Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Live2D : Interactive 3D animation of 2D images

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...

google play'de shizuku diye aratırsanız çıkıyor ücretsiz programı, japonca yazılar filan ama görmek için gayet iyi gene de.

şu olayı yapsalar aslında 2d-3d karakter geçişleri yerine anime'lerde, gayet başarılı. 2d oyunlarda da neden yaygınlaşmadı anlam veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
helal olsun, öperim o elleri. adamlar "3d cgi'a döndü keyfi kaçtı" olayını bitirdiler. ve dediği gibi her yerde uygulanabilir, hem oyunlar hem de cgi animasyon için. sektör için kansere çare bulmak gibi birşey olmuş çünkü o geçişteki sıkıntıların hepsini bitiriyor.

ve çok iyi bağlanıyor hibrid birbirine, sırıtmamış. japonları geçtim amerika da kullansın, ruhsuz cgi animasyonlar bitsin artık.

bu arada steam'de nekopara demosunu indirebilirsiniz live2d canlı görmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
berserk vs bilumum serinin facia cgi ile canına okunduğu (ve halen bugün facia cgi devam ediyor anime'de ve 2d resimler cansız oyunlarda) düşünülürse devrim gayet live2d, facerig olayına entegre etmeleri güzellik. facerig için kastetmemiştim devrim kısmını.

disney de çöp, hollywood animasyonu da çöp zaten. 1995 oyunu introsu kafasıyla film yapıyorlar hala.
Sosyal ağlarda paylaş

disney istediği toolu geliştirebilir, yaptıkları animasyon filmler stop motion plah doh'un pürüzsüz hali sadece. 2d animasyon ile 3d arasındaki görünüm farkını idrak ettiğin zaman tartışalım diyemiyorum çünkü tartışmaya gerek kalmaz o durumda, burada yapılanın değerini ve farkını anlamış olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

DEvrim değil cünkü hiçbirseyin yerini alcıak bir teknoloji değil, zaten yenı bir teknolojide değil. estetik anime estetiği o kadar.

berserk teki mevcut kullanılan cgi ile ilgisi yok kullanım alanlarının.

Neye yarar, vn'lere yarar mesela. bide böel avatar yaparsın cam acıp gösterirsin. daha ötesi olan bir teknoloji değil bu. dediğipm gibi yenide değil.

yine pan ötesinde kamera hareketi olmıycak, oda limitli olcak. yine limitli hareket olacak, yine anamlı morphlar olmıycak vs vs
abartmaya gerek yok 10 senelik teknolojileri.
Sosyal ağlarda paylaş

anime estetiğinden ziyade 2d çizim estetiği. murica fast food gibi yiyor işte disney'in vs'nin 3d'sini, sorgulama yok neden bu kadar kalitesiz ve karaktersiz poligon balonlar çizimlerin yerini aldı diye. yoksa onlar da abuk sabuk plastik tenten yapacakları zamanda uğraşıp böyle şeyler yapmaya çabalardı.

vn'lerde devrimi zaten yaptı da kullanım alanları geliştirildikçe artabilir gayet.

son kullanıcıya ulaşan birşey yoktu önceden, ne yapıldı bilmiyorum ama uygulamada görmedik buna kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

tarzan gibi yapsalar zaten niye laf edeyim, lakin öyle şeyler yapmıyorlar artık. paso toy story.

çocukluğumuzun disney'i değil yani laf ettiğim disney. bugün murica tek tip basmakalıp cgi animasyon yapıyor işte hepsi aynı. disney'i olsun, diğerleri olsun. izlersem konusu için amerikan animasyonu izliyorum yani nasıl bir devri yaşıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

2d cizim estetiği acısından bir yeniliği yok.

flash animasyonun basından beri, gözleri kasları ağzı sağ sol yaparak motion tweenle aha burdaki seyler yapılıyodu. nerdeyse 15 sene gecti bunların üzerinden.

Hani bir tool daha basit, ucuz, bir süre sonra birbirinin tekrarı olacak yüz ve absit poz animasyonları yapmak icin. bi yerde tekrardan hepsi birbirine benzeyecek. Teknolojinin gideceği dah aileri bi yerde yok. o yüzden dünya bıraktı bu işleri geliştirrmeyi. geldi zaten gelceği yere.

hani sey olarakda yazıyım, 2d konusunda görsel datayı nasıl işlediğimiz sakladığımız vs konusunda devrimsel bişiler olmaza animasyonu böel sıppadanak yapmak gibi bir devrimde gelmez, zaten. devasa bir input=output farkı var. ne ka ekmek o ka göfte işi günün sonunda.

oyun acısından en güzel cgi 2d sanırım raymande gördük şimdiye kadar, hem estetik hem tutarlılık acısından pırıl pırıldı. ama sordada her karakterin tolarca sprite'ı vardı yine. kamera hareketleri cok limitli olmasına rağmen
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

disney istediği toolu geliştirebilir, yaptıkları animasyon filmler stop motion plah doh'un pürüzsüz hali sadece. 2d animasyon ile 3d arasındaki görünüm farkını idrak ettiğin zaman tartışalım diyemiyorum çünkü tartışmaya gerek kalmaz o durumda, burada yapılanın değerini ve farkını anlamış olursun.

beynini kiraya mi verdin sen?
yoksa hep boyle miydin?
Sosyal ağlarda paylaş

cüce, bununla flash arasında dağlar var yalnız uygulamada. flash'a benzese zaten bu kadar sohbetlik bir durum olmaz. kullandığını app ve oyunları denedim, cidden çok büyük fark hareketli 2d & 3d animasyona kıyasla.

murica geliştirmiyor çünkü murican fast food cgi'ı alıcısı yiyor pörsümüş hamburgerleri lüplettikleri gibi. neden uğraşsınlar zaten, minimal eforla maksimum kardalar. yoksa onlar yapardı bunu daha önce.

devrim diyorsam teknolojik olmayabilir bu devrim ama uygulamada, son kullanıcıya fark yaratmada devrim. yoksa tonla teknoloji insan hayatında çarpıcı değişiklik yapmadan önce onyıllarca duruyor öyle gelişme safhasında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...