Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

xaty said:

calimero said:

@janis

kendi halkını öldürüyor - siyasal kanat bdp %90'larda oy alıyor

it doesn't compute

pkk bölgede geçinmek zorunda. hükümet ile ilişkileri iyi olan, vergisini ödeyen, kurallara uyan ve uygulayan, devletin bütünlüğünü korumaya çalışan bir bölgede geçimini sürdüremez. bu yüzden bölücü eylemlerini sürdürüyor ve sebep olarak halkın kafasında oluşan ideolojiyi gösteriyor. aslında ideoloji bir şekilde alet ediyorlar ve bir kısım halkın gözünde kendilerini bu sayede haklı gösteriyorlar

yo hayır bu mesaj "kendi halkını öldürüyore" diyen fenn adlı kullanıcıya idi...
Sosyal ağlarda paylaş

turk iyi kurt kaka nerden cikti ya? sen kendi kendine geriliyosun bence.

pkkya katılan bireylerin ideolojik gorusleri pkknın ne oldugunu degistirmiyor ama senin de dedigin gibi danısıklı dovus var. ortada buyuk para var. herkes bir ucundan pay alıyor. onun icin de bitmiyo. bitmez.

tabi butun olay para amaclı olunca dısardan daha fazla parası olan/satıcak silahı olan da pkkya yon veriyo kendi istegi dogrultusunda
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ne sebeple ya da neden yaptıklarını düşündüklerinin ne önemi var?

önemli olan ne ve nasıl yaptıkları. İşçilere özgürlük diyip kendi halkını daha beter hale getirmek mi ideoloji allasen?

laf salatası okumaktan vazgeçip bi son 40 yılı bi yorumlayın isterseniz. PKK olmasaydı, cennetti şimdi oralar. Bunu kimse inkar edemez.
O yüzden PKK kuruluş amacından çoooook sapmış durumda, birileri eroin satsın para kazansın ona buna petrol havsazı peşkeş çeksin olay bu. Gençleri de kullanıyorlar işte, onlar da ya parası yok adamın PKK yüzünden, ya da gençlikleirnden kandırılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak.

Kürt halkı zulüm gördü.

Kültürü yok sayıldı, varlığı sorgulandı.

Dağlarda gezerken kart kurt ses çıkıyor diye dağ türklerine kürt deniyora kadar gitti olay.

Katledildiler, asimilasyonun kralını gördüler.

Sonra eline silah alıp kafana sıkınca vay efendim silahı nereden buldu vay efendim uyuşturucu vay efendim şu bu.

Arkadaşım, sen gerekli ortamı hazırlarsan eğitimsiz cahil çocuğun eline al silahı sık TC askerine diyen adamın yanında olur o çocuk.

Sana nefretle büyümüş nesiller var, sonra DIŞARDAN YARDIM ALIYORLAR ÖLÖLLÖ diyorsunuz, abi her dışardan yardım alan devletine baş mı kaldırıyor?

"Dışarısı" sadece bize karşı bu zaafiyeti kullandı. Taşeron olarak kullanıyorlar örgütü.

Ama o dağda yaşayan ölen çocuklara zerre kinim yok.

BİZİM suçumuz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin suçu.

Dökülen her kan, ölen her genç Türkiye Cumhuriyeti yüzünden ölüyor.

Bunun vebalini nasıl öder bu ülke bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Üzgünüm ama askerler gerçekten vatanını savunuyor. Aksini iddia ediyorsan kanıtlamak zorundasın. Kanıtlayamadan ortalıkta çok über kafam var, siz bilmiyorsunuz ben biliyorum diye dolaşman zavallı bir kişiliğin yansıması oluyor sadece.

Ana kuzuları ölüyor vatanımı savunuyorum diye, kendi devleti el altından uyuşturucu kaçakçılığı yapıyor PKK ile birlikte.

Benim derdim iki taraftan da savunduğu değerler için ölen çocuklarla değil, özgürlük olsun vatan millet sakarya olsun hiç farketmez.

Benim derdim bu çocukları kullanan, eline silah verip haydi koçum diyen şerefsizlerle.

Onlarca yıldır kendi halkını devlete düşman eden haysiyetsiz şerefsiz politikacılarla.

falan filan.

sinirliyim şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bak.

Kürt halkı zulüm gördü.

Dağlarda gezerken kart kurt ses çıkıyor diye dağ türklerine kürt deniyora kadar gitti olay.

Sonra eline silah alıp kafana sıkınca vay efendim silahı nereden buldu vay efendim uyuşturucu vay efendim şu bu.

Arkadaşım, sen gerekli ortamı hazırlarsan eğitimsiz cahil çocuğun eline al silahı sık TC askerine diyen adamın yanında olur o çocuk.

Sana nefretle büyümüş nesiller var, sonra DIŞARDAN YARDIM ALIYORLAR ÖLÖLLÖ diyorsunuz, abi her dışardan yardım alan devletine baş mı kaldırıyor?

"Dışarısı" sadece bize karşı bu zaafiyeti kullandı. Taşeron olarak kullanıyorlar örgütü.

BİZİM suçumuz.

bütün bunlar pkknin yada sempatizanlarının yaptıklarını haklı mı çıkarıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

e tc nin suçu var tabi, ama ağırlıklı suç pkk da. PKK olmasaydı, kimse ölmeyecekti, köyler yanmayacaktı çok güzel kalkınacaktı orası.

var mı buna bir itirazınız?

bu yüzden pkk onların aleyhine çalışan bir örgüt, ve bdp hala destekliyor onları.

Bizim devletimiz teröristte, var olan ve aynı ayarda zulüm görmüş diğer etnik kökenler niye örgütleşmiyor? toprağında petrol olmadığı için olabilir mi?
hım?
Sosyal ağlarda paylaş

pkk olmasın, 2 sene içerisinde doğu cennet
vergi pakedini bilmiyosan gidip okuyaiblirsin,
ha bide doğal kaynakları süper.

ama gidip çalışamıo insanlar çünkü haraç var can güvenliği yok

kaldır pkk yı, tunceli turizm cenneti; diyarbakır tarım cenneti, van ticaret kapısı geri kalanlarda sanayi illeri. Ne işsizlik kalır ne bişi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

pkk olmasın, 2 sene içerisinde doğu cennet
vergi pakedini bilmiyosan gidip okuyaiblirsin,
ha bide doğal kaynakları süper.

ama gidip çalışamıo insanlar çünkü haraç var can güvenliği yok

kaldır pkk yı, tunceli turizm cenneti; diyarbakır tarım cenneti, van ticaret kapısı geri kalanlarda sanayi illeri. Ne işsizlik kalır ne bişi

Çok yüzeysel bakıyorsun, çok ama. Başka bir şey söylemek istemiyorum çünkü kırmak istemiyorum seni.

80 yıl sonra mı aklına geldi devletin?

Onlar insan değil mi? Kin tutmazlar mı? Anası babası JİTEM'in keyfi cinayetlerinde öldürülen insanlar EHE VERGİ PAKETİ diye silah mı bıraksın?

Bak iyi niyetlisin anlıyorum da, keşke o kadar basit olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bak.

Kürt halkı zulüm gördü.

BİZİM suçumuz.

Bu çakma aydınların modası geçmedi mi hala? Siz de şunu ciddiye alıp cevap yazıyorsunuz. He gülüm he, aynen öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...