Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilkent Üniversitesi

kami

Öne çıkan mesajlar

Stars hesabima baktim ilk seneki derslerimin hepsini degistirmisler. Physics 101_102 math 101_102 dersleri filan gitmis farkli numarali alan dersleri koymuşlar. Cirriculumun tercih doneminde bolum sitesinde new cirriculum announced diye verdikleri derslerle alakasi yok. Bu nasil bir fasizanliktir. Ki bu tercih doneminde yayimlanan bolum cirriculumu hala sitede duruyor, sitede resmen 2 farkli cirriculum var yeni koymuslar digerini (stars hesabimda gozuken)

Beni bu yeni programdaki dersleri almayi zorlayamazlar degil mi, gayet ortak dersleri gormek istiyorum ilk sene. Eger bunu sirf bolum veya okul degisikliginde dersler saydirilmasin diye yaptilarsa cok yanlis yere gelmisim demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Advisorına sor.

En son bıraktığımda tüm derslerini drop edip, dilediğin gibi alabiliyordun; ama öncesinde advisorının yanına uğra.

Bu arada ders programında neyi silmişlerde ne eklemişler?

He tamam starstaki cirriculum degisecekmis oylesine koymuslar sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Nasıl öğrendin onu? Bana bir geçer demişti.

Bu arada 15 yanlış o kolay sınavda pek iç açıcı değil =)

Sinav baraji 135 netmis 130 netlede gecenler var sinavin zorlugunu pek anlamadim son 10 vocab sorusundan 7 tanesi dogru. Birde bu sinavda 5 sikti her soru ve 4 yanlis 1 dogruyu goturuyordu. 200 soru icin 100 dk verdiler baslarda yetismez diye yardirirken dikkat hatasi yapmisim yanlislar baslardaki sorulardan gelmis asdf

Bu arada starsda yaziyor bu bilgiler. Ama sinav yerimi hala koymamislar benim durumda olan baskalarida var bu gece koyarlar mi acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sınav yerini koyacaklar mı? Okula gidip öğrenme ihtimalin de olabilir, hiç anımsamıyorum ben nasıl olmuştu. Yanlış-doğru olayını filan da hiç bilmiyorum. Zaten vaktinde ben sınav hakkında sıfır bilgiyle hazırlık sınavı varmış diye gitmiştim tarihine bakıp, öyle bir özgüven =)

Sınav kolaydı diye hatırlıyorum, 20 dakika mı ne sürmüştü bitirmem. Sonra daha erken diye çıkarmamışlardı sanırım ama emin değilim, hatırlamıyorum. Konuşma sınavı koymuşlar şimdi bir de.

O değilde, ENG 101 seçerken 2011 Fall dönemini yükle şurada: https://stars.bilkent.edu.tr/homepage/offerings.php?DEPT=FAE Sonra hocaların ders konularına, sonra da ortalamalarına bak. Ders konusu daha önemli, ilgilendiğin bir konuda ders veren düşün notla hoca daha iyidir. COPE'u geçtiğin sürece en önemli şey bu ilk yılda. Öteki dersler halledilir.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Sınav yerini koyacaklar mı? Okula gidip öğrenme ihtimalin de olabilir, hiç anımsamıyorum ben nasıl olmuştu. Yanlış-doğru olayını filan da hiç bilmiyorum. Zaten vaktinde ben sınav hakkında sıfır bilgiyle hazırlık sınavı varmış diye gitmiştim tarihine bakıp, öyle bir özgüven =)

Sınav kolaydı diye hatırlıyorum, 20 dakika mı ne sürmüştü bitirmem. Sonra daha erken diye çıkarmamışlardı sanırım ama emin değilim, hatırlamıyorum. Konuşma sınavı koymuşlar şimdi bir de.

O değilde, ENG 101 seçerken 2011 Fall dönemini yükle şurada: https://stars.bilkent.edu.tr/homepage/offerings.php?DEPT=FAE Sonra hocaların ders konularına, sonra da ortalamalarına bak. Ders konusu daha önemli, ilgilendiğin bir konuda ders veren düşün notla hoca daha iyidir. COPE'u geçtiğin sürece en önemli şey bu ilk yılda. Öteki dersler halledilir.

Ya ben zaten okuldayim yurtta kaliyorum su an. Ama sinav yarin sabah 10da vakit yok okuldan ogrenmeye.

Birde bu sinavi 20 dk da bitirmek mumkun degil sizin zamaninizda daha kolaydir. Cunku dolu dolu 25 sayfaydi sinav 20 dkda bitirmek imkansiz zaten optige kodlamak 10 dk suruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

MtG yok. Ama ENG 102'de MtG üzerinden ders veren bir adam var, adını hatırlamıyorum. Onu bul, dersini al. MtGO oynuyorum ben genelde, kart yok fiziksel. Oynardık yoksa.

Bende de var mtgo arada draft yapiyordum eskiden. Bu englerin konu olayi ne tam anlamadim napcaz ki o derste.
Sosyal ağlarda paylaş

O derslerde hocanın konusuna bağlı olarak, dönem boyunca 3 tane essay yazacaktın. Bu yazdığın essaylerde de sana akademik yazı nasıl yazılır, onun temellerini öğretecek. Her hoca dersinde farklı konular işlediği için eğer senin alakanı çekmeyen bir konuya denk gelirsen; hocası ne kadar iyi olursa olsun acı çekersin. Örneğin Emel Bekişoğlu'ndan ders alabiliyorsan al; ama konusuna dikkat et. Eng101'de why emotions are important blabla diye bir konusu vardı; bildiğin sınıfça acı çektik. Ama kadın en sonunda herkesi geçirdi dersten =) Eng102'deki konusu leadershipti. O zaman daha eğlenceli geçti dersleri.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

kami

cope bugundu sanırım, geçemezsne hemen ielts e gir. 6.5 rahat alınabilir bir puan, busel çekilmez çile haberin olsun.

Evet bugundu. Writing haric iyi gecti. Writingi sona koymuslar enerjim bitmisti. Nasanin gecen matsa yollanan curiosity aracina harcanan paralarla ilgili bi konusu vardi. Benden beklenen sosyal mesajlari verdikten sonra dusunmeye usendigim icin sayisal ve bilimsel bilgi spamladim. Fizik okuduguma gore yadirgamazlar heralde. 1000 kelimeye yakin yazmisimdir hic kontrol etmedim ama birbirine baglaclarla bagli paragraf uzunlugunda cumleler kurdum buradaki tavsiyeler uzerine :D

Bunun disinda dogudan tm servisine bindim merkeze ugramadan tunusa gitti saatlerdir donmeye calisiyorum.

Copeyi gecerim diye dusunuyorum beni tek dertlendiren speaking. Onda napcam bilmiyorum. Rahat olayim diye bikac bardak viski icip gidicem sanirim :d

Birde irregular olanlar daha rahat 4.0 yapabiliyomus diye duydm dogrumu bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Rahat 4.0? Cidden ne kafasındasın? Fizik hem de. İngiliz Dili ve Edebiyatı desen bir yere kadar. Bizim Hukuk bölümüne derece yapanlar giriyor, paralı bile 14.000'de mi ne kapamıştı ben girdiğimde, ama dönemimde 4.0 yapan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...