Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilkent Üniversitesi

kami

Öne çıkan mesajlar

benim yurttaki kata 6 tane arap geldi, kapıları yan yana sürekli sonuna kadar açık, bağıra bağıra konuşup müzik dinleyip duruyorlar. koridoru bile kitlediler resmen. kat balkonunu da 2 günde izmaritlerle doldurmuşlar. sonra benim başımı da yakacaklar. bu ne ya. türk'ün gücünü göstersem mi? asdfa pakistanlı ve koreli 2 çocukla tanıştıydım baya iyi insanlardı, bunlar harbi leş çıktı. Şansa bak umarım kalıcı değillerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

efsanevi bir şekilde fizik101 derslerinin hiçbirinde tek kişilik bile yer yok. yarın sabahta muhtemelen olmayacak :/ mehmet bayındırdan ders almak istiyorum, fizik bölümünde okuduğum için beni kaydedebilirler mi bu hocanın dersine? bunu yapmak için kimin kapısını çalmam lazım, fizik bölümü sekreterinin mi?

dipnot: ekmel özbay phys101 vermiyormuş. 102 alırım artık ondan
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzum iki dakka sakin ol. Fizik 101 alan insanların hepsi yarın section değiştirmeye başlar. Hoş mehmet bayındır anlatımı ve notu konusunda fizikçiler arasında iyi bir hoca olduğu için yer bulmak zor olabilir; ama yarın stars'ta takipte ol. Boş bulduğun an çökersin. Ayrıca kota yükseltmesi için önce hocayla konuşman gerekir; lakin lab olayı yüzünden kota arttıracağını sanmam.

Ekstra not: Eğer Fizik 101 almak istemezsen direk Fizik 102 alabilirsin. Birbirine bağlı dersler değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hemen kapamazsam ne olacak? ortada kalırsam? bu konumda olan öğrenciler çok oluyordur sanırım? program yapmaya çalışırken sıvayanlar filan

cirriculuma göre ilk dönem fizik101 yazıyor, bu 101'i bu dönem almak zorunda olduğum anlamına gelmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Gelmiyor. Must dersleri drop edebiliyor olman lazım. Geçen dönem öyle bir özellik getirmişlerdi değiştirmedilerse. Öyle bir imkanın yoksa da sekretere gidip derdini anlatıyosun o da senin için yapıyor(ki normalde advisora da gidebilirsin bu iş için).

Ayrıca koca okulda istediği programı yapamayan tek insan değilsin. Alternatif oluştur kendine. Çünkü istediğin programı yapabilmek hiç bir zaman kolay olmayacak önündeki 4 sene de.

Benim zamanımda fizik 102'yi mehmet bayındır veriyor diye, 101 almayıp önce 102 alan çok insan oldu(Ekmel Özbay ve Mehmet Bayındır aynı dönem aynı kodlu dersi vermezler kavgalı oldukları için aklında olsun =))
Sosyal ağlarda paylaş

strese girdim vallahi :/ advisorda istanbuldaymış tepesine üşüşemedim. e mesela şimdi ben 1. sınıf cirriculum'unda yer alan kimyayı almayıp bunun yerine 2. sınıf cirriculum'da yer alan biyoloji (mbg) derslerini alabilir miyim? aynı şekilde eng101 filan bunları drop edip prereq.'i olmayan başka dersler alabilir miyim? Anladığım kadarıyla ENG101'i bu sene almasam bile en geç 4. sınıfta almam gerekiyor mezun olabilmem için cirriculum'da bulunduğundan ötürü?

(böyle bir şey yapmayacağım tabii ki, sadece sistemi anlama adına soruyorum)

yani okul bana cirriculumdaki tüm dersleri alacaksın, nasıl ve ne zaman alırsan al diyor öyle mi? tek dikkat etmemiz gereken nokta prereq. olayı çıkmaza girmemek için?
Sosyal ağlarda paylaş

Teoride yapabilirsin ama programını çok fazla karıştırdığın taktirde 4. sınıfta almak isteyeceğin eng101-102 ikilisini programa oturtamayabilirsin. Ayrıca preqrequisiteli dersleri de dikkate alman lazım. Eğer 2. sınıfta chem 101'le bağlantılı bir dersin varsa; onu da 3. sınıfa atman gerekir 1. sınıfta bu dersi almadığın için. Ayrıca, bölüm derslerinde hangi dersin hangi dönem açıldığını bilmen lazım. Örneğin bilgisayar mühendisliğinde CS223 kodlu ders daha önceleri sadece sonbaharda açılırdı ve onun devamında 2-3 tane bu dersin bağlantılı olduğu ders vardı. Eğer sonbaharda CS223ü geçemediysen; okulun direk yarım dönem uzardı. Hoş şimdi her dersi her dönem açmaya başlamışlar ama senin bölümde durumlar nasıldır bilemem.

Çok radikal değişiklikler yapma, tam anlamıyla götünde patlar =)
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

İngilizcelerde iyi hocalarda yoğunluk olmasın diye ilk haftanın ortalarına kadar section öğretmenlerini açıklamıyolar çakallık yapıp. Aynısını humanity derslerinde de yapıyolar.

Ya da dersi kimin vereceği hala kesinleşmemişdir. Kime kilitlerlerse dönem başında o verecektir =)

Cirriculum'da 1. dönem chem101 var. 2. dönemde ise CS113. İki dersinde ders/lab/kredi değerleri aynı.

Bu dönem CS113, ikinci dönem chem101 almamı tavsiye eder misiniz?

Seçebileceğim 2 hoca var, Aslı Üstüner ve Ayşe Semra Mumcu. Notu kıt mı bunların, ilk dönemden ortalamayı aşağı çekerler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...