Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrixle ilgili anlamadigim bir nokta

THARKAS

Öne çıkan mesajlar

said:
Volfied, 24 May 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
Ve hayir, orda domates goturen kadin en basta Smtih olmuyor, once Upgrade elrden biri oluyor, sonra Smith gelip bunu ele geciriyor.[hline]In me forever and ever and ever forever,
Wanderlust!

smith olduğunu söylemedim ki. ayrıca upgraded değil o ajan, ilk filmde smith'in yardımcılarından olan ajan thompson. zaten o yüzden smith'i tanıyıp şaşırıyor.[hline]Agent Thompson: You!
Agent Smith: Yes, me.
[turns Thompson into another Smith]
Agent Smith: Me... me... me...
Agent Smith Clone: Me too.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesele o degil mavi hapi alinca oturuyorsun oturdugun yerde kirmiziyi alinca direk bir savasa katiliyorsun hemde umutsuz bir savasa.
Simdi ben sefalet icinde bir ulkede savasa katılıp olmektense matrixde yasarim diyorum eminim kirmizi hapi alinca ne olacagini bilen herkesde bunu secer.
Bnede enter the matrixi oynamadan kırmızı hap der dururdum ucacam vuracam kıracam savasacam dıye ancak oyunda oyle bir stres oldumkı mavi hap daha mantıklı gelmeye basladi.
Blaq chosen olmayacan olm normal bir adam olacan bir velet varya Neo nun pesinden kosan onun gibi iste yazarken aklima geldi matrixe hic girememekte var sadece gemi ve murettebati girebiliyor.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri

[Bu mesaj THARKAS tarafından 25 May 2003 11:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iyi yaşa sen oh çok yaşa... Al mavi hapıda...
Hatta mümkünse yahudiysen git almanyaya neonazilerin yanına beni sabun yapın de,
Zenciysen git Bush'a beni köle yap de

Pil olmak kesmez seni[hline]nebuchadnezzar, 04 Mayıs 2002 19:28 tarihinde demiş ki:
bana bir frp bug ı söyleyin

Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Risk almadan yaşarsan o yaşam boş olur arkadaşım. Onlar savaşmayı seçip risk aldılar;
Kazanırlarsa insanları kurtarmış olacaklardı
Kaybederlerse en azından denemiş olacaklardı
Ama senin dediğin gibi hiç bir risk almadan yaşamlarına devam etselerdi, -kim söyledi hatırlamıyorum ama- *mutualist olduğunu düşündükleri* köle hayatına geri döneceklerdi.
Mutualist yaşamda şöyle birşey vardır, taraflardan biri istediği zaman ayrılabilir. Ama matrix'te yaşayan insanların böyle bir lüksü yok. Makineler istediği zaman onları yok edebilirler ama onlar bağımsızlık istedikleri zaman ortaya bu film.
Yani senin anlayacağın kimse böyle zahmetli bir işe girişmek istemiyo ama bağımsızlık kazanılırsa da gidip yeni dünyada yaşarlar; Armut piş ağzıma düş meselesi yani
Sosyal ağlarda paylaş

tharkas1n dedigi olay, sonucta matrixte hayat1ndan memnun olan insanlar belki de uyand1r1lmak istemeyebilir.
normal bildigimiz dünyada yasamak varken, birden cölün ortas1na sask1n ördek gibi düsmek pek hos olmayabilir cogu insan icin.

zaten ilk filmde cyper, matrix bu dünyadan daha gercekci gibi bir laf ediyor.sonucta film asl1nda iki taraf1 da ele al1yor. hatta moprheus, matrixte yasayan insanlar hakk1nda sisteme o kadar bagl1lar ki, gercegi ögrenseler dahi ondan kopamazlar m1 ne diodu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Asteroth, 25 May 2003 15:33 tarihinde demiş ki:
O yüzden işte alıştıra alıştıra yapmak lazım bu işi ama ne zaman var ne de milletin dinlemeye niyeti. Zorla iyilik yapıyosun işte abi. Annenin seni zorla ders çalıştırması gibi

Ben bu olaya zorla ınsanları yasadıkları yerden cıkarıp savas altındakı bır sehıre asker olarak alıyorsun dıye bakıyorum.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şayet gıçıma boru sokulduğunu öğrensem hemen çıkardım Matrix'ten :lol:[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şöylede birşey var. Filmde neonun kıçından ayrılmayan o çocukta o yada bu şekilde savaşta bir rol oynuyor. Yani savaşı sadece ön saflarda savaşanlar kazanmaz. Heh matrixte yaşayanlar hallerinden memnunlar ama sen tut onlara yaşadıkları durumu nereden nereye geldiklerini bir güzel anlat çok az insan matrixte kalmayı ve pil olarak hayatına evam etmeyi seçer. İnsanlar özgür iradelidir köle olmayı çoğu zaman kendine yedirmez.

Birde o ajanların dövüş olayları filan görenlerin çoğu zaten yaşamlarını yitirdikleri için basında yer almıyordur. Ya da bu özel programlardan bir tanesi ajanları unutmalarını sağlıyordur.[hline]What if the prophecy is true.
Isn't it worth to fighting for?
Isn't it worth to dying for?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 25 May 2003 20:39 tarihinde demiş ki:
Ben şayet gıçıma boru sokulduğunu öğrensem hemen çıkardım Matrix'ten :lol:[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.

Tabi bak bunu dusunmemistim:)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de doğru bakıyorsun. Bir kere direk matrixten çekip aldıkları adamın seçme şansı olmuyor, zaten Neo'daki gibi olsa bile geri dönüşü olmayan bir seçimi yapmadan önce gerçek dünyayı göremediği için anlamlı bir seçim olmuyor bu.

Ben seçimime pişman olur muydum bilmiyorum açıkçası, ama mavi hapı almayacağım kesin. Bilinmeyen her zaman daha caziptir bir kere. =]

said:
THARKAS, 25 May 2003 15:47 tarihinde demiş ki:
Ben bu olaya zorla ınsanları yasadıkları yerden cıkarıp savas altındakı bır sehıre asker olarak alıyorsun dıye bakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir tarafta evin araban karın annen baban sakin bir yaşam.
ama hayatın sen hiç istemeden elinden alınabilir. Basit bir ajanın zevkleri yüzünden bedenin gider.

Diğer tarafta iğrenç çökmüş bir dünya. Bir kaç kişi yaşamaya çalışıyor.
Ancak hayatını hiçkimse kolay bir şekilde alamaz. Sen mücadele edebilirsin.[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

"Basit bir ajanın zevkleri yüzünden bedenin gider."

ne yaptın be hoca? :)

"thompson dur şu badicinin vücudunu alıp hava atayım, delikanlı görsün memleket"[hline]Agent Thompson: You!
Agent Smith: Yes, me.
[turns Thompson into another Smith]
Agent Smith: Me... me... me...
Agent Smith Clone: Me too.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 27 May 2003 15:47 tarihinde demiş ki:
bir tarafta evin araban karın annen baban sakin bir yaşam.
ama hayatın sen hiç istemeden elinden alınabilir. Basit bir ajanın zevkleri yüzünden bedenin gider.

Diğer tarafta iğrenç çökmüş bir dünya. Bir kaç kişi yaşamaya çalışıyor.
Ancak hayatını hiçkimse kolay bir şekilde alamaz. Sen mücadele edebilirsin.[hline]You want a piece of me, boy?

O mucadele edenler olmasa belki ajanlarda olmazdi.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...