Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Psycho-pass

Kaede

Öne çıkan mesajlar

bence her şey çok net ve iyi kurgulanmıştı ya neden bu kadar sorguladınız ki

Adam orada Sibyl sistemin hatalı olduğunu, insanları iradeden bağımsız sadece iyi ve kötü olarak ayırdığını söylüyor. Ben iyi miyim sence falan diyo hatta usturayı çıkarıp kızı öldürecem dediğinde.

Bizim kızı da challenge edio, kendi iradenle karar verip al vur bakalım tüfekle Sibyl sisteme göre "iyi" olan birini, ki vuramayacağını biliyor. Sonra kızı da öldürüyor gidiyor.

çok net.

Sosyal ağlarda paylaş

ya xunn sen ve kaede zaten bir daha forced drama dediğinizde LMAO resimleri hazırda.

mortis

ya kız sisteme aykırı gelmiş kaç kere, bunu defalarca konuştuk geçen sayfada. serinin şimdiye kadar kurduğu karakteri hiçe sayıp, çöpe atarak düşünürsek sorun yok.

adamın anlattığı yanlış değil, kızın davranışı saçma ve üstelik karakterine tamamen aykırı. hareketi saçma ama karaktere bağlı olsa, aptal kız deriz geçeriz.

textbook forced drama. şimdi zaten kendine gelemez bunalıma girer filan, seri tam polisiye moduna girmişken gene angst klişeleri başlar.

Sosyal ağlarda paylaş

sam

arada vermek istedikleri dominator ile barutlu silah arasındaki tetiği çekme fark olamaz mı? hani birinde daha önce bahsedildiği gibi "will of object" var matematiksel kurallara bağlı ama ötekisi ise tüfenk işte hani bastın mı öldürüyor. bana da oradaki psikolojiyi iyi vermişler gibi geldi, en azından sahne ve kurgu benim o hissi yakalayabilecek kadar empati kurmamı sağladı

Sosyal ağlarda paylaş

babacum

babacum olay şu ki kız baştan beri sisteme isyan ediyor. sistem ÖLDÜR diyor karşı geliyor, sistem KÖPEK GİBİ DAVRAN diyor gidiyor arkadaş oluyor, ginzo ile tartışıyor vs her bölüm zaten kızın bir sibyl ile çatıştığı durum var yani. kendi bildiği doğru üzerinden gidiyor, kougami böyle yaptığı için onu sözle takdir ediyor hatta.

şimdi bu karakter arkadaşının hayatı tehdit altındayken sibyl'e bel bağladı diye sunarlarsa popomla gülerim, "ne seyrettirdiniz bize 10 bölüm boyunca" diye sorarım. tam bir chris metzen-grade asspull yaşanan olay. drama, kızın beyin dumuru ve büyük kötünün KAKKOİliği gösterilmek istendi, bunların üçü aynı sahneye sıkıştırılmaya çalışınca abuk sabuk bir sonuç çıktı.

Sosyal ağlarda paylaş

şey olmasın o

kızın ateşli silahla imtihanı zaten koskoca tüfengi tek elle kullanmaya çalışıyor bir de orada bir dumur olam durumu var hani o "an"da içinde bulunduğu durum gerçekten zorlayıcı, adam arkadaşını esir almış ama daha önce biz bu karakteri kaç kere ateş ederken gördük? hani ben bir tek bizim esas oğlana sıktığını hatırlıyorum, kafa olarak hazır da değildi sanki
er ryan'ı kurtarma filminde de vardı ya herif merdivenlerde yukarıda arkadaşıyla nazi askeri dövüşüyor fln bizim korkak göt gibi kalıyordu nazi yanından geçip gidiyordu. oradaki durumun aynısı söz konusuydu bence

Sosyal ağlarda paylaş

babacum

ya olay tüfeği kullanamama değil, MALLIK. ateşli silah kullanmamış eyvallah ama dedektif yani ve dominator kullanıyor. nasıl nişan alınır, ateş edilir, karakterin background'u bunları bilmesini gerektiren şeyler. silah iki elle tutulur, nişan alınır. kızın arkadaşı olsa derim ki sıfır bilgi, eyvallah. hele hele kör göze parmak gibi adam "tek elle olmaz o iş" diyor, uyarıyor lmao. kız İNADINA tek elle tutmaya çalışıyor ama düzgün tutamıyor, titriyor, yalpalıyor kolu. en sonunda EEEEEEEYYYYYTERE BEAAAA diye GÖZLERİNİ KAPAYARAK (DAFUQ) sıkıp sıkıp bitiriyor zaten.

böyle show tv'de sabaha karşı verilen direct to video filmler kalitesine inince ciddi bir seri, isyan ediyorum ben.

Sosyal ağlarda paylaş

şey de olabilir

Şimdi av tüfeğini ilk defa kullanıcak, sistemi es geçip kendi elleriyle birini öldürecek falan filanı boşverelim.
Hepsini geçelim: o mesafede, o kadar küçük bir hedefi, üstüne bir de o kadar baskı altında titrerken kendi arkadaşını vurmadan tüfekle adamı vurma ihtimali çok çok düşük.
Dominator de işte hedef alma sistemi var, mermisi daha düzgün, daha isabetli filan, çok daha güvenilir bir silah sonuçta...
Dominator ateş edebilse kızı vurmadan odayı adamın bağırsaklarıyla boyayabilir ama tüfekle o imkansız, hedef alıp vurmaya kalkışsaydı çok büyük ihtimalle kendi arkadaşını vururdu. Hatta Akane nin yerinde Kougami veya Masaoka dede olsaydı bile kızı vurmadan adamı vurmakta bayağı güçlük çekerlerdi bence.

Tabii bölümde vurgulanan şey freewill/killing intent ilişkisi olduğundan bu bence çok önemsiz bir detay ama kızın dominatoru kullanma konusundaki ısrarı da yersiz değil bence.

Sosyal ağlarda paylaş

gerçek oyuncu oynasa reddeder ya "beni bu kadar saçma bir kurgu neticesinde öldüremezsiniz" diye, hakikaten üzüntü verici bir durum. sean bean'in uçurumdan ineklerle düşmesinden beter.

shadowfury

tüfekle nişan alsa da kazara arkadaşını vursa gene olurdu o sahne, kesinlikle çok daha iyi olurdu. her bakımdan.

dominator kullanma seçeneği kalmadığını zaten gördü rakam devamlı düştükçe, tüfekle ateş de etti. yani edemedi de adam kızdı falan gibi bir olay da yok.

bölümde vurgulanan şeyin kıymeti kalmadı işte böyle olunca. ve anlatılan olay olabilecek en yanlış karakter kullanılarak yapıldı. sibyl'e koşulsuz şartsız bel bağlayan birisi olmalıydı ginzo gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

sam

doğru diyorsun da işte durumun o anın psikolojisi var bir de hani kızın mala bağlaması normal, dominatora bel bağlaması da biraz "allaha/tanrıya inanmıyorum lan ben" diyen adamın ormanda ayıyla karşılaşınca salavat getirme fıkrası gibi. kız lkarşı karşıya kaldığı durumda devreleri yakıyor ki saha tecrübesi neredeyse sıfır olan bir karakterden bahsediyoruz zaten okluldaki notları yüksek vs olduğu için dedektif olabiliyor, en azından ben bu kadarını yakaladım. kızın yerinde diğer elemanlardan biri olsaydı ve aynı şeyleri yaposalardı o zaman süper saçma olurdu da söz konusu esas kız olunca "olaiblir" diyebiliyorum. allan kitap kurdunu sen gelip saha dedektifi yaparsan bu olur işte. res-kille bağlansa yeridir

Sosyal ağlarda paylaş

valla babacum zaten önceki bölümlerden birinde de bir kere daha yazmıştım, ben polisiye bilim-kurgu niyetine izliyorum bu seriyi. ergen mallıkları, ecnebi tabirle teenage angst giren yerlerde diş gıcırdatıyorum, limon sıkıyor içine zira. ama burada olan bu da değil, burada olan seyircinin zekasına hakaret. en nihayetinde bir karakter kurulmuş, background olsun, motivasyon, davranış ve düşünceleri olsun bize aktarılmış. serinin en çok işlenen karakteri. doesn't compute bir sahne veriliyor. eh yani.

toparlarlar inşallah çünkü yılın en sevdiğim serisi, sevdim diye eleştirmekten kaçınmıyorum ama böyle olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

of zerre anlamamışsın ne dediğimi xunn, cidden o kadar alakası yok ki yazdığının. neresini izah edeyim? yani bölümü de böyle alakasız anladıysan beğenmene şaşmam lol

babacum kızın tepkisi arkadaşıyla yer değiştirse herhalde o zaman anlamlı olurdu. in-character mallık değil çünkü olay, anlatmaya çalıştığım o. böyle "birisi ölsün, ana kötü KUURU gözüksün, akane depresyona girsin, hepsini aynı bölüme sığdıralım" kafasıyla oturulmuş, yeterince düşünmeden çekime girmiş hikaye.

zaten akane ile makişima'nın yalnız kalmaları için bütün ekibin MORON gibi hareket etmesinden belli böyle olduğu.

babacum no komento ona heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...