniz cahillerden.
Bık bık bık ama ateyisler şöyle bık bık bık hepinizin pipisi küçük. Gelmiş geçmiş en önemli kuramlardan birinin bu minvalde tartışılıyor olması çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

HikmetHoroz said:

Ne salak bir tespit bu ya rabbim.
Cehaleti justify etmeye çalışmayın artık daha çirkinsiniz cahillerden.
Bık bık bık ama ateyisler şöyle bık bık bık hepinizin pipisi küçük. Gelmiş geçmiş en önemli kuramlardan birinin bu minvalde tartışılıyor olması çok komik.

ateizmle doğrudan ilişki koymuşsun, üstüne penis boyuyla ilgili değerlendirmede bulunmuşsun. ardından tartışma üslubundan dem vurmuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

@clownbaby güzel bir noktaya değinmiş

sonuçta ne olup bitiğini bile bilmediği bir şeye kim niye inansın, veya inansın da o zaman sizin "dindarlardan" ne farkı kalacak,

önce bir halka ne olduğunu, makul bir şekilde anlatmak lazım, batıda yaptıkları gibi sağa sola saldırmadan

madem o kadar önemli bir şey, anlatmak lazım...

bilimsel bişeye inanmak veya inanmamak gerçekliği üzerinde bi etki oluşturmuyor

yerçekimi senin inanıp inanmamanla var olup yok olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

spark için,

eğer insanlık için çok önemli çığır açacak bir şey ise bu, ki burada bir çok kişi, konu ile alakalı yapılan geneteik çalışmaların faydalarından bahsetmiş,

o zaman inanmayanlara, bilmeyen duymayanlara bunun anlatılması lazım ve onlara parazit yapan 3. şahıslarında bir şekilde ortadan kaldırılması veya aşılması lazım, daha güçlü ve efektif yayın yaparak.

ör: evrim kuranda vardır dersen en basitinden bunu yapmış olursun,

---

öncekiler için:

he böyle fikirleri savunmaya devam edin,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...