Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şırnak'ta 9 asker 1 korucu şehit.

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Abi arac sarampole yuvarlanmis viraji alamayip. Icindeki serefsizin cok bi etkisi oldugunu sanmiyorum. Zerre haz etmiyorum, vatan haini olarak goruyorum ben o tipleri ama viraji alamama olayini da bu tiplere baglamak mantikli degil.

Ha bilinmedik bir atraksiyon yok diye diyorum. Varsa baska bisey bilemicem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
PZero said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?13,6433535,6433547#msg-6433547
GERGE said:

Ne şehidi abi, trafik kazası olmuş.

şehid neye denir bi fikrin varmı ?

Şehid tanrının adlarından biri, ya da ünsüz yumuşamasına uğramış şehit kelimesi ki şehit vatan ya da din gibi kutsal sayılan bir varlık için ölen kimse demek. Trafik kazasında ölen asker demek değil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

PZero said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?13,6433535,6433547#msg-6433547
GERGE said:

Şehid tanrının adlarından biri, ya da ünsüz yumuşamasına uğramış şehit kelimesi ki şehit vatan ya da din gibi kutsal sayılan bir varlık için ölen kimse demek. Trafik kazasında ölen asker demek değil.

O askerler özel şirket çalışanı değildi değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

PZero said:

GERGE said:

fail oldun gerge yahu devam ettirme bari. asker tuvalette kalp krizi geçirse de şehir olmuş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ne farkeder ki? Öyleyse ölen her kamu görevlisi şehit olsun. Ankara'da yürürken kırmıza ışıkta karşıya geçen er de ölürse şehit olsun. Kavramları karıştırmayın, trafik kazasının Şırnak'da ya da Adapazarı'nda olmasının bir farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şehid kavramı biraz karışık. Dini yönü ayrı, milli yönü ayrı. Milli yönden, görev başında ölen her devlet görevlisi şehit sayılıyor bildiğim kadarıyla. Şehit maaşı, şehit yakını imkanlar vs açısından bakılıyor milli yönüne.

Dini yönden o iş çok karışık. Her özellik tutsa adamın içinde samimiyet yoksa yine şehit olmayabilir. Onu geçtim cenabet olsa ölürken dinen yine şehid sayılmıyor mesela. E tabi cünüpmeter yok elimizde.

Dini yönüne girmek çok karışık, o yüzden milli yönden tartışmak daha iyi. Diğerinin ne olduğunu kimse bilmiyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Şehid kavramı biraz karışık. Dini yönü ayrı, milli yönü ayrı. Milli yönden, görev başında ölen her devlet görevlisi şehit sayılıyor bildiğim kadarıyla. Şehit maaşı, şehit yakını imkanlar vs açısından bakılıyor milli yönüne.

Dini yönden o iş çok karışık. Her özellik tutsa adamın içinde samimiyet yoksa yine şehit olmayabilir. Onu geçtim cenabet olsa ölürken dinen yine şehid sayılmıyor mesela. E tabi cünüpmeter yok elimizde.

Dini yönüne girmek çok karışık, o yüzden milli yönden tartışmak daha iyi. Diğerinin ne olduğunu kimse bilmiyor çünkü.

oğlum bu neyin kafası?
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

ha bir de askerlere yardıma koşan halkın henüz birkaç ay önce devlet tarafından bombalanan sivillerin olduğu uludere halkı olması manidar...

Uludere halkı bombalanmadı arkadaşım, sınırdan yasadışı yollardan girmeye çalışan insanlar bombalandı. bu olayın trafik kazası olduğuna da inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...