Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

NiccoloMachiavelli said:

sipeyskeyk said:

Kürtler dedi ki, ulan binlerce evladımı verdim adamın ülkesi kurtulsun diye, cephelerde yan yana savaştım. Savaş bitti işin rengi değişti el koydular ülkeye, kendi devletlerini kurdurlar, şehirlerimde katliam yaptılar. Gitmiyorum lan, kalıp savaşıyorum.

Pis kürtler.

aynen bu oldu.

savaş varken kürtlerle elele götgöte savaştan sonra kürt sen git öte.

bunun sadece kürtlere yapıldığını görmekte süpermiş.
Savaştan sonra, ülkenin kurucuları onların fikrinda olmayan kim varsa karşı koydular, doğru ya da yanlış tartışılır ama adam silah arkadaşına bile bunu yaptı idealleri uğruna, sen diyosun ki sadece kürtlere yaptı.

Bu ülkeden ermeniler rumlar sürüldü mesela bilir misin? Hani nerde savaş zamanı bile bizimle savaşan ermeniler? söyliyelim yerlerini, bizim yanımızdalar.
Adamların yazarlarını öldürdüler, sürekli aşağılanıyorlar ırkçı milliyetçilik yapılıyoar adamlara ama gene de "türkiyem" diyor adam. Yine de yasal yollardan mücadele ediyorlar.

1 ülkede 1 tane silahlı güç olur o da devlettir, bunun haricinde bir silahlı gücünüz varsa, bütün ideallerini çöpe gider. BDP nin kara lekesidir mesela PKK, yapılabilecek bütün reformları gölgeler karalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle ne zamandır forumda açık açık pkk sempatizanlığı yapmak serbest oldu onu sorayım?

Bu tatlı su humanistleri "ama kürtlere çok pis şeyler yaptık biz yea" diye klasikleşmiş bir cevaptan başka bir halt bilmedikleri için her haltı bu çerçevede yanıtlamaya kasarlar. Topu yöneticilere atıyorum bu konuda. Zira pkk sempatizanlığı serbestse "tüm kürtleri yakalımcılar" ında istediği gibi yazması lazım.

Hakkari nin bi yere gittiği yok. Yol kesmeymiş filan bunlar şekil hareketler. Bu gün kalksanız siz de şehrinizdeki bi yolu bi süre kesersiniz. Ha bunu kalıcı hale getirseler o zaman sorun var demektir. Ülkede ki her yer her saniye denetim altında tutulamaz bildiğiniz üzere. Pkk teröristliğinin gereklerini yerine getiriyor. Bildiğiniz üzere silahlı hareketin temel noktası halk üzerinde etki yapmaktır. Ben medyayı bu konuda haklı görüyorum. (Medyamız satılık ve leş bu da bir gerçek)

Pkk nın da istediği gündemin sürekli hakkaride olmasıdır ki halkın üzerinde amaçladıkları psikolojik etkiyi yaratsın.

Bir noktadan bakarsak eğer pkk nın eylemlere hız vermesi kuyruğunun da tutuştuğunu gösterir.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Savaştan sonra, ülkenin kurucuları onların fikrinda olmayan kim varsa karşı koydular, doğru ya da yanlış tartışılır ama adam silah arkadaşına bile bunu yaptı idealleri uğruna, sen diyosun ki sadece kürtlere yaptı.

haklısın,
iktidar hırsı uğruna silah arkadaşlarını bile düzmece mahkemelerle zindana atan, idam eden insanların kürtlere neler yapabileceğini hayal edemezsiniz.

hatta şöyle bir olay vardır. kazım karabekir'in duruşması sırasında 50 kadar sivil ama silahlı subay da katılmıştı. bu subaylar mahkeme heyeti gelince ayağa kalkıp otur deyince oturmamışlardı ta ki karabekir oturun çocuklar diyene kadar.

Hangi mahkeme heyeti ve atatürk bunu duyunca daha bu adamı idam edebilir? hiç kimse. O gün Karabekir için idam kararı verilseydi Atatürk'ün ölüm tarihi de biraz geriye gidecekti bu kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

Suark said:

haklısın,
iktidar hırsı uğruna silah arkadaşlarını bile düzmece mahkemelerle zindana atan, idam eden insanların kürtlere neler yapabileceğini hayal edemezsiniz.

hatta şöyle bir olay vardır. kazım karabekir'in duruşması sırasında 50 kadar sivil ama silahlı subay da katılmıştı. bu subaylar mahkeme heyeti gelince ayağa kalkıp otur deyince oturmamışlardı ta ki karabekir oturun çocuklar diyene kadar.

Hangi mahkeme heyeti ve atatürk bunu duyunca daha bu adamı idam edebilir? hiç kimse. O gün Karabekir için idam kararı verilseydi Atatürk'ün ölüm tarihi de biraz geriye gidecekti bu kesin.

heh iktidar hırsıymış, yanlış bilgilendirilmişsiniz beyler. İktidar hırsı değil, ideal.
Doğru ya da yanlış, adamın bir ideali var ve o yolda herkesi herşeyi harcayabilir.

Böyle sanki kürtler melekmiş hiç suçları yokmuş gibi bahsediyorsunuz ya birde bayılıyorum buna,ne güzel kandırmışlar yemişler sizi.

Sizi aynı şekilde "ya inönü kuran yasakladı!!" diye de yemişlerdi de, 2 ay önce ortaya çıktı inönünün 2 tane yalan yanlış dini kitabı yasakladığı.
Bulanık su, sallayan sallayana. Buna kendini doğrulama denir. Kendi kendini rahatlatırsın, haklı çıkartırsın.
ama yalandır, sahtedir. Uymaz, bi yerde mantık hatası vardır; tutmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bak.

Kürt halkı zulüm gördü.

Kültürü yok sayıldı, varlığı sorgulandı.

Dağlarda gezerken kart kurt ses çıkıyor diye dağ türklerine kürt deniyora kadar gitti olay.

Katledildiler, asimilasyonun kralını gördüler.

Sonra eline silah alıp kafana sıkınca vay efendim silahı nereden buldu vay efendim uyuşturucu vay efendim şu bu.

Arkadaşım, sen gerekli ortamı hazırlarsan eğitimsiz cahil çocuğun eline al silahı sık TC askerine diyen adamın yanında olur o çocuk.

Sana nefretle büyümüş nesiller var, sonra DIŞARDAN YARDIM ALIYORLAR ÖLÖLLÖ diyorsunuz, abi her dışardan yardım alan devletine baş mı kaldırıyor?

"Dışarısı" sadece bize karşı bu zaafiyeti kullandı. Taşeron olarak kullanıyorlar örgütü.

Ama o dağda yaşayan ölen çocuklara zerre kinim yok.

BİZİM suçumuz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin suçu.

Dökülen her kan, ölen her genç Türkiye Cumhuriyeti yüzünden ölüyor.

Bunun vebalini nasıl öder bu ülke bilemiyorum.

Tamam en başta dediklerinde haklısın. Kürt dili yasaklandı falan filan

e şimdi ne gibi bir sıkıntı varda ayaklanma cart curt var. Yeni yeni haklar veriliyor iyiye doğru gidiyor herşey.

Amaç üzüm yemek mi bağcıyı mı dövmek
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

heh iktidar hırsıymış, yanlış bilgilendirilmişsiniz beyler. İktidar hırsı değil, ideal.
Doğru ya da yanlış, adamın bir ideali var ve o yolda herkesi herşeyi harcayabilir.

iktidar hırsının adı ideallerinin peşinden gitmek mi oldu? RTE için de "ideallerinin peşinden gidiyor" falan mı diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

marksist ne demek biliyor musun sen?

Radikal sol görüşlerde dinin yerini biliyor musun?

Bak bilmiyorsan oku öğren, ayıp değil.

Ama böyle bi haber linki verip de haklı çıktım zannedip komik olma.

PKK marksisttir. Savaşan kesiminden bahsediyorum. Ama içinde müslümanı da vardır, zerdüştü de vardır, hristiyanı musevisi de vardır.

Din örgüt için hiçbir şey ifade etmez. İdeoloji eder.

Eminim dağdaki kaçırılan yaşları belkide 14 lerde olan çocuklarda biliyordur marksiz nedir?

Ya da güneydoğudaki halk ta biliyordur marksizm nedir

2 kitap okuyup ahan da siz okumadınız ayağına yatıp kitapta ne yazdıysa ezbere gelip burada yazan ergen stayla yorum 0 değerlendirme 0
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

@janis

kendi halkını öldürüyor - siyasal kanat bdp %90'larda oy alıyor

it doesn't compute

Bu laf bana söylüyorsan

Git bak bakalım bdp %90 nasıl oy alıyor. Sen mars ta falan yaşamıyorsundur umarım. KAçırılan akp vekillerini belediye başkanlarını görmüyorsun sanırım.

Ayrıca şemdinli de sıkıyor sa başka partiye oy ver.

Tabi bunlar hep yalan

marksizm istiyor o halk
biz cahalız......
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

tenekeadam bir önceki mesajın gayet mantıklıydı ama cidden askerlerin vatanını savunduğunu düşünüyor musun?

peki şöyle sorayım; askerlik zorunlu olmasa bu çocukların yüzde kaçı gider askere?

Kaçırılma tehdit vs olmasa pkk nın kaçta kaçı dağdan iner veya şu an nufusları kaç olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

aleviler de baya kral zulm gördü.
kapı kapı dolaşıp alevi avlayanlar da vardı, "mum söndü oynuyorlar" diye inançlarıyla dalga geçen. halen cem evlerini asagilayanlar var.
buna rağmen aleviler şiddete ve teröre başvurmadı.

"bize 40 yıl önce adamın bir tanesi kart kurt dedi o yüzden silaha sarıldık uhuhuu" diye qq'leyen bir pkk var.

"siz zamanında kart kurt dediniz adamlar napsin" tribi çeken de zaten apayrı bir boyut...
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Suark said:

pkk olmasın, 2 sene içerisinde doğu cennet
vergi pakedini bilmiyosan gidip okuyaiblirsin,
ha bide doğal kaynakları süper.

ama gidip çalışamıo insanlar çünkü haraç var can güvenliği yok

kaldır pkk yı, tunceli turizm cenneti; diyarbakır tarım cenneti, van ticaret kapısı geri kalanlarda sanayi illeri. Ne işsizlik kalır ne bişi

Çok yüzeysel bakıyorsun, çok ama. Başka bir şey söylemek istemiyorum çünkü kırmak istemiyorum seni.

80 yıl sonra mı aklına geldi devletin?

Onlar insan değil mi? Kin tutmazlar mı? Anası babası JİTEM'in keyfi cinayetlerinde öldürülen insanlar EHE VERGİ PAKETİ diye silah mı bıraksın?

Bak iyi niyetlisin anlıyorum da, keşke o kadar basit olsa.

kana kan diyorsun yani jitem öldürdü bizde öldüreceğiz

Tazminat denen şey yazmıyormu o marsizm kitaplarında
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

Suark said:

iktidar hırsının adı ideallerinin peşinden gitmek mi oldu? RTE için de "ideallerinin peşinden gidiyor" falan mı diyorsun?

yaptıkları biraz farklı yalnız, bide arada bi 70 sene var fyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu ülkede zulüm görmeyen topluluk mu kaldı. Yunanların bütün dükkanları ateşe verildi. Ermeniler düşman diye avlandı. Alevilere yapılanlar ciltleri doldurur. Bizim arnavutlara yapılanları birkaç sayfa önce yazdım. Lazıymış vs.ymiş ohooo.

Kürtlere gelince bir tek onlar Marksist ama. O yüzden bombalarla çocuk öldürme izinleri var.

edit: anca kendinizi kandırırsınız arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Abi bu ülkede zulüm görmeyen topluluk mu kaldı. Yunanların bütün dükkanları ateşe verildi. Ermeniler düşman diye avlandı. Alevilere yapılanlar ciltleri doldurur. Bizim arnavutlara yapılanları birkaç sayfa önce yazdım. Lazıymış vs.ymiş ohooo.

Kürtlere gelince bir tek onlar Marksist ama. O yüzden bombalarla çocuk öldürme izinleri var.

edit: anca kendinizi kandırırsınız arkadaşlar.

ohoo sen ne diyorsun, adamın biri çıkıp "kürtler kart kurt yürüyen dağ türkleridir" dedi diye "şehitlerin suçlusu" hep bizmisiz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

O zaman tamam abi.

Onu boşver de.

Yani diyorsun ki bugünlerde insanlar kalabalık yerlere gitmekten çekinmiyor, öyle mi?

Sen şemdinlide falan mı yaşıyorsun yada çinde falan mı

Çık sokağa bakalım. Tilkiye yavrusu aslan görünürmüş. Bunlarda pkk yı amerikan ordusu sandı sanırım

Dışarı çıkmaktan korkarız tabi ama o hayat pahalılığı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...